aA
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Airijos ministru pirmininku Enda Kenny. Šis susitikimas žymi paskutinį Lietuvos pasirengimo pirmininkavimui ES Tarybai etapą. Susitikime buvo aptarti Airijos pirmininkavimo metu pasiekti tikslai ir likę darbai, taip pat netrukus iš Airijos ES Tarybos vairą perimsiančios Lietuvos prioritetai.
Enda Kenny ir Dalia Grybauskaitė
© www.president.lt

„Jau netrukus iš Airijos perimsime pirmininkavimą ES Tarybai. Pirmininkaudami užtikrinsime darbų tęstinumą, nes Airijos ir mūsų prioritetai yra panašūs - ES finansinis stabilumas, ekonomikos augimas ir darbo vietų kūrimas, ES atvirumas užsienio partneriams. Airija ES Tarybai pirmininkauja jau septintą kartą, todėl labai vertiname šios patyrusios šalies paramą", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, ypač svarbus Airijos indėlis derantis su Europos Parlamentu (EP) dėl daugiamečio 2014-2020 m. ES biudžeto. Jeigu Airijai pavyks pasiekti principinį susitarimą, Lietuvai teks derėtis tik dėl atskirų teisės aktų, kurių yra apie 80. Susitarimą pasiekti būtina kuo greičiau, kad ES pinigai laiku pasiektų valstybes nares.

Susitikime taip pat aptarti kiti pirmininkaujančios Airijos darbai, kuriuos savo pirmininkavimo metu tęs ir Lietuva. Kalbėta apie priemones ES finansinio stabilumo užtikrinimui - tolimesnį Bankų sąjungos kūrimą, Ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimą, kovą su mokesčių vengimu ir sukčiavimu.

Šalies vadovė ir Airijos premjeras taip pat kalbėjo apie būdus, kaip paskatinti ES ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimo bei padidinti ES konkurencingumą. Visų pirma būtina ir toliau kovoti su dideliu jaunimo nedarbu, kuris šiuo metu siekia 23,5 proc. ir įgyvendinti priemones, dėl kurių buvo susitarta anksčiau. Lietuva taip pat sieks tolesnės pažangos stiprinant ES vidaus rinką ir kuriant skaitmeninę rinką. Aptartas ir vienas svarbiausių klausimų mūsų šaliai - vidaus energetikos rinkos kūrimas ir ES išorės energetikos politikos stiprinimas.

Taip pat buvo kalbama apie ES santykius su Rytų partnerėmis ir lapkritį Vilniuje įvyksiantį Rytų partnerystės šalių ir ES vadovų susitikimą. Susitikime aptartas ir kitas bendras ES siekis - pasirašyti laisvosios prekybos susitarimą su JAV.

Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkė bus intensyvesnė nei įprastai, nes baigiasi vadinamasis politinis ciklas. Kitais metais bus renkamas naujas Europos Parlamentas, ES taip pat turės naują Komisiją, pradės galioti naujas daugiametis ES biudžetas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Kokią grėsmę kelia Lietuvoje koncertuojantys rusų atlikėjai ir kaip apsaugoti ūkininkus nuo vilkų? (49)

Rusijos atlikėjai toliau koncertuoja Lietuvoje. Kokią grėsmę jie kelia Lietuvos saugumui? Apie tai...

Sąmyšis mokyklose nesibaigia: šįkart į kampą spaudžiami ne mokytojai, o abiturientai (34)

Mokslo metai mokyklose prasidėjo sumaišties kupinomis emocijomis. Ir nors garsiausiai buvo kalbama...

Kolegijos Kryme direktorė apie kruviną išpuolį: žudė visus iš eilės išpuolis perkvalifikuotas: tai – ne teroro aktas (477)

Rusijos okupuotame Kryme , Kerčės politechnikos kolegijoje nugriaudėjo sprogimas.

Vienur – aukso amžius, kitur – padėtis be išeities (7)

Augant Lietuvos ekonomikai, didėjant darbo užmokesčiui ir paslaugų kainoms, regionai – vis dar...

Metų seklys: kuo mažesnis miestelis, tuo sunkiau sekti – nusikaltėliai itin atsargūs nepaisant atsargumo neteko milijonų

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Žuvusios manekenės Didžiūnaitytės tragedija sujaudino žinomas moteris: jų klausimai – itin nepatogūs (70)

Praėjusių metų tragiškai žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės istorija iki šiol nėra...

MO muziejus – be balvonų (4)

Šią savaitę duris atveriančio Modernaus meno muziejaus (toliau – MO muziejus ) kieme...

Kodėl jūsų atmintis prasta: daktaras Unikauskas pateikia dvi galimas priežastis (4)

Mes „nemylime“ savo vaikų, nes įspraudžiame juos į gražiai sutvarkytas „pilis“, o vaikams...

IT specialistas: prieš Lietuvą gali būti ruošiama labai rimta ataka (23)

„Internete nieko nebūna nemokamo“, – sako Ramūnas Liubertas. Jis – informacinių...

Klimatologai – apie anomalijas Lietuvoje: žiemą laukia šilumos bangos, o Vėlinės bus labai šaltos (50)

Šiuo metu mus džiugina bobų vasara. O kokie gi orai laukia likusį rudenį, kokia bus žiema? Pasak...