aA
Homoseksualų santuokos Prancūzijoje įteisintos birželio mėn. Tačiau homofobija vis dar išlieka giliai įsišaknijusi šioje šalyje. Jauniesiems lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų bendruomenės (LGBT) nariams, kurių homofobiški šeimos nariai išspyrė juos lauk iš šeimos, atsirado prieglobstis Paryžiuje, kur jie gali gauti pagalbą.
© Shutterstock nuotr.

Kaip rašo DW, šiame mažame kambarėlyje, esančiame 20-ajame Paryžiaus rajone, daug žmonių, jie linksmi ir įvairūs, visi 18 - 25 metų amžiaus. Šio vakaro susitikimo tikslas – išrinkti „Pastogės“ („The Shelter“), kuri taps antraisiais namais LGBT jaunimui, atstovą.

„Esu čia, nes mano tėvai mane atstūmė dėl to, kad esu gėjus“, - pasakoja 19-metis paryžietis Samuelis. „Jie religingi, todėl nenori, kad jų namuose gyventų gėjus. Praradau tėvus, seserį, brolį, senelius, dėdę, visą savo šeimą. Jie sako: „Jis gėjus, į mano sūnų įsikūnijo velnias“. Jie persikėlė, pakeitė savo gyvenimus, pasikeitė telefono numerius, pakeitė viską. Tai tikrai sunku.“

Savaitę Samuelis bastėsi gatvėmis, nežinojo, kur eiti. Tada draugas jam papasakojo apie „Pastogę“ – laikiną prieglobstį jaunosioms homofobijos aukoms. Organizacija, remiama valstybės, buvo įkurta Nicolaso Noguierio 2003 m. Nuo įkūrimo ši 55 butų tinklą turinti organizacija jau padėjo 500 asmenų visoje Prancūzijoje.

Debatai dėl gėjų santuokos

Šios organizacijos narys Johanas sako, kad „Pastogė“ apiberta prašymų padėti nuo tada, kai praėjusiais metais Prancūzijoje vyko debatai dėl gėjų santuokų.

„Per vieną mėnesį sulaukėme tiek skambučių, kiek sulaukdavome per metus“, - pasakoja Johanas. „Tai be galo daug. Praėjusį pavasarį sulaukdavome 500 skambučių per mėnesį, ir dabar išlieka panaši situacija. Prancūzijoje yra daug tyliosios homofobijos, o debatai dėl gėjų santuokų ją atskleidė.“

Nors Prancūzija nėra vienintelė šalis, kenčianti nuo homofobijos, „Pastogė“ – vienintelė tokio pobūdžio organizacija.

„Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Belgija ar Kanada, rodo susidomėjimą, tačiau šiandieną esame vienintelė organizacija pasaulyje, kuri padeda nukentėjusiems nuo homofobijos jų pačių šeimose“, - aiškina jis. „Tai gėdinga, kad tokių organizacijų nėra niekur kitur. Nemanau, kad užsienyje yra mažiau homofobijos.“

Nuolatinė gyvenamoji vieta nesiūloma

22-ejų Janvanshiras iš Azerbaidžano apsistojęs „Pastogėje“ nuo 2013 m. kovo mėn. Jam teko palikti gimtinę, nes ten jis buvo paguldytas į ligoninę bei jam buvo suteiktas priverstinis gydymas, kuris turėjo, kaip manyta, padėti jam išgyti nuo homoseksualumo. Prancūzija – vienintelė valstybė, pasiūliusi jam prieglobstį.

„Kreipiausi į įvairias asociacijas skirtingos valstybėse. Tada susisiekiau su šia organizacija Prancūzijoje“, - savo istoriją pasakojo Janvanshiras. „Koordinatorius man pasakė, kad jie man padės susirasti teisininką, kuris apgins mano teises Europoje. Taip Europa ištiesė man pagalbos ranką. Jaučiausi saugus, nes man padėjo daugybė organizacijų ir žmonių.“

Maža to, kad Janvanshirui buvo pasiūlyta vieta apsistoti, „Pastogė“ siūlo užsiėmimus, kad laikinieji gyventojai „atsistotų ant kojų“, kartais netgi tiesiogine prasme. Šįvakar, pavyzdžiui, susirinko 10 gyventojų, kurie užsirašė į šokių kursus, pasiūlytus čia pat, „Pastogėje“.

Be socialinės veiklos, organizacija taip pat padeda laikiniesiems gyventojams susirasti darbą, paduoti paraiškas dėl mokslų į universitetus bei gauti socialines išmokas. Organizacija suteikia „saugų prieglobstį“, o laikiniesiems gyventojams leidžiama čia likti daugiausiai šešis mėnesius. Per tą taiką tikimasi, kad jie susiras naują vietą gyventi.

Pradedu naują gyvenimą

20-metė paryžietę Caroline senelė išspyrė iš namų, kai sužinojo kad ji yra lesbietė. Nuo tada, kai šių metų kovo mėn. mergina persikėlė gyventi į „Pastogę“, ji susirado darbą, kur dirba su mažais vaikais. Ji teigia, kad yra išsigandusi, bet laiminga, nes pagaliau gali būti savimi.

„Kaip tik šiuo metu pradedu naują gyvenimą“, - sako ji. „Tik pradedu suvokti save, kaip yra gera būti savimi, būti patenkintai tuo, ką jauti ir nesijausti, kad nesi normali. Galėčiau pasakyti, kad dabar prasidėjo mano tikrasis gyvenimas.“

Kaip ir daugelis kitų, Caroline teigia, kad norėtų grįžti į „Pastogę“ ir vykdyti savanorišką veiklą čia, kai susiras, kur gyventi. Ji tikisi padėti žmonėms, nes jai padėjo, kai jai to reikėjo labiausiai, mergina nori padėti žmonėms suvokti, kaip daugiau nebebūti aukomis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (202)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (12)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (457)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui (2)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (3)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (14)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (17)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (1)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (1)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...

Išrinkta „Dydžio (r)evoliucijos“ nugalėtoja: filmavimo metu įvyko ir sužadėtuvės (11)

Šį trečiadienio vakarą LNK televizijos eteryje paaiškėjo pirmojo Lietuvoje plius dydžio...