Įmonės, kurios greitai adaptuosis prie naujos duomenų apsaugos tvarkos, ne tik išvengs brangiai atsieinančių pažeidimų, bet ir turės naudos iš geresnio keitimosi informacija, kuris suteiks joms pranašumą kovoje dėl vartotojų pasitikėjimo ir, galiausiai, pačiame jų versle, rašo Ianas Winhamas.
© Shutterstock nuotr.

„Ricoh Europe“ vyriausiasis informacijos vadovas Ianas Winhamas kalba apie tai, kodėl verslo įmonės prieš siūlomą Europos Sąjungos (ES) duomenų apsaugos reformą turi peržiūrėti dokumentų tvarkymo būdus.

Per trumpą laiką nuo 1995 metų, kai ES priėmė dabartinę duomenų apsaugos direktyvą, technologinė revoliucija negrįžtamai pakeitė tai, kaip mes renkame, saugome ir dalinamės savo informacija.

Interneto ir kompiuterių debesijos plėtra kelia precedento neturinčių iššūkių verslo įmonėms, valdančioms asmeninius duomenis iš karto keliuose Europos regionuose. Tai sukėlė būgštavimų dėl vis didėjančio atotrūkio tarp duomenų apsaugos taisyklių ir technologijų pažangos. Šią problemą Europos Komisija mėgins spręsti pasitelkdama reformą, kuri pakeis būdus, kaip visoje ES saugomi ir reguliuojami asmeniniai duomenys.

Naująja duomenų apsaugos tvarka siekiama standartizuoti ir sukurti dabartinio augimo galimybes Europos įmonėms, supaprastinant skirtingų taisyklių skirtingose šalyse laikymąsi.

Tačiau siūloma reforma privers įmones jausti daugiau atsakomybės už klientų ir pirkėjų duomenis, sukeldama naujų iššūkių tvarkant savo dokumentus ir užtikrinant juose esančios informacijos saugumą.
ES tikisi, kad skaitmeninė ekonomika iki 2020 metų Europoje sudarys iki 4 proc. augimo. Kalbant aiškiau, modernizuotos duomenų apsaugos taisyklės bus esminės tokiam augimui pasiekti.

Būgštavimai dėl saugumo neleidžia klestėti įmonėms, vykdančioms veiklą tik internete, ir riboja elektroninės prekybos galimybes kitoms bendrovėms.

Dar daugiau, dabartinis nacionalinių duomenų apsaugos reikalavimų kratinys visoms įmonėms yra tikras barjeras plėstis į kitas rinkas, ypač mažoms ir vidutinio dydžio bendrovėms, kurių dauguma neturi išteklių pakeliant teisines ar administracines naštas, susijusias su skirtingomis duomenų apsaugos taisyklėmis atskirose ES valstybėse.
Minima reforma suvienodins duomenų apsaugos reikalavimus ir palengvins įmonių veiklą skirtingose teritorijose. Šalyje, kurioje įsikūrusios, bendrovės turės laikytis tik vienos duomenų apsaugos tvarkos.

Be to, kad tai paskatins tarptautines investicijas ir elektroninę prekybą, reforma panaikins netikrumą, kurį kelia duomenų apsaugos įstatymų pataisos nacionaliniu lygiu, atskirose ES valstybėse dažnai sukuriančios labai skirtingus standartus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Generolo Vėtros anūkė metė baisius kaltinimus seneliui ir Lietuvai: kas slepia tiesą? (96)

Prieštaringai vertinamo Jono Noreikos-Generolo Vėtros vardas vėl kursto aistras. Apie šį buvusį...

Reikia į banką – imk laisvadienį: eilės, karštis ir pervargę darbuotojai (15)

Eilės, karštis ir ištampyti nervai. Taip galima apibūdinti situaciją Lietuvoje veikiančių...

Naujas projektas sukėlė audrą: gyventojai savivaldybę kaltina korupcija (176)

Jau netrukus Senosios Šeškinės dalyje, Siesikų gatvėje, išdygs naujas daugiabučių kvartalas...

Paradoksas: nelegaliai žiūrėti filmus esame priversti, nes per daug pirataujame

Nors piratavimo mastai Lietuvoje mažėja, vis dar esame trečia daugiausia vagianti šalis...

Sunkios būklės moters artimieji įsižeidė nugirdę gydytojos repliką (254)

„Kai mirs, palaidosit ir pabūsit“, – tarė Kauno klinikinės ligoninės gydytoja sunkios...

Apie olimpiadą pasvajojantis Motiejūnas: Lietuva yra mano šalis, o mano širdis – su rinktine interviu (55)

„Tai labai gabus žaidėjas. Negaliu prilyginti, kad jis toks kaip Sabonis, nes Sabonis yra toks...

Jackie Chano gyvenimas kaip filmas: padoriai skaityti ir rašyti neišmoko, bet šlovę atnešė drąsa bandyti

Jackie Chanas – vienas iš geriausiai žinomų kino žvaigždžių visame pasaulyje. Žiūrovus...

Šiluma ir lietus dar nesitrauks

Ties Rusija įsitvirtinęs ciklonas ir artimiausiomis dienomis lems mūsų orus .

Su mylimuoju susižadėjo buvusi TV laidų vedėja Ugnė Skonsmanaitė

Trečiadienį Valdovų rūmų kieme vykusį „Freaks on Floor“ koncertą stebėjo ir Ugnė...

Garsus erotikos modelis Katie Price apgavo lietuvių dizainerę Elvyrą Monginienę: skandalas nuskambėjo užsienio spaudoje (56)

Visame pasaulyje nuogybėmis ir skandalais išgarsėjusi Katie Price , dar žinoma Jordan pseudonimu,...