aA
Aukščiausias Europos Sąjungoje (ES) skurdo pavojaus lygis Bulgarijoje, o Jungtinėje Karalystėje (JK) užfiksuoti didžiausi pajamų skirtumai, lyginant su visais kitais ES regionais.
Bulgarija

Kaip rašo www.euobserver.com, remiantis spalio 7 d. „Eurostat“ paviešintais 2008 – 2011 m. statistiniais duomenimis, beveik pusei bulgarų (49,1 proc.) gresia skurdas ar socialinė atskirtis, o 40,3 proc. rumunų ir 36,6 proc. latvių atsidūrė tokioje panašioje situacijoje.

Čekija atsidūrė šio sąrašo gale – tik 15,4 proc. šios šalies gyventojų buvo priskirti šiai socialinei kategorijai, po jos seka Nyderlandai (15,7 proc.) ir Švedija (16,1 proc.).

Visoje ES 121 milijonas gyventojų (24 proc.) susidūrė su ekonominiais pavojais, kas reiškia, kad jie atsidūrė skurdo pavojuje, patyrė rimtų materialinių sunkumų ar žemą darbo intensyvumą.

Kalbant apie turtingiausius regionus, centrinis Londonas, kur gyventojui tenkantis BVP sudaro 328 proc. ES vidurkio, užėmė pirmąją sąrašo vietą. Po jo seka Liuksemburgas ir Belgijos bei visos ES sostinė – Briuselis.

Darbo rodikliai krito beveik trijuose ketvirtadaliuose iš 272 regionų 28 ES šalyse narėse 2008 – 2011 m. Bulgarija, Ispanija, Latvija ir Airija patyrė didžiausią darbo vietų mažėjimą (apie 9 proc.).

Italijos regionuose buvo stebimi didžiausi užimtumo rodiklių skirtumai, o skirtumas tarp regionų su aukščiausiais ir žemiausiais bedarbystės rodikliais sudarė 17,9 proc.

Tuo tarpu po trijų Ispanijos regionų (pirmaujant Andaluzijai) seka trys šiauriniai Graikijos regionai, kuriuose užfiksuotas aukščiausias jaunimo nedarbo lygis, o trijuose pietiniuose Vokietijos regionuose užfiksuotas žemiausias rodiklis (4 – 5 proc.).

Gyventojui tenkantis BVP tolygiausiai pasiskirstęs Slovėnijoje, kur turtingiausias regionas 1,4 karto turtingesnis nei vargingiausias.
Didžiausias neatitikimas buvo stebimas JK. Gyventojui tenkantis BVP centriniame Londono regione beveik penkis kartus didesnis nei vargingiausio regiono rodiklis.

Visų valstybių sostinės – turtingiausi kiekvienos ES šalies narės regionai, tik Vokietijoje, Italijoje ir Nyderlanduose sostinės regionai nebuvo sėkmingiausi.

19 ES valstybių narių 2011 m. užfiksuotas gyventojų skaičiaus augimas, o JK registruotas aukščiausias rodiklis (474 000 prieauglis), po kurios seka Prancūzija (333 000) ir Italija (194 000).

Didžiausias gyventojų skaičiaus mažėjimas buvo stebimas Rumunijoje, kur užfiksuotas 58 000 žmonių skaičiaus mažėjimas, o Latvijoje ir Lietuvoje buvo užfiksuoti didžiausi išvykusių žmonių rodikliai (16,0 ir 14,8 proc. iš tūkstančio gyventojų),

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (59)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (265)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Žiema trumpam atsitraukia, grįžta rudeniški orai (9)

Penktadienį dangumi plauks stori pilki kritulių debesys. Naktį ir rytą šlapias sniegas...

Kartu 53 taškus mėgėjų lygoje „suvertę“ Lavrinovičiai: vakar mama bažnyčioje buvo (22)

Sostinės krepšinio lygoje („GEALAN–SKL“) užtikrintą pergalę pasiekė „Sporto namai“...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina (5)

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Naujausios ir ilgiausiai rašytos Andriaus Užkalnio knygos pristatymo nepraleido ir žinomi bičiuliai: taps dar vienu bestseleriu (154)

Ketvirtadienio pavakarę sostinėje žinomas publicistas ir žurnalistas Andrius Užkalnis...

Šios frazės gali sugriauti bet kokius santykius (11)

Būtina visą laiką sekti, ką kalbame. Neretai artimieji girdi iš mūsų skaudžias frazes, o...

„Google“ ne juokais susirūpino saugumu: kaip sužinoti ar jūsų slaptažodis nėra pavogtas (7)

„ Google “ neseniai išleido 79-ą „ Chrome “ versiją, kurioje buvo patobulinta...

Kurtinaičio kariauna nutraukė pralaimėjimų seriją – nuskriaudė Giedraičio ALBA komandą (5)

Rimo Kurtinaičio treniruojami krepšininkai lipa iš nesėkmių liūno. Maskvos srities „Chimki“...