Pastaruoju metu Paryžiaus disneilendo pavadinimas mirga nepagražintose straipsnių antraštėse ir skamba optimizmo nekeliančių finansų kontekste. Neseniai įvykdytas vieno iš parko darbuotojų mėginimas nusižudyti patraukė dėmesį dėl čia vykdomos darbo politikos. Prancūzijos darbuotojų profesinės sąjungos reiškia pasipiktinimą, o vienas Belgijos lankytojas rengia kampaniją, siekdamas didelių pokyčių.
© Scanpix

Kaip rašo www.spiegel.de, Guillaume Gallantas – didelis Walto Disney gerbėjas. Jo nuomone, Paryžiaus Disneilendas ritasi į bedugnę. Neseniai belgas lankėsi šiame didžiausiame Europos atrakcionų parke, du atrakcionai neveikė, keturi pasirodymai buvo atšaukti, o blogiausia tai, kad, jo nuomone, maistas viename iš stebuklų karalystės restoranų buvo pašildytas. G. Gallantas tikina buvęs šokiruotas taip stipriai, kad nieko nelaukdamas parašė pykčio kupiną peticiją Walto Disney korporacijai, kuri yra pagrindinė šį parką valdančios įmonės „Euro Disney“ akcininkė bei išplatino savo laišką internete šešiomis kalbomis.

Negatyvių antraščių lavina

Šis lankytojo pasipiktinimas yra suprantamas – Europos Disneilendas pastaruoju metu peikiamas labai dažnai. JAV disneilendai neša didžiulį pelną, tuo tarpu Paryžiaus Disneilendas, įsikūręs netoli nuo Prancūzijos sostinės Paryžiaus, nepaisant įspūdingo lankytojų skaičiaus, yra nuostolingas. Griežta išlaidų mažinimo programa kelia nepasitenkinimą tiek tarp parko lankytojų, tiek ir tarp darbuotojų. Spalio mėn. pabaigoje iš vandens atrakciono iškrito ir buvo rimtai sužeistas vaikas, o atskleistas mėginimas nusižudyti meta šešėlį ant nuostabiosios peliuko Mikio karalystės reputacijos.

Netrukus po susitikimo su savo vadovais, „Euro Disney“ parko darbuotojas apsipylė benzinu ir paėmė žiebtuvėlį. Kolegai paskutinę minutę pavyko sulaikyti jį. Tai jau ne pirmas incidentas: 2010 m. du Paryžiaus disneilendo darbuotojai nusižudė, vienas jų paliko atsisveikinimo raštelį, kuriame parašė, kad nebenori grįžti pas peliuką Mikį.

Darbuotojų sąjungos tikina, kad žeminančios parko darbo sąlygos – tai pagrindinė dėl šių savižudybių priežastis. „Euro Disney“ atstovas spaudai Laurentas Manologlou patikino, kad šie kaltinimai nepagrįsti, remdamasis tuo, kad atliktas vidaus tyrimas nenustatė ryšio tarp savižudybių ir darbo sąlygų.

Šiuo metu Nacionalinė autonominių sąjungų asociacija – tai Prancūzijos prekybinių sąjungų konfederacija – ketina atlikti savo tyrimą dėl pastarojo bandymo nusižudyti. Nacionalinės autonominių sąjungų asociacijos teigimu, didelė Paryžiaus Disneilendo darbuotojų dalis nėra patenkinti darbo sąlygomis. Konfederacijos įsitikinimu, čia vyrauja blogas darbo klimatas, trūksta dialogo bei taikomos netinkamos disciplinos priemonės.

Rizikinga finansinė situacija

Per 2012–2013 fiskalinius metus, Paryžiaus Disneilendą aplankė 15 milijonų asmenų, šis skaičius beveik prilygsta Eifelio bokšto ir Luvro lankytojų skaičiui kartu sudėjus. Remiantis „Euro Disney“ pateikiamais duomenimis, šis parkas – tai didžiausias Europos turistų traukos centras. Tačiau, lyginant su 2011 – 2012 fiskalinių metų periodu, lankytojų skaičius sumažėjo milijonu. Parko vadovybė lankytojų srauto sumažėjimą sieja su Europos Sąjungą (ES) apėmusia krize bei prastu oru bei pažymi, kad „Euro Disney“ lankytojų išleidžiamų pinigų kiekis parke padidėjo.

Vis dėlto „Euro Disney“ vadovai turėtų pripažinti, kad nuo 2008 m. jie neteko 78 mln. eurų (daugiau nei 269 mln. litų). Paryžiaus Disneilendas turi struktūrinių problemų: nuo tada, kai parkas atvėrė savo duris 1992 m., jis skendi skolose dažniau, nei dirba pelningai.

Tačiau JAV įsikūrusi pagrindinė įmonė vis dar tiki savo europietiškąja atšaka. Pastaraisiais metais amerikiečiai padengė „Euro Disney“ turėtus įsiskolinimus, pratęsė kreditų grąžinimo grafiką bei sumažino palūkanų normas, o tai suteikė įmonei lankstumo ateities investicijoms.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Klimatologų verdiktas: vasara bus karšta ir ilga, bet gali užklupti didžiausia grėsmė (31)

Gegužė dar nesibaigė, tad meteorologai nedrįsta „skaičiuoti viščiukų“, tačiau drąsiai...

Užkalnis. Krepšinis, ir tas dabar nedžiugina (79)

„Jums stinga džiaugsmo“, dar taip neseniai sakiau ir buvau iš esmės teisus, nes ne pinigų ar...

Skvernelis ir Gabrielius Landsbergis apsikeitė kandžiomis replikomis (90)

Premjeras Saulius Skvernelis ir konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis Seime vykusioje...

Greta sostinės automobilis susidūrė su motoroleriu, pastarojo vairuotojas žuvo (3)

Skaudi avarija Vilniaus rajone. Automobilio vairuotojas atsitrenkė į motorolerį, pastarojo...

Naujos detalės dėl lietuvių vilkiko avarijos Italijoje: užkardas buvo pakeltas? (175)

Kaip jau buvo pranešta, ketvirtadienio naktį Italijoje į tragišką avariją pateko vilkikas iš...

Kaip paskutinio skambučio šventei puošėsi prestižinės sostinės gimnazijos dvyliktokai (91)

Ketvirtadienio popietę prestižinėje Vilniaus Žvėryno gimnazijoje suskambo paskutinis skambutis ir...

Pietų Lietuvoje rado jūrą, kurioje gyvena itin reti gyvūnai (6)

Ar kas girdėjote, kad Dzūkijoje galima atrasti jūrą? Man iki šiol teko žinoti, kad Lietuvos...

Šiaurės Korėjoje – sprogimai: skelbiama, kad sunaikintas branduolinių bandymų poligonas papildyta 14.25 (38)

Šiaurės Korėja žengė, kaip skelbia šalies atstovai, svarbų žingsnį – buvo sunaikintas...

JAV valstybės sekretorius: padarysime viską, kad „Nord Stream 2“ nebūtų paleistas (86)

JAV valstybės sekretorius Mike‘as Pompeo pareiškė, kad jo šalis visomis išgalėmis sieks...

Pomidorai: rūšių daug ir visi skirtingi (4)

Jau gegužės pabaigoje, atsitraukus šalnoms, prasidės pomidorų daigų sodinimo lauko daržuose...