aA
Jau daug metų Europos Sąjunga yra lyderė lyčių lygybės klausimais. Galime pagrįstai didžiuotis Europoje per kelis pastaruosius dešimtmečius padaryta pažanga – nuo vienodo darbo užmokesčio iki darbo vietoje užtikrinamų teisių. Europos Komisija ir Europos Parlamentas drauge žengia šių permainų ir pažangos priešakyje.
© Shutterstock nuotr.

Rezultatai akivaizdūs. Šiandien 60 % ES universitetų absolventų yra moterys. Dirbančių moterų skaičius nuo 1997 m. lygio – 55 % – nuosekliai didėjo iki 62 %. Nuo 2000 m. darbuotojos moterys užpildė tris ketvirtadalius Europoje sukurtų milijonų naujų darbo vietų.

Tačiau versle moterys ilgai atsiremdavo į „stiklo lubas“, trukdančias joms užimti aukščiausias pareigas. Net ir šiandien bendrovių valdybose dominuoja viena lytis: 83,4 % valdybų narių ir 97 % valdybų pirmininkų yra vyrai. Moterų jose yra atitinkamai tik 16,6 % ir 3 %. Lietuvoje moterys užima 16,2% vietų valdybose, o tai mažiau už ES vidurkį.

Nepaisant kelių savanoriškų nacionalinio ir Europos lygmens iniciatyvų, pastaraisiais metais padėtis iš esmės nepakito. Konkreti pažanga yra išimtis, o ne taisyklė. Pažanga tampa iš tiesų matoma tik šalyse, kuriose priimti kvotas reglamentuojantys teisės aktai. Tokiu tempu reikėtų dar 40 metų, kol būtų pasiektas bent apylygis vyrų ir moterų skaičius bendrovių valdybose, t. y. jose būtų bent po 40 % abiejų lyčių atstovų.

Dėl pusiausvyros nebuvimo susidaranti našta tenka mūsų ekonomikai. Lyčių lygybė darbe – ne moterų reikalas, o verslo ir ekonominė būtinybė. Šiais ekonominių sunkumų laikais, kai susiduriame su visuomenės senėjimo, mažėjančio gimstamumo ir gebėjimų trūkumo problemomis, svarbiau negu kada nors anksčiau užtikrinti, kad pasinaudotume žmonių talentais ir gebėjimais nepriklausomai nuo lyties.

Todėl Europos Komisija ir Europos Parlamentas dar kartą vienija jėgas, kad paspartintų pažangą Europoje. Prieš metus Komisija pateikė naujos 40 % taisyklės pasiūlymą. Jis susijęs su nevykdomųjų direktorių pareigybėmis biržinėse Europos bendrovėse ir juo siunčiama tinkama žinia bendrovių aukščiausiai vadovybei. Pasiūlymo pagrindas – skaidrus atrankos procesas, kuriuo siekiama, kad nepakankamai atstovaujamai lyčiai iki 2020 m. būtų atstovaujama 40 %, ir kuris grindžiamas aiškiais kriterijais ir kandidatų gebėjimų bei kvalifikacijos palyginimu. Argumentai paprasti: jokia moteris negaus darbo tik todėl, kad ji moteris, tačiau tuo pat metu nebus galima atmesti moters kandidatūros tik todėl, kad ji moteris. Tai sąžininga ir verslo pasaulio, ir moterų, kurios turi tokią pačią teisę siekti karjeros kaip ir vyrai, atžvilgiu.

Tikimasi, kad Europos Parlamentas, ES piliečių išrinktas per tiesioginius rinkimus, tvirtai parems Komisijos pasiūlymą. Tai aiškus signalas už lyčių lygybę Europoje, nes ir Parlamentas tvirtai reikalauja griežtų taisyklių, kad būtų išspręsta lyčių pusiausvyros nebuvimo bendrovių valdybose problema. Šias naująsias taisykles buvo galima pateikti dėl šių dviejų glaudžiai bendradarbiaujančių institucijų įsipareigojimo. Dabar atitinkamą užmojį ir savo tikrąjį nusistatymą Taryboje turės pademonstruoti valstybių narių ministrai: ar jie pritars Europos Parlamento narių, kuriuos tiesiogiai išrinko Europos piliečiai, pozicijai ir padės Europoje skatinti lyčių lygybę, ar jie nerodys didelio uolumo ta apgaulinga dingstimi, kad lyčių lygybės klausimas turėtų būti sprendžiamas nacionaliniu lygmeniu? Atėjo metas priimti sprendimus.

Siekis užtikrinti lyčių pusiausvyrą bendrovių valdybose Europoje vis labiau remiamas. „Stiklo lubos“ pradeda skilinėti. Praėjusiais metais moterų skaičius Europos bendrovių valdybose padidėjo labiau negu kada nors anksčiau. Jis buvo didžiausias šalyse, kuriose neseniai šiuo klausimu įdiegtos teisinės priemonės, pavyzdžiui, Prancūzijoje, Italijoje ir Danijoje. Šios šalys yra permainų variklis. Mums pavyko pasiekti, kad procesas įgautų pagreitį. Vis daugiau bendrovių dabar konkuruoja siekdamos pritraukti talentingiausias moteris. Šios bendrovės žino, kad, norėdamos išlikti konkurencingos pasaulinėje ekonomikoje, negali ignoruoti talentingų ir gabių moterų.

Europa nebegali sau leisti pasitenkinti esama padėtimi: ji skatina lyčių lygybę nuo 1957 m., o moterų skaičiaus bendrovių valdybose didinimas tėra tolesnis logiškas žingsnis pirmyn. Darbas pradėtas prieš 50 metų, kai buvo užtikrintas vienodas užmokestis už vienodą darbą. Jis tęsiamas ir šiandien. Išrinktų Europos Sąjungos atstovų šiandienos balsavimu dar šiek tiek priartėjame prie tikslo užtikrinti vienodas galimybes moterims ir vyrams eiti su sprendimų priėmimu susijusias pareigas verslo pasaulyje – tai ir moterų pasaulis!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Juozaičio pranašystė: jei taip toliau, po 20 m. nebebus lietuvių kalbos ir tautos (271)

„Niekada taip nebuvo, kad lietuvis taip ėstų lietuvį. Po bet kurio straipsnio tokių keiksmų...

Su Nekrošiumi dirbusios aktorės vos tramdo ašaras: taip netikėta, taip staiga

Antradienio rytą Lietuvą žaibiškai apskriejo liūdna žinia – mirė garsus teatro režisierius...

Andrius Užkalnis: mano šuo maitinasi geriau negu visa tavo šeima (106)

Lietuviai, nacionalinio maisto gadintojai. Ar pastebėjote, kad lietuviai blogiausiai elgiasi su tuo...

Kitokie pasikalbėjimai. Mantas Katleris su Nagliu Bierancu (98)

„ Kitokie pasikalbėjimai “ — portale DELFI! Jau lapkričio 20 dieną DELFI TV žiūrovai ir...

Prieš savaitę darytas paskutinis Nekrošiaus interviu: mirties nuojautos tuomet nebuvo (20)

Paskutinysis, dar niekur neskelbtas genialaus teatro režisieriaus Eimunto Nekrošiaus interviu,...

Viktoras Pranckietis: JAV milijonui rinkėjų atstovauja vienas žmogus (18)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos iniciatyva teikiamas aiškinamasis raštas dėl...

„Žalgirį“ CSKA pasitiko netikėtai vėsiai, bet su komplimentais specialiai Krepšinis.lt iš Maskvos

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienio vakarą surengė pirmąją treniruotę Maskvoje prieš...

Agnė Jagelavičiūtė susigundė pigiais drabužiais iš Kinijos: pasimokykite iš mano liūdnos klaidos (41)

„Taip. Tai nutiko ir man. Vieną dieną, be tikslo slankiodama feisbuko platybėse, pamačiau...

Neuromokslininkas Bredesenas: norite nesusirgti Alzheimeriu – venkite pagrindinių ligos sukėlėjų (1)

„Holistic Primary Care“ redaktorius Erikas Goldmanas kalbasi su dr. Dale’u Bredesenu –...

Kauniečių Kručinskų šeimoje – šokas po apsilankymo pas psichologus: papasakojo, ką ten patyrė (8)

Šeimoms, iš kurių buvo paimti vaikai, kaip paaiškėjo, nesuteikiama jokia reabilitacija. Tėvų...