aA
Moterų užimtumo lygis iki šiol išlieka žemesnis nei vyrų, per gyvenimą bent 2 iš 10 Europos Sąjungoje (ES) gyvenančių moterų yra patyrusios smurtą, ES moterys uždirba 17,6 proc. mažiau už vyrus. Šios ir kitos problemos pirmadienį svarstomos Vilniuje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje, kuria oficialiai atidaromas Europos lyčių lygybės institutas, tapęs pirmąja ES agentūra, savo būstinę turinčia Baltijos šalyse.
Virginija Langbakk
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Tik kompleksiškai priimami sprendimai įtvirtinant lyčių lygybę Lietuvoje ir visoje ES duos norimų rezultatų, atidarydama konferenciją sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, daugiametė ES šalių statistika rodo, jog spręstinų problemų šioje srityje daug. Skaičiuojant valandinį atlygį, moterys uždirba beveik 18 proc. mažiau už vyrus. Nors aukštąjį mokslą studijuoja daugiau moterų, baigus studijas jų užimtumo lygis yra mažesnis nei vyrų. Darbų ir pareigų naštos pasiskirstymas šeimose yra neproporcingai didelis moteriai.

Pasak D. Grybauskaitės, smurtas šeimoje, skurdo rizika paliečia abejas lytis, tačiau moteris labiau.
Dėl ligos į Vilnių neatvyko renginio garbės viešnia, Europos Komisijos (EK) viceprezidentė Viviane Reding. Perskaitytoje jos sveikinimo kalboje teigiama, kad institutas padės didinti lyčių lygybės problemų matomumą. „Vilnius yra ta vieta, į kurią prireikus ekspertizės lyčių lygybės klausimais atsigręš Europa. EK iš instituto tikisi gauti visą reikalingą techninę pagalbą“, - sakoma V. Reding kalboje. 

Vilnius yra ta vieta, į kurią prireikus ekspertizės lyčių lygybės klausimais atsigręš Europa. EK iš instituto tikisi gauti visą reikalingą techninę pagalbą
V. Reding

Instituto vadovė Virginija Langbakk žadėjo siekti, kad institutas ne tik pats skleistų žinias apie lyčių lygybę, bet ir bendradarbiavimui pritrauktų lygybės problemoms neabejingų visuomenės veikėjų.

„Tikimės daug nuveikti lyčių lygybės srityje, taip pat raginame ir visus neabejingus žmones prisidėti prie lyčių lygybės skatinimo veiklos, rodyti iniciatyvą kasdieniniame gyvenime. Kiekvienas, bent maža dalele prisidėjęs prie lyčių lygybės skatinimo, pradės kurti naują visuomenę, kurioje nebeegzistuos senieji stereotipai apie vyrus ir moteris“, - kalbėjo V. Langbakk.

Konferencijos dalyviai nagrinėja lyčių lygybės klausimus, analizuoja esamas ir ateityje iškilti galinčias problemas, aptaria lyčių lygybės pažangą bei geriausias šios srities patirtis.

DELFI primena, kad Europos lyčių lygybės institutas remia ES ir valstybių narių pastangas skatinti lyčių lygybę, kovoti su diskriminacija dėl lyties bei ugdyti ES piliečių sąmoningumą lyčių lygybės klausimais.

Instituto atidarymo šventėje Vilniuje vyko sekmadienį vakare

Oficialiai Vilniuje Europos lyčių lygybės institutas atidarytas praėjusių metų gruodžio 16 dieną. Institutą tuomet iškilmingai atidarė prezidentė D. Grybauskaitė ir Latvijos valstybės vadovas Valdis Zatleras. Jo atidaryme dalyvavo už užimtumą, socialinius reikalus ir lygias galimybes atsakingas Europos Komisijos narys Vladimiras Špidla.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sąvartyno gyventojų kasdienybė už 120 eurų: mes nieko nebijome ir jaučiamės kaip viršininkai (69)

Daugiau kaip 20 metų sąvartyne gyvenantys Laima ir Pavelas nesiskundžia: per mėnesį kiekvienas...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 18.17  (1193)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Popiežius Pranciškus Lietuvoje – istorinio vizito akimirkos (1)

Popiežius Pranciškus baigė oficialią savo istorinio vizito Lietuvoje dalį, o rytoj keliaus...

Gyvai / LKL rungtynių transliacija: „Rytas“ – „Juventus“ (26)

LKL vicečempionas Vilniaus „Rytas“ sekmadienį pradeda naująjį sezoną – namuose 17...

Vieta Lietuvoje, kur grįžę emigrantai atsiveža savo draugus (36)

Tauragėje, Pietvakarių Lietuvoje, turistus ir smalsuolius vilioja unikali atrakcija po atviru...

Popiežiaus vizito atgarsiai užsienio žiniasklaidoje: Vilnius prisimintas kaip „Šiaurės Jeruzalė“ (13)

Apie popiežiaus Pranciškaus vizitą Lietuvoje rašo visa užsienio žiniasklaida. Daugelyje...

Kaune popietę mirtinai sužalotas vyras (64)

Kauno policija informuoja apie kraupų įvykį. Pranešama, kad buvo nužudytas vyras.

Dukra iš partizanų šeimos atvyko pamatyti popiežiaus: aš labai tikiu Lietuva (27)

Iš partizanų šeimos kilusi Martina Bikuličienė Aštrauskaitė , kurios tėvą ir dėdę nužudė...

Gydytojos kardiologės patarimai, kaip mažinti cholesterolį be vaistų (7)

Ar cholesterolis yra žmogaus draugas, ar priešas? Tai, kad cholesteroliui suverčiama vis daugiau...

Įspūdžiai iš Kauno: Jono Pauliaus II apsaugoje dirbęs vyriškis palygino popiežių vizitus (35)

Popiežius Pranciškus sekmadienį paragino Lietuvos tikinčiuosius rūpintis socialiai...