aA
Milijonai europiečių šių metų gegužės mėn. dalyvaus Europos Sąjungos (ES) rinkimuose. Taigi kaip euro zonos krizė paveiks ES šalių narių gyventojų sprendimą? Pažvelkime į dviejų Europos uostamiesčių – Hamburgo ir Marselio – situaciją.
Hamburgas, Vokietija
© Shutterstock nuotr.

Pagrindinis Hamburgo miesto elementas – tai vanduo. Nuo pat šio didžiausio Hanzos lygos miesto susikūrimo pradžios iki šių dienų, Hamburgas – tai vienas didžiausių Europos uostų, todėl vanduo – esminis elementas, užtikrinantis šio miesto klestėjimą.

Šio miesto gyventojai linkę girtis, kad Hamburge yra daugiau kanalų nei Amsterdame ir Venecijoje kartu sudėjus. Taip pat šiame mieste yra daugybė gražiai įrengtų buriavimo klubų, kur galima visiškai pamiršti apie Europos ekonominį nuosmukį, rašo BBC.

Produkto dizaineris ir žvejys mėgėjas Sybsas Baueris teigia, kad ne tik Hamburgo miestas, tačiau taip pat ir visa Vokietija kažin ar pajautė euro zoną apėmusią krizę.

Be jokios abejonės, Hamburgas – tai klestintis, produktyvus ir patikimas miestas. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad Vokietija – tai Europos ekonomikos variklis.

Tuo tarpu Prancūzijos Marselio mieste, kur nedarbo lygis viršija 13 proc. (Hamburge – 7,8 proc.), daugelis žmonių išgyvena ne pačius geriausius laikus.

„Bouliste de Vallon“ petankės klube, įsikūrusiame šalia senojo Marselio uosto, skamba daug juoko, tačiau nerimas dėl ekonominės situacijos jaučiamas ir čia.

„Marselis – gražus miestas, tačiau ekonominė situacija čia šiuo metu sudėtinga“, - stebėdama petenkės rungtynių eigą pasakoja Marilyn. Petankė – konkurencingumą skatinantis žaidimas, tačiau kažin ar tą patį galima pasakyti apie šiandieninę Prancūziją.

„Šios šalies gyventojai neketina taip stipriai dirbti, kaip tai daro vokiečiai“, - patikina Baptiste‘as. „Galbūt Marselio gyventojai kartais iš tiesų gali pasirodyti linkę į tingumą“, - priduria jis.

„Taigi mums reikia reformų ir, mano manymu, mes galime tai padaryti“, - patikino Baptiste‘as.

Nepasitenkinimas didėja

Ekonominiai klausimai dažniausiai sprendžiami per rinkimus, o artėjantys ES rinkimai netaps išskirtiniais.

Prancūzijoje tai reiškia paramą ultradešiniųjų politinių pažiūrų Nacionaliniam frontui, kuris pasisako už ekonominį protekcionizmą bei bendros euro zonos valiutos – euro – nepalaikymą.

„Po euro įvedimo kainos išaugo trigubai“, - skundžiasi turgaus prekeivė Berte. „Kai turėjome franką, galėdavome išeiti pavalgyti į viešas maitinimo įstaigas, tačiau dabar to padaryti nebegalime“, - patikino ji.

Tuo tarpu Vokietijoje pasipiktinusių gyventojų daug mažiau. Dauguma vokiečių įsitikinę, kad iš dalies Vokietijos sėkmė – tai narystės ES pasekmė.

Dauguma Vokietijos gyventojų mano, kad ES ir euro zoną būtina reformuoti.

Vieno iš Hamburgo susivienijimų lyderis Thomas Mendrzikas, žvelgdamas į didžiulį Hamburgo uostą, per kurį praeina daugybė Europos importuojamų ir eksportuojamų prekių srautų, pasakė, kad viliasi, jog naujai išrinkti Europos Parlamentas (EP) ir Europos Komisija (EK) padės sukurti „visuomeniškesnę“ Europą.

T. Mendrzikas įsitikinęs, kad Europos žemynui reikia solidarumo, o Vokietijos galybę galima išlaikyti tik tuo atveju, jei ši valstybė išliks centrine ir esmine ES dalimi.

Tačiau euro zonos krizės padariniai daro labai skirtingą poveikį Vokietijai ir Prancūzijai, nes šių šalių ekonomika labai skirtinga.Tai neabejotinai turės įtakos žmonių balsavimui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (104)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (1)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Liga, kuri prasideda nekaltu odos niežėjimu, o baigiasi sąnarių persodinimu: kam susirgti – didžiausia rizika? (56)

Sonata jau 25 metus serga žvyneline . Ji susirgo būdama vos 20 metų, kai dar studijavo. Ši liga...

Į teismą Lietuvos valstybę padavęs generalinis prokuroras teigia prieš ją nekovojantis papildyta Skvernelio komentaru (101)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo...

Dėl smurto prieš žmoną ir dukrą sulaikytas buvęs garsus serbų krepšininkas, pasaulio čempionas (7)

Serbijos žiniasklaida praneša, kad Belgrado policija areštavo 44-erių metų Milaną Gurovičių.

Iš Trumpo besijuokiantys pasaulio lyderiai – dar ne blogiausia (91)

Žaibiškai išpopuliarėjęs praėjusios savaitės NATO viršūnių susitikimo vaizdo įrašas,...

Aušra Bytautienė: nebereikės visiškai išeiti į pensiją (88)

Europos Komisija ištransliavo iškalbingą žinutę Lietuvai – prognozuojama, jog 2050 m. mūsų...

Profesorius Landsbergis: Rusija turėjo savo didžiąją galimybę, bet ją prarado (518)

Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis teigia, kad Stalino ir Hitlerio...

Planuose – leisti už ES paramą pirkti žemę (2)

Žemės ūkio ministerija svarsto sekantį finansinį laikotarpį sukurti dar vieną paramos formą...

Švenčių belaukiant: tradicinis kūčiukų receptas

Tradicinio šv. Kūčių vakarienės patiekalo, kūčiukų, paklausa piką pasiekia gruodį, tačiau...