aA
Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdyje Briuselyje ketvirtadienį Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai, atsakingi už vidaus rinką ir pramonę, akcentavo paslaugų vidaus rinkos, bendrosios skaitmeninės rinkos ir inovacijų politikos svarbą ES mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) augimui. Ministrai posėdyje aptarė visai Europai svarbius ES ekonomikos konkurencingumui klausimus.
© DELFI / Tomas Vinickas

"MVĮ ekonominio augimo potencialas yra vis dar nepakankamai išnaudotas. Todėl ES valstybės narės mano, jog būtina ambicingiau įgyvendinti reformas paslaugų sektoriuje bei išnaudoti skaitmeninės rinkos potencialą. Ir toliau išlieka labai svarbu gerinti MVĮ prieigą prie finansų, įskaitant nebankinį finansavimą", - sakė ūkio ministras Evaldas Gustas, pirmininkavęs ES Konkurencingumo tarybos posėdžiui.

Pasak E. Gusto, MVĮ vis dar susiduria su neproporcingai didelėmis veiklos išlaidomis dėl apsunkinančio ir skirtingo reglamentavimo atskirose valstybėse narėse. Kasmet būtina nustatyti prioritetinius principus, kurie padėtų gerinti verslo aplinką MVĮ. Taip pat turi būti stiprinamos reformos, susijusios su Paslaugų direktyvos įgyvendinimu.

Pramonės konkurencingumo Europoje klausimu ministrai sutarė, jog pramonės politikos įgyvendinimas yra viena iš strategijos "Europa 2020" pavyzdinių politikos iniciatyvų, kuri turi būti vykdoma intensyviau. 2014 m. vasario mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai Konkurencingumo taryba turėtų parengti rekomendacijas dėl pramonės konkurencingumą veikiančių priemonių - inovacijų skatinimo, prieigos prie finansavimo šaltinių palengvinimo bei rinkos sąlygų gerinimo.

Pasak Ūkio ministerijos, ministrai taip pat diskutavo, kokiomis priemonėmis gali būti sustiprintas Europos gynybos sektoriaus konkurencingumas ir kokių veiksmų reikia imtis, siekiant palengvinti valstybių narių bendradarbiavimą pramonės srityje.

Susitikime aptarti ir konkurencingumo aspektai energetikos ir klimato kaitos srityse. Ministrai pažymėjo, kad politikos pramonės ir energetikos bei klimato kaitos srityse turi būti suderintos. Taip pat turi būti sprendžiamos ES energijos rinkos fragmentacijos, energijos kainų, skirtų pramonei, ir jos tiekimo saugumo užtikrinimo problemos.

Pasak ūkio ministro, šioje Konkurencingumo taryboje vidaus rinkos ir pramonės ministrų išreikštos mintys padės ruošiantis spalio mėnesio Europos Vadovų Tarybai ir rengiant Konkurencingumo tarybos išvadas.

Penktadienį švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pirmininkaus ES Konkurencingumo tarybos ministrų, atsakingų už mokslinius tyrimus, posėdžiui.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (10)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (63)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Profesorius Lukoševičius: druska gali žudyti, bet jos visiškai atsisakius – tragiškos pasekmės

Koks valgomosios druskos vaidmuo žmogaus mityboje ir jos sąsajos su kraujospūdžiu? Aiškinama, kad...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (10)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Dėl sulaužyto gyvenimo dabar nebežino, kur kreiptis: gailiuosi, kad nuvedusi dukterį pas gydytojus, paklausiau jų patarimo (215)

Prieš daugelį metų globėjų į užsienį kartu su seserimi išvežta lietuvaitė po dešimties ten...

Garsiausių menininkų našlė: vieni vadino mūza, kiti – vyrus gniuždančiu monstru

Ją vadino kūrėjų mūza. Ji įsimylėdavo talentingiausius to meto vyrus, jie atsakydavo tokiais...

Kalėdinės mugės pasaulyje – kur geriausia ieškoti šventinės nuotaikos?

Rankas šildantis karšto gėrimo puodelis magiškomis švieselėmis blyksinčioje...

Prieš 23 metus duotam interviu Samas papasakojo apie išbyrėjusius dantis, o savo ateitį „numatė“ Rusijoje (25)

Internete pasirodė prie 23 metus kurta laida „X klanas“ (aut.Ligita Juknevičiūtė ir Remigijus...

Gabrielius Landsbergis: siūlome stabdyti mokesčių pertvarką (90)

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) Tarybos...