Kuo toliau į Rytus, tuo dažniau kalbama apie „supuvusius Vakarus“. Šis šūkis, ypač populiarus Rusijos viešojoje erdvėje, bando įtikinti mus neva Vakarų civilizacija žlunga. Anot apsireiškusių pranašų, Vakarų kultūra yra pasmerkta. Minėto puvėsio simptomai - tai visur atsirandanti nuogybė, grožio kultas, nežabotas huxley‘iškas seksualumas ir visiškas moralės degradavimas. Paprasčiau tariant, ten gyvena laukiniai žmonės. Tačiau ar tik nebus taip, kad jausdami kaltę Rytai projektuoja savo nuodėmes kitiems?
© Shutterstock nuotr.

Prancūzijos Senatas inicijavo įstatymą, draudžiantį vaikams iki 16 metų dalyvauti grožio konkursuose, o iš paskos seka Belgija ir Europos Parlamentas. Tai yra pirmas, pats svarbiausias žingsnis norint išspręsti žymiai rimtesnę, „hiperseksualizavimo“ problemą. Ši problema pasireiškia nuogybės ir seksualumo veržimusi į viešąją erdvę. Galiausiai visuomenėje „nuoga boba“ priimama kaip natūralus, niekam įspūdžio nesukeliantis peizažo elementas. Mes nustojame piktintis. Neuždengta krūtis šen ar ten nedaro skirtumo, prekės reklamuojamos su užuominomis į lytinį santykiavimą, o mažų vaikų apranga primena net-nereikia-minėti-ką. Vaikų pratinimas nuo mažens prie nuogos bobos fenomeno yra problema, ir turbūt kiekvienas Euroblogo skaitytojas pritaria Prancūzijos Senato sprendimui. Prancūzai suprato kad vaikams ir visuomenei „Mažųjų Mis“ konkursai daro didžiulę žalą. Tačiau vertinant problemą tik šiuo vienu aspektu lengvai papuolama į stereotipinį mąstymą. Neva JAV, būdama Vakarų kultūros lyderė, yra moralinio nuosmukio dugne. O mes, būdami toli nuo Amerikos, lengviau išvengiame nuogos bobos fenomeno. Aš sakau – veto.

Amerika yra labai konservatyvi šalis. Štai išraiškingas faktas – krikščioniška gospel muzika užima 7 vietą pagal pardavimus. 2012 metais jos buvo parduota daugiau nei 22 milijonai vienetų. Kartu su country jų pardavimai siekia 67 milijonų plokštelių – daugiau nei bet kurio kito žanro (išskyrus rock‘ą). Viešojoje erdvėje kilęs pasipiktinimas Miley Cyrus pasirodymu rodo, jog amerikiečiai netoleruoja nuogos bobos. Netgi mums visai nekaltu pasirodęs incidentas su nuoga Janet Jackson krūtimi per koncertą sukėlė didžiules diskusijas. O ką jau kalbėt apie Alo Gore‘o ir jo žmonos veiklą, nutaikytą prieš Franko Zappos muzikos tekstus... Šalies moralinio stuburo būklę reikia vertinti pagal jos valdantį elitą. Ne eilinis Jonas iš Kavarsko (su visa pagarba Kavarskui), bet politinis elitas sako mums, ar valstybė eina link laisvesnių socialinių normų. Na ir tie patys „Mis“ rinkimai kartais interpretuojami labai skirtingai. Kaip kad 2013 metų „Miss Alaska konkurse.

Aišku, politinis korektiškumas privestas prie kraštutinumo gamina tokius griozdus kaip draudimą naudoti žodžius „tėtis“ ir „mama“, arba absurdo ribas pasiekęs genderizmo mokymą. Bet korektiškumo pagrindinis tikslas buvo apsaugoti viešąją erdvę nuo užgauliojimo, ad hominem atakų ir moterų (bei vyrų) sudaiktinimo. Nesunku pastebėti, jog valstybėse kurios labiau paiso šių normų turi ir mažiau štai tokio tipo reklamų (tik suaugusiems). Nuorodoje yra rodomos reklamos, surinktos iš visos Lenkijos per paskutinius keletą metų. Jos kūrėjas kalba apie svetimos gėdos jausmą jas stebint. Absurdo mastas žymiai geriau pastebimas, surinkus visus vaizdus į vieną vietą. Šių reklamų net negalima pavadint erotinėmis. Jos tiesiai šviesiai kursto krūtimi. Svetima gėda apima ir mane. Kiekvieną kartą kai girdžiu ir matau Lietuvos pop muzikos žvaigždes, važiuojančias ant sovietmečiu sukurtos muzikinės kultūros, pristatančias apgailėtinai žemą lygį kurį beviltiškai bando maskuoti nuogais kūnai, suprantu aiškiai, jog tai ne naujosios, bet senosios civilizacijos palikimas. Palikimas kurio vis dar nepavyksta mums atsikratyti.

Gal verta tada ir mūsų valdantiesiems tvarkyti viešąją erdvę? Gal atsiras drąsus lietuviškos šeimos gynėjas, išvysiantis nuogą bobą iš viešosios erdvės? Tad linkiu apmąstyti kur puvinys toliau pažengęs, o olandų diplomatams drąsos ir ryžto.

Parengė Tomas Marcinkevičius

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Vilnius nebetinka būti sostine. Perkelkime ją į Kauną (67)

Daug metų didžiavausi ir gyriausi, kad, gimęs Kaune, esu vilnietis. Džiaugiausi, kad po 16 metų...

Gyvai / LKL apdovanojimų ceremonija: Jasikevičius – geriausias treneris, Daviesas –naudingiausias finalo žaidėjas du titulus nugvelbė Birutis (8)

Šį vakarą 18.30 val. prasidėjo „Betsafe–LKL“ apdovanojimų ceremonija. Tiesioginę sezono...

Vasara traukiasi: trankysis perkūnija, Jonines merks lietus (63)

Dar pavasarį Lietuvą sušildžiusi saulė tik retkarčiais pasislėpdavo už debesų, tačiau...

Slapta rusų verbavimo technologija: atskleidė ukrainiečiai, atradę specialų raktą

Ukrainos kontržvalgyba atskleidė naują Rusijos federalinės saugumo tarnybos ( FSB )...

Gelbstint (ne)eilinį Skardžių – ar komisijos sprendimu siekiama išsaugoti koaliciją? (1)

Išsaugoti koaliciją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai labai svarbu, o jei...

Diplomus atsiėmusios LEU studentės prikaustė žvilgsnius moteriškumu (12)

Trečiadienio popietę Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakulteto absolventams...

Specialistai įspėja – perkant panaudotus daiktus tyko nemenki pavojai (45)

Ne paslaptis, kad vaikų atsiradimas gerokai patuština šeimos kišenę. Vienas iš būdų, kaip...

Vilniuje įvyko avarija, kurios metu sužaloti du 17-mečiai (2)

Trečiadienį sostinėje eismo įvykio metu sužaloti du nepilnamečiai.

50-metės Kylie Minogue dailios figūros paslaptis – vaisių dieta ir specialus režimas (2)

Pripažinta gražiausių kojų savininke Kylie Minogue net ir sulaukusi 50-ies nesiliauja stebinti...

Aplinkosaugininkų reidas: pareigūnai sulaukė principingo žvejo klausimo (58)

GRYNAS.lt žurnalistų komanda kartu su Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono...