aA
Šiuo metu tos pačios lyties asmenys gali tuoktis Belgijoje, Ispanijoje, Olandijoje, Portugalijoje, ir Švedijoje, o kai kuriose kitose ES šalyse – registruoti civilinę partnerystę. Rugsėjo pradžioje europarlamentarai diskutavo apie homoseksualių šeimų teisių perkėlimą į kitas valstybes nares. Pavyzdžiui, Nyderlanduose susituokusi gėjų šeima turėtų tokias pačias teises ir Lietuvoje, kuri nėra įteisinusi tokių santuokų. Lietuvos gėjų lyga ragina kuo greičiau gėjų santuokų abipusį pripažinimą padaryti teisiškai privalomą visoms šalims narėms ir taip užtikrinti homoseksualių žmonių laisvą judėjimą.
© Corbis

„Jei viešint Italijoje man nutiktų nelaimingas atsitikimas, mano partneris net neturėtų galimybės spręsti, ar mane jungti prie gyvybę palaikančių aparatų“, – šį klausimą svarstant Europos Parlamente teigė 27 metus civilinėje partnerystėje išgyvenęs britų leiboristas Michaelas Cashmanas. Pasak jo, vienoje ES šalyje įgytų teisių turi būti paisoma ir kitose.

 „Pasinaudoję laisvo judėjimo ES teise, prarandame daugelį kitų teisių. Būdami Lenkijoje mes nebepripažįstami pora“, – tvirtina prieš 21-erius metus civilinę partnerystę su tos pačios lyties partneriu registravęs olandų europarlamentaras Cornelis de Jongas. Kai kurių europarlamentarų nuomone, homoseksualų šeimoms turi būti taikomas toks pats abipusio pripažinimo principas, kaip dabar taikomos ir prekėms ar paslaugoms. Tačiau tokiai nuomonei pritaria nei visi EP nariai.

„Kai kurios šalyse nepripažįsta gėjų porų ir turi tam teisę. Jei valstybė šį nepripažinimą taiko visiems, tai nėra diskriminacija, todėl šios diskusijos – laiko švaistymas“, – neabejoja Konradas Szymansky iš Lenkijos.

Už žmogaus teises atsakinga komisarė Viviene Reding teigė, jog sienos neturi riboti žmogaus teisių ir teisė laisvai judėti ir apsigyventi visoje ES teritorijoje turi reikšti galimybę „antroje valstybėje naudotis pirmoje turėtomis teisėmis“. Anot komisarės, „atsargiai judant į priekį, žingsnis po žingsnio besipriešinančios valstybės turės priimti bendras taisykles“.

V.Simonko
V. Simonko
© A.Didžgalvio nuotr.

„Teisės aktų nuostatos nekelia abejonių. Jei gyvenate teisiškai pripažįstamoje santuokoje ar civilinėje partnerystėje šalyje A, jūs turite pamatinę teisę savo ir partnerio statusą perkelti į šalį B“, – reziumavo komisarė V. Reding.

LGL ragina įpareigoti valstybes

Tuo tarpu asociacijos „Lietuvos gėjų lyga“ vadovas Vladimiras Simonko įsitikinęs, kad tik  teisiškai privalomas tokių santuokų ir partnerysčių abipusis pripažinimas užtikrintų, kad santuoką ar partnerystę įregistravusios tos pačios lyties poros galėtų iš tiesų pasinaudoti pagrindiniu ES principu dėl teisės laisvai judėti.

„Lietuvos vyriausybė neturėtų ignoruoti šios problemos, nes vis daugiau mūsų šalies piliečių tuokiasi bei registruoja partnerystes su kitose ES šalyse gyvenančiais tos pačios lyties partneriais. Tokios „mišrios“ poros, turėdamos visas sutuoktinių arba partnerių teises kitoje ES valstybėje, Lietuvoje automatiškai praranda savo statusą. Valstybė tarsi netiesiogiai leidžia suprasti, kad „tokių“ porų indėlis į Lietuvos ekonominį bei socialinį gyvenimą yra nepageidautinas“, - e-laiške myEP.lt teigia V.Simonko.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Eksperimentuos su moksleiviais: ikimokyklinis ugdymas – nuo 5, pirma klasė – nuo 6 metų (3)

„Nesame beviltiški autsaideriai. Nesame šiame klube blogiausi“, – po penkiolikmečių tyrimo...

Užkalni, kiek tu gali valgyti? (143)

Turiu gyvenime kelias pramogas, ir viena jų yra rašyti apie maistą, nes rašyti man net labiau...

Pasaulio ekonomika įklimpusi skolose: išbristi padės dar didesnės skolos (180)

„Zombinės“ bendrovės Kinijoje. Nepakeliama studentų paskolų našta Amerikoje. Milžiniškos...

Eurokomisaras Sinkevičius: kovodami su klimato kaita privalėsime keisti gyvenimo būdą (49)

Šį mėnesį darbą pradėjęs aplinkos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad Europos...

Prieš didžiąsias šventes Anglijoje dingo lietuvis, artimieji prašo pagalbos (9)

Prieš didžiąsias metų šventes socialiniame tinkle ir Anglijos lietuvių feisbuko grupėse plinta...

Leonid Bershidsky

Ką tik išverčiau „1984“ į rusų kalbą. Dūstu, man trūksta oro...

Šiais metais gyvenau keturis dusnius mėnesius su George Orwello knyga „1984“. Nesupratau, į ką...

Vieniems tai košmaras, bet mokslininkai negali nustoti džiūgavę: aptiko gigantišką vorų lizdą

Žaliavoriai – vieni iš didžiausių ir įspūdingiausių mįslingo ir pavojingo Australijos vorų...

Prie geležinkelio Klaipėdoje stovinčių namų gyventojų reikalaujama išsikraustyti

Klaipėdoje prie geležinkelio gyvenantys bei triukšmą ir trūkinėjančias sienas kenčiantys...

Menopauzė: kas vyksta su moters oda ir kaip tuos pokyčius suvaldyti? (21)

Menopauzės laikotarpis moterims sudėtingas dėl daugelio priežasčių: keičiasi kūnas, savijauta,...