Studente, šiandien tau pasisekė. Sužinosi, kaip savaitę nemokamai ar su minimaliomis išlaidomis pagyventi Serbijoje, Rumunijoje ar Slovėnijoje. O gal, netrukus, ir kitose Europos šalyse.
© Shutterstock

Tai buvo mūsų, kokių dešimties lietuvių, paslaptis. Ją žinojo Gediminas „Vitaminas“, pora Jurgų ir keletas mūsų patikimų draugų. Vilniaus ir Kauno „paslapties grupės“ apie paslaptį sužinojo iš skelbimo lentos atitinkamų miestų universitetuose. Mes susitikome Ilmenau, Vokietijoje, vėliau Lieže, Belgijoje; Peče, Vengrijoje ir Trondheime, Norvegijoje. Kiti pasiekė ir Olandiją bei Slovėniją. Aš pasirengusi paslaptį atskleisti.

Paslapties vardas: Ilmenau tarptautinė studentų savaitė (Ilmenau International Student Week) ir jos paraleliniai renginiai keliose kitose Europos šalyse. Tada, gūdžiais 1999 m., Vokietijoje mokėti nereikėjo už nieką ir dar gavome tikrą lobį: po 100 markių kelionės išlaidoms. Dabar kainuoja tik kelionė: apgyvendinimas ir maistas nemokami. Net kažkoks kiekis alaus nemokamas. Festivalio kultūriniai renginiai nemokami. Dalyvavimas paskaitose ir darbo grupės nemokamas. Ką ir reikėjo įrodyti: nemokama savaitė gyvenimo Europoje. Ir dar kokio gyvenimo!

Kas vyksta per tarptautinę studentų savaitę? Dalyviai pasirenka diskusijų/darbo grupes ir diskutuoja, bendrauja, kultūriškai komunikuoja duotąja tema. Apie ką nors mūsų pasaulyje. Vakare būna daug renginių ir vakarėlių, dienomis – įdomių (ir nebūtinai) paskaitų, susitikimų su įdomiais žmonėmis. Vienose šalyse renginys buvo įdomesnis ir geriau organizuotas nei kitose. Bet geriausia dalis visur liko ta pati: pigus pragyvenimas, nauji draugai visam gyvenimui, tų pačių „paslapties grupės“ lietuvių sutikimas.

Vokietijoje buvo labai įdomi ir itin gerai paruošta programa (susitikome rašytoju Čingizu Achmatovu), Vengrijoje sužinojome, koks pigus ir gardus gali būti vietinis vynas (nors ir dažantis dantis) bei paprika, Belgijoje supratome, kaip viską sugadinti gali viešojo transporto streikas ir prancūzų kalbos nemokėjimas, Norvegijoje ragavome brangiausio alaus gyvenime ir nuo slidinėjimo trasų leidomės ant šiukšlių maišų.

Iš pirmo žvilgsnio įspūdžiai gal ne visai verti ilgos kelionės mikroautobusu per Europą su kartais gana piktais pakeleiviais (vienas pvz., sakė važiuojantis „daryti tvarkos, nes būna tokių žmonių be atsakomybės jausmo, kurie vėluoja ir kitaip pridirba visokių problemų. Jų labai nekenčiu“).

Žinoma, įspūdžiai čia išvardinti ne visi. Kas atkartos vakarėlius Lieže, kur taip įpratome prie nemokamo alaus, kad netyčia pasivaišinome ir nieko dėtų kaimynų gėrimais. Kas atpasakos kaulų skystį stingdantį Trondheimo šaltį ir slidinėjimo juoką, kurio neatlaikė kelių dalyvių šlapimo pūslės. Kas apsakys vietinių vengrų veidus, stebinčius mus pirmąkart ragaujant jų stiproką vyną ir arklienos dešrą su paprika.

Tokios kelionės, nepaisant konkurencijos kreipiantis dėl vietos (2013 m. tarptautinės Ilmenau savaitės organizatoriai gavo 2500 prašymų iš 110 šalių į maždaug 350 vietų), atrodė kaip gyvenimo duotybė. Tai, ką veikdavome per pavasario ar vasaros atostogas.

Dabar paslaptį žinai ir tu. Belieka parašyti tikrai gerą esė/motyvacinį laišką konferencijos duotąja tema. Šiais arba kitais metais. Ko gero, tai bus vertingiausias esė tavo gyvenime.

Daugiau info:

http://sorce.info/about/
http://www.iswi2013.org
https://www.isfit.org/

Taip pat ieškokite: ISWI partner festivals. Renginiai kai kuriose šalyse nebevyksta, gali atsirasti naujų vietų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški (208)

Savaitgalį vykusios karių linksmybės baigėsi mįslinga tragedija – netikėtai mirė 25-erių...

Užkalnis. Kodėl gyvename blogai? Nes turime per daug atostogų ir laisvų dienų (296)

Palaukit, apie ką aš čia vėl? Apie tą patį: kad turime Lietuvoje viską, ko nusipelnome, ir dar...

Karolina Meschino prakalbo apie siaubingus kompleksus, kurie kamuoja nuo pat vaikystės: rengėsi net tėčio drabužiais (58)

Kompleksų, ko gero, turi kiekvienas žmogus – net ir žvaigždės prisipažįsta, kad vienu ar kitu...

Ginekologė įspėja neprisižaisti: įvardijo pačią nepatikimiausią priemonę nuo nėštumo (17)

Nors rinkoje apstu įvairių priemonių apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, ne visi linkę jomis...

Romantiškiausia Lietuvos vieta – čia jums reikės daug pinigų (51)

Nors romantika ir pinigai dažniausiai neturi nieko bendro, vis tik norėdami pasiekti...

Keleivis nufilmavo paskutines akimirkas prieš lėktuvo katastrofą (17)

Praeitą savaitę prie Pretorijos miesto Pietų Afrikos Respublikoje sudužo lėktuvas. Du žmonės...

Farerų salų klubas pakuteno padus prisnūdusiam „Žalgiriui“ (53)

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai tęs pasirodymą UEFA Europos lygos atrankoje, nors namuose...

Veganams nepatiks: kaip jie naikindami dramblius saugo vištas (22)

Vis daugiau žmonių ir mūsų geografinėje platumoje atsisako mėsos, sparčiai daugėja veganų,...

Kauniečiams atvers unikalų gamtos kampelį, apie kurį nedaug kas žino (8)

Kauno pašonėje esančiame unikaliame gamtos kampelyje – Nemuno ir Nevėžio upių santakoje –...

Europos lyga: karštį ir kazachų atakas atlaikę „Trakai“ išplėšė bilietą į kitą etapą (33)

Ketvirtadienį vakare Kazachstane bilietą į antrą Europos lygos atrankos etapą iškovojo...