aA
Aukščiausias Europos Sąjungoje (ES) skurdo pavojaus lygis Bulgarijoje, o Jungtinėje Karalystėje (JK) užfiksuoti didžiausi pajamų skirtumai, lyginant su visais kitais ES regionais.
Bulgarija

Kaip rašo www.euobserver.com, remiantis spalio 7 d. „Eurostat“ paviešintais 2008 – 2011 m. statistiniais duomenimis, beveik pusei bulgarų (49,1 proc.) gresia skurdas ar socialinė atskirtis, o 40,3 proc. rumunų ir 36,6 proc. latvių atsidūrė tokioje panašioje situacijoje.

Čekija atsidūrė šio sąrašo gale – tik 15,4 proc. šios šalies gyventojų buvo priskirti šiai socialinei kategorijai, po jos seka Nyderlandai (15,7 proc.) ir Švedija (16,1 proc.).

Visoje ES 121 milijonas gyventojų (24 proc.) susidūrė su ekonominiais pavojais, kas reiškia, kad jie atsidūrė skurdo pavojuje, patyrė rimtų materialinių sunkumų ar žemą darbo intensyvumą.

Kalbant apie turtingiausius regionus, centrinis Londonas, kur gyventojui tenkantis BVP sudaro 328 proc. ES vidurkio, užėmė pirmąją sąrašo vietą. Po jo seka Liuksemburgas ir Belgijos bei visos ES sostinė – Briuselis.

Darbo rodikliai krito beveik trijuose ketvirtadaliuose iš 272 regionų 28 ES šalyse narėse 2008 – 2011 m. Bulgarija, Ispanija, Latvija ir Airija patyrė didžiausią darbo vietų mažėjimą (apie 9 proc.).

Italijos regionuose buvo stebimi didžiausi užimtumo rodiklių skirtumai, o skirtumas tarp regionų su aukščiausiais ir žemiausiais bedarbystės rodikliais sudarė 17,9 proc.

Tuo tarpu po trijų Ispanijos regionų (pirmaujant Andaluzijai) seka trys šiauriniai Graikijos regionai, kuriuose užfiksuotas aukščiausias jaunimo nedarbo lygis, o trijuose pietiniuose Vokietijos regionuose užfiksuotas žemiausias rodiklis (4 – 5 proc.).

Gyventojui tenkantis BVP tolygiausiai pasiskirstęs Slovėnijoje, kur turtingiausias regionas 1,4 karto turtingesnis nei vargingiausias.
Didžiausias neatitikimas buvo stebimas JK. Gyventojui tenkantis BVP centriniame Londono regione beveik penkis kartus didesnis nei vargingiausio regiono rodiklis.

Visų valstybių sostinės – turtingiausi kiekvienos ES šalies narės regionai, tik Vokietijoje, Italijoje ir Nyderlanduose sostinės regionai nebuvo sėkmingiausi.

19 ES valstybių narių 2011 m. užfiksuotas gyventojų skaičiaus augimas, o JK registruotas aukščiausias rodiklis (474 000 prieauglis), po kurios seka Prancūzija (333 000) ir Italija (194 000).

Didžiausias gyventojų skaičiaus mažėjimas buvo stebimas Rumunijoje, kur užfiksuotas 58 000 žmonių skaičiaus mažėjimas, o Latvijoje ir Lietuvoje buvo užfiksuoti didžiausi išvykusių žmonių rodikliai (16,0 ir 14,8 proc. iš tūkstančio gyventojų),

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (6)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (88)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Užkalnis: kvepiu kaip keiksmažodis

Kai kas nors nori parašyti tekste keiksmažodį ir praslysti pro cenzorius ir davatkas, rašo su...

Didžiųjų valstybių spąstai Lietuvai verčia verslininkus panikuoti (127)

Šių metų balandžio mėnesį Europos Parlamentas ( EP ) balsavo už Mobilumo Paketo priėmimą....

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje (52)

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Geriausi Lietuvos paplūdimiai prie ežerų: ramybė, grynas oras ir atgaiva išvargusiam kūnui

Jei dar nežinojote – Lietuvoje mes turime beveik tris tūkstančius ežerų. Pasislėpę giliai...

Macrono didysis planas ėmė ir subliuško (1)

Mažiausiai 20 Europos Parlamento rinkimų dalyvių sieks iškovoti mandatą ne savo gimtinėje, o...

Jerai Grantas po sezono paliks „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūnas“ jau žino, kad kitą sezoną turės verstis ne tik be vyriausiojo...

Savaitgalio pusryčiai: traškūs belgiški vafliai kiekvienam smaližiui

Manau, savaitgalį dažnas iš mūsų pasvajoja apie vėlyvus, gardžius, sočius, ilgus pusryčius ....