aA
Lietuva jungtųsi prie planuojamos Europos energijos bendrijos, ir tikisi, kad ji apims visas Europos Sąjungos (ES) šalis bei nepadalys žemyno, sako Seimo vicepirmininkas, Europos reikalų komiteto vadovas Česlovas Vytautas Stankevičius.
© DELFI

Politikas pabrėžė, kad iki šiol nėra aišku, kaip gali būti įgyvendinta Europos Parlamento pirmininko Jerzy Buzeko ir buvusio Europos Komisijos vadovo Jacques Delors iškelta iniciatyva.

Viena iš galimybių, kurią Lietuva vertina atsargiai, yra glaudesnio bendradarbiavimo mechanizmas - tokiu atveju prie iniciatyvos prisidėtų nebūtinai visos, bet ne mažiau nei devynios ES šalys narės.

"Dėl "dviejų greičių" Europos nuogąstavimų yra. Kai kas siūlo Šengeno erdvės pavyzdį. Tačiau mes nenorime, kad būtų "dviejų greičių" Europa, esame prieš Europos suskaldymą, todėl esame už visos ES įtraukimą", - BNS sakė Č.V.Stankevičius.

Politikas šią savaitę dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Briuselyje, kur aptartos galimybės steigti Europos energijos bendriją.

"Pasakiau, kad Lietuva bus tarp šalių, kurios pradės tą daryti. Manau, kad reikia politinės valios, o formą rasime", - sakė Č.V.Stankevičius.

Teisės ekspertai sako, kad kita galimybė yra keisti esančias ES sutartis arba sudaryti naują Europos energijos sutartį.

Č.V.Stankevičius naujos sutarties galimybę sakė vertinantis skeptiškai, ypač prisiminus sunkumus, kurie buvo siekiant Lisabonos sutarties įsigaliojimo.

"Galimybes pasiekti naują sutartį vertinu skeptiškai, gali būti nauji vyriausybių susitarimai", - sakė Č.V.Stankevičius.

Europos Parlamento pirmininkas J.Buzekas kartu su žinomu prancūzų politiku Ž.Delorsu neseniai pareiškė, kad kitame Europos integracijos istorijos etape turi būti sukurta Europos energijos bendrija, kuri vykdytų tvirtą ir veiksmingą bendrą energetikos politiką.

Pasak jų, įgyvendinant Europos projektą didžiausius žingsnius gali ir, jei reikia, iš pradžių turi žengti branduolį sudarančios ryžtingos valstybės narės, kurios gali siekti pažangos, naudodamosi nuostatomis dėl glaudesnio bendradarbiavimo.

Lietuvos vadovai nuolat pabrėžia, kad po šešerių narystės Europos Sąjungoje metų valstybė lieka izoliuota energetiškai, nes su likusia Europa nėra elektros ir dujų jungčių.

"Lietuva pritaria tikslams, kad būtų sukurta tikrai veikianti bendra rinka, o išorės santykiuose su energijos tiekėjais būtų kalbama vienu balsu. Dabar to dar nėra", - BNS sakė Č.V.Stankevičius.

Europos Parlamente diskusijos dėl bendros energetinės bendrijos prasidėjo prieš porą dienų. EP pirmininkas J. Buzek pristatė siūlymą sukurti veiksmingą bendrą Europos energijos rinką, kurią užtikrintų integruoti energijos tiekimo tinklai bei bendras ES energetikos fondas, kuris leistų bendrai pirkti energetikos (visų pirma naftos ir dujų) išteklius.

„Turime įgyvendinti esamus teisės aktus ir užauginti mėsos ant esamų griaučių“, – sakė J. Buzek, paprašęs valstybių parlamentų ir vyriausybių paramos svarstomai idėjai.

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žydų bendruomenė ir intelektualai lieka neišgirsti: Vilniaus meras nesiryžta priimti sprendimo (271)

Po kelių dienų bus minimos Vilniaus geto sunaikinimo 75-osios metinės. Kaip Lietuva turi elgtis su...

Bedarbiui buvusiam Seimo nariui šyptelėjo netikėta sėkmė (161)

Raseinių rajono savivaldybės taryboje neseniai susiformavusi naujoji valdančioji dauguma...

Sugadintas debiutas: kuriozinį sprendimą priėmęs teisėjas išvarė iš aikštės Ronaldo „Bayern“, „Real“, „Man United“ pergalės (40)

UEFA Čempionų lygos trečiadienio rungtynėse tarp „Valencia“ ir Turino „Juventus“...

Po šilumos rekordo Lietuvoje – staigūs pokyčiai: šalį skalaus lietus, siautės vėjas (6)

Trečiadienį Lietuvoje daugelyje rajonų pasiekti šilumos rekordai, kai termometro stulpelis dieną...

Kiemą iškniso ir dingo: neįmanoma net išeiti iš laiptinės (41)

Socialiniame tinkle „Facebook“ tauragiškiai įvedė naują madą – apie problemas praneša...

Pabaisos nekaltais veidais: žinomas JAV gydytojas su mergina įtariamas slapta apsvaiginęs ir išniekinęs tūkstančius moterų (47)

Chirurgui iš Kalifornijos ir jo merginai įtariami dviem seksualiniais nusikaltimais . Tyrėjai...

Dizaineris Robertas Kalinkinas sulaukė šeimos pagausėjimo: mano žmona yra turbo moteris (7)

Žinomas dizaineris Robertas Kalinkinas vėlų trečiadienio vakarą pasidalijo džiugia žinia. Jo...

STT paskelbė statistiką apie gimines savivaldybėse: reakcija stulbinanti (279)

Specialiųjų tyrimų tarnyba ( STT ) birželį paskelbė analizę, kuri rodo, kad beveik penktadalis...

Į Lietuvą atvykę italai smarkiai nustebo: manėme, kad čia visi vilki treningus ir mušasi (154)

Tą rytą prieš skrydį mano draugai italai , Pietro ir Simone, net nesudvejoję, apsiavė...