aA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro Juozo Bernatonio kvietimu Lietuvoje lankosi Latvijos teisingumo ministrė Baiba Broka ir Estijos teisingumo ministras Andresas Anveltas. Šis trišalis teisingumo ministrų susitikimas surengtas minint Baltijos valstybių narystės Europos Sąjungoje dešimtmetį.
Narystės ES jubiliejaus proga susitiko visų Baltijos šalių teisingumo ministrai

Tai pirmas toks visų Baltijos šalių teisingumo ministrų susitikimas nuo narystės pradžios ir pirmasis renginys, skirtas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečiui paminėti.

„Man garbė šiandien priimti Baltijos valstybių kolegas. Minime gražią sukaktį – jau 10 metų Baltijos šalys priklauso Europos Sąjungai. Ši narystė mūsų visų teisės sistemoms buvo iššūkis, su kuriuo sėkmingai tvarkėmės nugalėdami senas dogmas ir keisdami teisinį mentalitetą. Narystės jubiliejus – puiki proga paminėti tai, kas per šiuos metus pasiekta bei aptarti ateities planus, kad Baltijos valstybės išliktų aktyviomis ir vertinamomis Europos šeimos narėmis“, – kalbėjo teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Susitikimo metu ministras J. Bernatonis su kolegomis pasidalino Lietuvos patirtimi pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai teisingumo srityje. Lietuva buvo pirmoji iš Baltijos šalių pirmininkavusi ES Tarybai, todėl Lietuvos institucijų patirtis itin svarbi Latvijai bei Estijai pradedant pasiruošimą būsimam pirmininkavimui.

Anot ministro, praėjusių metų antroje pusėje vykusį pirmininkavimo egzaminą Lietuva išlaikė sėkmingai ir pasiekė svarbių tikslų. Prie to ženkliai prisidėjo ir sėkmingas bendradarbiavimas su Baltijos kaimynėmis. Todėl J. Bernatonis pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi visokeriopai remti Latviją ir Estiją ne tik rengiantis pirmininkavimu, bet ir pirmininkavimo metu.

Trišalio Baltijos valstybių teisingumo ministrų susitikimo metu taip pat aptarti šiuo metu aktualūs Europos Sąjungos darbotvarkės klausimai teisingumo srityje. Baltijos šalių ministrai apsikeitė pozicijomis dėl tokių klausimų kaip Europos Prokuratūros steigimas, Stokholmo programos iniciatyvos ir kt.

Po susitikimo visi trys teisingumo ministrai dalyvavo Vilniaus universiteto Teisės fakulteto kartu su Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija organizuotoje mokslinėje konferencijoje „Nacionalinis teisinis identitetas Europos Sąjungoje: iššūkiai ir galimybės“.

Ši konferencija – vienas iš Europos Sąjungos teisės savaitės, skirtos narystės ES jubiliejui paminėti, renginių. Konferencijoje teisės mokslininkai, praktikai ir valdžios atstovai susirinko pasidalinti mintimis apie ES teisinės sistemos pokyčius, narystės perspektyvas ir aktualijas. Europos Sąjungos teisės savaitės renginių ciklas skirtas dviejų teisių sistemų, nacionalinės ir ES, santykiui nagrinėti.
Konferencijos dalyvius sveikino visi Baltijos šalių teisingumo ministrai ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas Prof. dr. Tomas Davulis. Ministras J. Bernatonis taip pat skaitė pranešimą Pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai tema, kuriame pristatė Lietuvos pirmininkavimo patirtį ir įžvalgas.

Konferencijoje taip pat dalyvauja ir pranešimus skaito Europos Žmogaus teisių teismo teisėjas Egidijus Kūris, Europos Sąjungos teisingumo teismo teisėjas Prof. dr. Egidijus Jarašiūnas, Europos Sąjungos bendrojo teismo teisėjas dr. Egidijus Bieliūnas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Ričardas Piličiauskas, ir kiti žymūs teisės sistemos atstovai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tiekėjai kyla prieš vieną didžiausių pirkėjų (22)

Lietuvos daržovių augintojų asociacija planuoja skųstis atsakingoms institucijoms vieno iš...

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (49)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

Putino slaptųjų misijų Ukrainoje ir Sirijoje vado lėktuvas išskrido iš Lietuvos: buvo taisomas Žiemelio įmonėje patikslinta 18:23 (189)

Penktadienį dėl techninių problemų Lietuvoje priverstinai nusileidęs artimo Vladimiro Putino...

Metų seklys: sukčius geriausiai atbaido frazė „Aš neturiu pinigų“ (9)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Varšuvos universiteto profesorė įspėja: po Prezidento rinkimų Lietuvos gali laukti nelinksmas scenarijus (85)

Nerimą turėtų kelti ne tik realios valdžios galimybės čia ir dabar primesti savą valią,...

Vaikas nepaleidžia mamos sijono: ką daryti, kad netaptų „mamyčiuku“ (4)

Ar pažįstama situacija, kai vaikas, mamai ruošiantis išeiti ir palikti jį trumpam su močiute,...

Išaiškino, kaip sukčiauja brokeriai: mokate didžiulį mokestį, nors to daryti neprivalote (16)

Ieškant būsto nuomai daugeliui neretai tenka susidurti su papildomu reikalavimu – vienkartiniu...

Lietuvių įmonė giriasi pavydėtinomis darbo sąlygomis: sukūrė neeilinę tradiciją, kuri motyvuoja čia dirbančius

350 žmonių. 3 lėktuvai. 7 tonos bagažo. Taip visai savaitei IT sprendimų paslaugas teikianti...

Po žinios apie Meghan Markle nėštumą - sumaištis dėl būsimo kūdikio vardo: paaiškėjo pirmieji favoritai (1)

Meghan Markle ir princas Harry oficialiai pranešė 2019 metų pavasarį susilauksiantys pirmosios...

Rusija spaudžia Europą priešintis Trumpui ir padėti atstatyti Siriją (126)

Rusija ragina Vokietiją ir Prancūziją nutraukti draugystę su amerikiečių sąjungininku ir...