aA
Ką kitąmet siųsti į Europos Parlamentą (EP)? Dėl to didžiosiose partijose jau verda aistros. Garbus amžius, žingsnis link pensijos arba partijos padėka už nuopelnus - tokiomis priežastimis remdamosi partijos atrenka kandidatus į EP. Nors iki rinkimų - dar metai, vidinės diskusijos partijose jau prasidėjo, didžiausia įtampa - kairiųjų stovykloje.
Europos Parlamentas
© Scanpix

„Kauno dienos“ žiniomis, kraustytis į Briuselį labai norėtų buvęs premjeras Gediminas Kirkilas. Jis dalyvavo ir praėjusiuose rinkimuose, bet į EP nepateko. Kitąmet socialdemokratų kandidatų sąraše veikiausiai nebebus dabartinio EP nario Justo Vinco Paleckio - jis bendražygiams užsiminė norįs išeiti į politinę pensiją. Manoma, jog socialdemokratus į EP rinkimus ves Vilija Blinkevičiūtė, antras sąraše - Zigmantas Balčytis.

Didžiausia intriga - kas šiuose rinkimuose bus pirmas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše. Pats Vytautas Landsbergis Briuselyje žurnalistams patvirtino: „Nebedalyvausiu, tegu kiti ateina ir dirba“. Tačiau jo bendražygiai iki galo nėra tikri, ar tikrai taip bus.

Dešinieji dėl kandidatų sąrašo kol kas nesitarė, tačiau jo priekyje, aišku, rikiuosis Laima Andrikienė, Radvilė Morkūnaitė, Algirdas Saudargas - dabartiniai europarlamentarai.

Liberalų sąjūdis - kol kas vienintelė partija, paskelbusi kandidatų į EP sąrašą. Jau aišku, kad jų atstovas Leonidas Donskis dar kartą siekti EP nario mandato nebandys. Liberalus ves Seimo narys Petras Auštrevičius. Toliau rikiuojasi mažai kam žinomi veikėjai Tomas Baranovas ir Juozas Baublys.

Neabejotinai išsilaikyti EP nario kėdėje mėgins Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis. Jis, tiesa, greičiausiai dalyvaus ir prezidento rinkimuose.

O daugiausia klausimų kelia Darbo partija. Ar Viktoras Uspaskichas norės grįžti į EP? Matyt, tai bus aišku tik po to, kai pasibaigs Darbo partijos byla.

Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ rašo, kad partijoje „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų į EP sąrašo viršūnėlėse nori likti prezidentines ambicijas palaidojęs R. Paksas, dirbantis EP, jo bendražygis europarlamentaras Juozas Imbrasas. Taip pat, dienraščio žiniomis, EP vilioja ir aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (3)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (58)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Profesorius Lukoševičius: druska gali žudyti, bet jos visiškai atsisakius – tragiškos pasekmės

Koks valgomosios druskos vaidmuo žmogaus mityboje ir jos sąsajos su kraujospūdžiu? Aiškinama, kad...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (3)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Dėl sulaužyto gyvenimo dabar nebežino, kur kreiptis: gailiuosi, kad nuvedusi dukterį pas gydytojus, paklausiau jų patarimo (212)

Prieš daugelį metų globėjų į užsienį kartu su seserimi išvežta lietuvaitė po dešimties ten...

Garsiausių menininkų našlė: vieni vadino mūza, kiti – vyrus gniuždančiu monstru

Ją vadino kūrėjų mūza. Ji įsimylėdavo talentingiausius to meto vyrus, jie atsakydavo tokiais...

Kalėdinės mugės pasaulyje – kur geriausia ieškoti šventinės nuotaikos?

Rankas šildantis karšto gėrimo puodelis magiškomis švieselėmis blyksinčioje...

Prieš 23 metus duotam interviu Samas papasakojo apie išbyrėjusius dantis, o savo ateitį „numatė“ Rusijoje (24)

Internete pasirodė prie 23 metus kurta laida „X klanas“ (aut.Ligita Juknevičiūtė ir Remigijus...

Gabrielius Landsbergis: siūlome stabdyti mokesčių pertvarką (73)

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) Tarybos...