aA
Memorandumas, skirtas Europos Sąjungos (ES) klimato komisarei Connie Hedegaard, gali pranašauti pastangų išsaugoti gamtą per šimtus smulkių projektų visoje ES pabaigą.
© M.Žiličiaus nuotr.

Kaip rašo www.euractiv.com, šiuo memorandumu siūloma nutraukti vietinių su klimatu susijusių projektų finansavimą iš 864 mln. eurų (beveik 3 mlrd. litų) vertės aplinkosaugos programos „Life“, vietoje to didžiąją dalį pinigų šiam tikslui pasiskolinti iš privataus sektoriaus.

„Persiorientavimas į privačias paskolas labai neramina. Jei tai yra kryptis, kurią nustatė „Life“ programa, tai gali reikšti mums žinomos Europos gamtosaugos pabaigą“, - patikino ES politikos „BirdLife Europe“ vadovas Arielis Brunneris.

Tarp sričių, kurios pirmosios gali nukentėti nuo šio finansavimo stabdymo, gali atsidurti šiaurės miškų ir durpynų išsaugojimas, Saimos žieduotųjų ruonių išsaugojimas bei šiltnamio efektą keliančių išmetamųjų dujų sumažinimas Europos pieno produktų pramonės sektoriuje 20 proc. iki 2020 m. Atlikti tyrimai rodo, kad naminiai gyvuliai išskiria 37 proc. visų su žmogaus veikla susijusių metano dujų.

Jei „Life“ programa apims ir su aplinkosauga susijusias programas, gali būti apkarpytas ir kitų projektų finansavimas, tokių kaip miesto tvenkinių kasimas, miško įvairovės gerinimas, nykstančių rūšių populiacijos atstatymas kaimo vietovėse, laukinių gyvūnų perėjų statymas bei ekologinių koridorių užtikrinimas.

Tikėtina, kad tokios finansavimo gavėjos kaip Ispanija ir Italija priešinsis tam per „Life“ programos komiteto susitikimą, kuris prasideda spalio 23 d., skirtą aptarti „konkretesnes idėjas“ dėl siūlomos naujosios darbo programos, kuri bus galiausiai pateikta tvirtinimui ateinančių pradžių pradžioje.

Kelia susidomėjimą tai, kad susirašinėjimas elektroniniais laiškais, tarp kurių ir buvo ES dokumentas, vyko tarp ES klimato kaitos finansavimo ir miškų kirtimo padalinio vadovo Peterio Wehrheimo ir ES vyriausiojo tarptautinio klimato kaitos derybininko Arturo Runge’o Metzgerio.

A. Runge’as Metzgeris palaiko idėją, kad planuojamams100 mlrd. JAV dolerių (252,5 mlrd. litų) metinis „Green Climate“ fondo besivystančiam pasauliui finansavimas būtų įgyvendintas iš privataus sektoriaus kapitalo.

Paskelbdamas šių metų projektų sąrašą prieš tris mėnesius, ES aplinkosaugos komisaras Janezas Potočnikas teigė, kad „programa „Life“ ir toliau finansuoja pažangius projektus, kurie ženkliai prisidės prie Europos gamtos kapitalo apsaugos, išsaugojimo ir praturtinimo“.

ES klimato komisarė Connie Hedegaard pridūrė, kad ji „džiaugiasi matydama, jog šių metų „Life“ programos projektai dar daugiau prisidės prie su klimato kaita susijusių problemų sprendimo“.
Kitą mėnesį siūloma radikaliai keisti šios programos trajektorijos kryptį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Apklausoje dėl išlaidų kariuomenei – nedviprasmiškas signalas valdžiai (194)

Lietuva gynybai šiuo metu skiria beveik 2 proc. BVP. Krašto apsaugos ministras, kariuomenės vadas,...

Siūlo nebemokėti atostoginių: darbuotojas turėtų pats susitaupyti nuo algos (121)

Kilusi diskusija dėl atostoginių mokėjimo tvarkos sulaukia dviprasmiškų vertinimų. Ekonomistų...

Šie specifiniai Rytų Vokietijos prekės ženklai išliko ir žlugus komunizmui (7)

Rytų Vokietija negarsėjo kaip vartotojų teisių gynimo bastionas, ir kai Berlyno siena griuvo...

Po krepšiais dominavęs Sabonis solidžiai prisidėjo prie ketvirtos paeiliui „Pacers“ pergalės

Domantas Sabonis vėl ant parketo buvo viena ryškiausių figūrų, o Indianos „Pacers“ (7/4)...

Atlikite trumpą testą ir sužinosite, ar turite riziką susirgti cukriniu diabetu

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad lapkričio 14 d. minima Pasaulinė diabeto...

Įmonė atsisakė tradicinių buhalterių: dabar kas mėnesį sutaupo keturženkles sumas

Jau kurį laiką garsiai kalbama, kad dėl automatizacijos kai kurių specialybių atstovai...

Kai akiniai jau nepadeda, vienintelis kelias – operacija: ką būtina apie ją žinoti

Akis – tarytum mažas optikos prietaisas, leidžiantis mums matyti, tačiau tą patį vaizdą...

Veneciją užliejo aukščiausias potvynis per 50 metų žuvo žmogus

Veneciją antradienį vakare užliejo aukščiausias per daugiau kaip 50 metų potvynis , tad...

8 būdai, kaip apsisaugoti nuo plepių žmonių (1)

„Nepaprastai įdomi“ istorija apie močiutę, katiną arba nutikimą pakeliui į darbą: yra...