Ateinančią savaitę Europos Parlamentas pradės pulti Prancūziją dėl jos vykdomo romų trėmimo. Keturios politinės frakcijos rekomenduos oficialiai pasmerkti Prancūzijos prezidentą Nicolas Sarkozy bei jo centro-dešiniąją vyriausybę. Jie taip pat reikalaus, kad Europos Komisija pareikštų savo nuomonę, ar Prancūzija pastarosiomis savaitėmis iš tikrųjų pažeidė žmogaus teises ir nesilaikė ES įstatymų, skelbia „European Voice“.
Nicolas Sarkozy
© Reuters/Scanpix

Socialistų ir demokratų frakcija (S&D), Liberalų ir demokratų aljansas (ALDE), Žalieji ir Europos vieningieji kairieji/ Šiaurės šalių žalieji kairieji (GUE/NGL) teigia, kad juos papiktino stovyklų uždarymas ir 900 romų grąžinimas – o kai kuriais atvejais net išsiuntimas prievarta – į Bulgariją ir Rumuniją.

Socialistų ir demokratų frakcijos lyderis Martinas Schultzas sakė, kad negalima nereaguoti į „pasibaisėtiną“ elgesį su romais. Jo nuomone, dėl „populistinių priežasčių prieš rinkimus“ buvo pažeistos romų teisės. Tačiau centro-dešinioji Europos Liaudies partija blokuos bet kokius kaltinimus N. Sarkozy ar jo vyriausybei.

Romų krizė Parlamente bus aptariama antradienio, rugsėjo 6 d., popietę. Politinės Parlamento grupės šiuo metu rengia rezoliucijas, raginančias ES efektyviau spręsti 10–12 mln. Europoje gyvenančių romų problemą. Keturios kritiškiausiai nusiteikusios frakcijos tvirtina, kad jie stengsis, jog būtų patvirtinta rezoliucija „be užuolankų“.

Prancūzijos vyriausybės argumentai, kad ji tik stengiasi pažaboti nusikalstamumą ir nediskriminuoja mažumų, neįtikino nei daugumos europarlamentarų, nei žmogaus teisių organizacijų, Jungtinių Tautų komiteto ir Europos Tarybos.

Kai kurie europarlamentarai pyksta, kad José Manuelis Barroso ir Europos Komisija nuodugniau netiria prancūzų vyriausybės veiksmų. Rebecca Harms, viena iš Žaliųjų frakcijos vadovių, apkaltino J. M. Barroso, kad jis „tuščiai stovi nuošalyje“. „Romai taip pat yra europiečiai, o Komisijos prezidento pareiga yra apginti visų Europos piliečių teises“, - teigė ji.

Françoise Le Bail, Komisijos teisingumo departamento generalinė direktorė, šiandien trumpai informuos Parlamento Piliečių laisvių komitetą apie atliktą Prancūzijos veiksmų suderinamumo su ES judėjimo laisvės reglamentavimu ir Pagrindinių teisių chartija analizę.

Viviane Reding, Europos teisingumo komisarė, pavedusi šį tyrimą Komisijos teisės ekspertams, vakar Europos komisarų susitikime pristatė „preliminarią analizę“. Kartu kalbėjo Cecilia Malmström, vidaus reikalų komisarė, ir László Andor, už užimtumą, socialinius reikalus ir įtrauktį atsakingas komisaras. Komisija kol kas atidėjo sprendimą, tačiau ir nepritarė rugpjūčio pradžioje Prancūzijos pradėtai kampanijai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (51)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (118)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (166)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (12)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (155)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (21)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (67)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (15)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (9)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (754)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...