aA
Kaip ir buvo tikėtasi, antradienį (spalio 1 d.) Europos Parlamente prasidėjo Lietuvos vežėjus diskriminuojančių tikrinimų Rusijos pasienyje svarstymai.
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Nesiliaujant nuo rugsėjo 11 d. Rusijos muitininkų vykdomai Lietuvos krovininių vilkikų diskriminacinio pobūdžio kontrolei, šio klausimo svarstymą Europos Parlamente inicijavo Lietuvos atstovė L. Andrikienė ir Vokietijos atstovas D. Caspary, abu – EP Tarptautinės prekybos komiteto nariai.

Antradienį vykusiame didžiausios Europos Parlamente Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijos Užsienio reikalų darbo grupės posėdyje minėtų europarlamentarų parengtas žodinis klausimas Europos Komisijai buvo pristatytas ir, parėmus kitiems EP nariams, darbo grupės vardu pasiūlytas įtraukti į EP plenarinės sesijos darbotvarkę.

„Rusija nedelsiant privalo nutraukti diskriminacinio ir provokacinio pobūdžio veiksmus prieš Lietuvos vežėjus. Tokie diskriminaciniai patikrinimai grubiai pažeidžia įsipareigojimus, kuriuos Rusija prisiėmė įstodama į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO), ir daro tiesioginę žalą ne tik Lietuvos, bet visos Europos Sąjungos eksportuotojams”, – posėdyje pažymėjo Lietuvos atstovė L. Andrikienė.

Vokietijos atstovas M. Gahleris išreiškė pritarimą, kad šis klausimas būtų svarstomas EP plenarinėje sesijoje, pabrėždamas, kad Lietuva yra ES vieningos rinkos dalis ir net jei žalą patirtų vien tik Lietuvos įmonės, tai būtų pakankamas pagrindas šį klausimą svarstyti EP plenarinėje sesijoje, taip pat kreiptis į Europos Komisiją, kad pastaroji ir valstybės narės nedelsiant imtųsi priemonių užkirsti kelią neteisėtiems Rusijos veiksmams.

Europos Parlamente žinoma, kad Rusijos kryptimi krovinius veža 650 Lietuvoje registruotų įmonių, kurioms priklauso apie 13 000 krovininių vilkikų. Šiuo metu laukiama Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava” atliekamos apklausos rezultatų, siekiant išsiaiškinti problemos mastą, patirtų nuostolių apimtį, kad būtų imtasi adekvačių priemonių ne tik kalbantis su Rusija, bet ir Pasaulio prekybos organizacijoje.

Europarlamentarai supranta, kad nepagrįstai dideli sugriežtintos ir detalios patikros mastai, kai vilkikai sulaikomi savaitei ar dar ilgiau, daro ne tik tiesioginę žalą (genda produkcija; prekes tenka iškrauti, o už tai tenka mokėti; Rusijos siūlomos konvojavimo paslaugos yra itin brangios ir kt.), bet dar svarbiau – tokiais Rusijos veiksmais griaunami Lietuvos įmonių santykiai su užsakovais ir partneriais Rusijoje ir kitose šalyse.

Ar žodinis klausimas Europos Komisijai dėl diskriminacinių veiksmų prieš Lietuvos vežėjus bus įtrauktas į artimiausios Europos Parlamento plenarinės sesijos darbotvarkę, kuri spalio 7-10 d. vyks Strasbūre, paaiškės ketvirtadienį (spalio 3 d.), kai šį klausimą svarstys EP Pirmininkų sueiga.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1203)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (29)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (35)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (61)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio (6)

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Pasaulinio garso dizaineris apie tai, ko reikia, kad Lietuva pasiektų puikių rezultatų

„Burberry“, „YSL“, „Givenchy“. Šie prekių ženklai yra patikėję pakuočių kūrimą...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (219)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai (7)

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (10)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (103)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...