aA
Įmonės, kurios greitai adaptuosis prie naujos duomenų apsaugos tvarkos, ne tik išvengs brangiai atsieinančių pažeidimų, bet ir turės naudos iš geresnio keitimosi informacija, kuris suteiks joms pranašumą kovoje dėl vartotojų pasitikėjimo ir, galiausiai, pačiame jų versle, rašo Ianas Winhamas.
© Shutterstock nuotr.

„Ricoh Europe“ vyriausiasis informacijos vadovas Ianas Winhamas kalba apie tai, kodėl verslo įmonės prieš siūlomą Europos Sąjungos (ES) duomenų apsaugos reformą turi peržiūrėti dokumentų tvarkymo būdus.

Per trumpą laiką nuo 1995 metų, kai ES priėmė dabartinę duomenų apsaugos direktyvą, technologinė revoliucija negrįžtamai pakeitė tai, kaip mes renkame, saugome ir dalinamės savo informacija.

Interneto ir kompiuterių debesijos plėtra kelia precedento neturinčių iššūkių verslo įmonėms, valdančioms asmeninius duomenis iš karto keliuose Europos regionuose. Tai sukėlė būgštavimų dėl vis didėjančio atotrūkio tarp duomenų apsaugos taisyklių ir technologijų pažangos. Šią problemą Europos Komisija mėgins spręsti pasitelkdama reformą, kuri pakeis būdus, kaip visoje ES saugomi ir reguliuojami asmeniniai duomenys.

Naująja duomenų apsaugos tvarka siekiama standartizuoti ir sukurti dabartinio augimo galimybes Europos įmonėms, supaprastinant skirtingų taisyklių skirtingose šalyse laikymąsi.

Tačiau siūloma reforma privers įmones jausti daugiau atsakomybės už klientų ir pirkėjų duomenis, sukeldama naujų iššūkių tvarkant savo dokumentus ir užtikrinant juose esančios informacijos saugumą.
ES tikisi, kad skaitmeninė ekonomika iki 2020 metų Europoje sudarys iki 4 proc. augimo. Kalbant aiškiau, modernizuotos duomenų apsaugos taisyklės bus esminės tokiam augimui pasiekti.

Būgštavimai dėl saugumo neleidžia klestėti įmonėms, vykdančioms veiklą tik internete, ir riboja elektroninės prekybos galimybes kitoms bendrovėms.

Dar daugiau, dabartinis nacionalinių duomenų apsaugos reikalavimų kratinys visoms įmonėms yra tikras barjeras plėstis į kitas rinkas, ypač mažoms ir vidutinio dydžio bendrovėms, kurių dauguma neturi išteklių pakeliant teisines ar administracines naštas, susijusias su skirtingomis duomenų apsaugos taisyklėmis atskirose ES valstybėse.
Minima reforma suvienodins duomenų apsaugos reikalavimus ir palengvins įmonių veiklą skirtingose teritorijose. Šalyje, kurioje įsikūrusios, bendrovės turės laikytis tik vienos duomenų apsaugos tvarkos.

Be to, kad tai paskatins tarptautines investicijas ir elektroninę prekybą, reforma panaikins netikrumą, kurį kelia duomenų apsaugos įstatymų pataisos nacionaliniu lygiu, atskirose ES valstybėse dažnai sukuriančios labai skirtingus standartus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šnipinėjimo byla: Algirdas Paleckis sulaikytas ne vienas, tyrimas susijęs su politinėmis partijomis (548)

Trečiadienio rytą viešumą pasiekė žinia, jog tiriant šnipinėjimo bylą suimtas buvęs...

Įkalintas vilnietis prabilo apie protu sunkiai suvokiamą patirtį: buvau verčiamas miegoti su pareigūnėmis (297)

Ar gali būti, kad kalėjimų sistemos pareigūnai, siekdami sukompromituoti įkalinimo įstaigose...

DELFI tyrimas. Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“ peikianti Lietuva pati atveria duris jo rėmėjams (72)

Svarbius energetikos projektus Lietuvoje vykdanti Suomijos „ Fortum “, netiesiogiai prisideda prie...

Skvernelis: svetimos žvalgybos aktyviai ieško būdų paveikti Lietuvos vidaus politiką (15)

Po trečiadienį Generalinėje prokuratūroje paskelbtos informacijos apie Lietuvoje vykdytą...

Gyvai / DELFI TV Gyvai su Klaipėdos mero posto siekiančiu, teisiamu Eligijumi Masiuliu (47)

Kodėl buvusiam politikui, Liberalų sąjūdžio pirmininkui, šiuo metu teisiamam dėl galbūt...

Naujausios Lietuvos banko prognozės: kas laukia 2019 metais (40)

Įvertinęs pasaulines ir šalies ekonomikos tendencijas Lietuvos bankas mažina šių metų ūkio...

Grėsmė Gedimino kalnui lieka, Karbauskis siūlo skubiai šaukti Vyriausybės posėdį (47)

Per trejus metus Gedimino kalnui Vilniuje tvarkyti išleista 6,5 mln. eurų, sutvarkytas vienas...

„Žalgirį“ gerai pažįstantis latvis jaučia – tai proga nutraukti „Daruššafaka“ nesėkmių ruožą specialiai DELFI iš Stambulo (5)

Žanis Peineris – bene geriausiai Lietuvos krepšinio gerbėjams pažįstamas Stambulo „...

Rado būdą, kaip privilioti geriausius srities darbuotojus (5)

Tradicinius įmonių biurus vis dažniau keičia bendradarbystės erdvės, kurių Lietuvoje daugiau...

Ūkininkai piktinasi, kad juos verčia arti žemę (19)

Seimo kaimo reikalų komitete svarstyta, ar galima atsisakyti kai kurių techninių ir formalių...