"Rusija yra Europos Tarybos, Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), Jungtinių Tautų ir Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė. Rusija yra įsipareigojusi ginti ir garantuoti žmogaus teises, pilietines laisves ir įgyvendinti teisinės valstybės principus. Tačiau šiandien Europos Žmogaus teisių teisme yra apie 20 000 ieškinių iš Rusijos Federacijos, daugiausia iš Šiaurės Kaukazo - Čečėnijos, Šiaurės Osetijos, Ingušijos", - pažymėjo Lietuvos atstovė EP dr. Laima Andrikienė.
Laima Andrikienė
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Europos Parlamentas spalio 21 d. didžiule balsų dauguma priėmė rezoliuciją dėl žmogaus teisių padėties Šiaurės Kaukaze (Rusijos Federacija) ir Olego Orlovo baudžiamojo persekiojimo.

Didžiausios Europos Parlamento ELP grupės derybininkė dėl šio dokumento Laima Andrikienė pabrėžė, kad „Europos Parlamentas rezoliucijoje ragina Rusijos valdžios institucijas vykdyti visus Europos žmogaus teisių teismo sprendimus ir užtikrinti, kad būtų atliekami veiksmingi nusikaltimų tyrimai, o kaltininkai būtų nubausti".

„Šiaurės Kaukaze apie 80 000 žmonių yra perkeltieji asmenys (internally displaced persons), bet svarbu pažymėti ir tai, kad dauguma jų neturi jokio teisinio statuso, todėl negali tikėtis gauti darbą, negali gauti jokių socialinių garantijų. Tūkstančiai beteisių žmonių, apie kuriuos turtinga Rusijos valstybė linkusi tiesiog pamiršti, ir tai tęsiasi nuo 1992-1994 metų", - kalbėjo dr. Laima Andrikienė, kuri šių metų rugsėjo pirmosiomis dienomis su EP Žmogaus teisių pakomitečio misija lankėsi Šiaurės Kaukaze ir Maskvoje.

Lietuvos atstovė atkreipė dėmesį ir į tai, jog „Beslano tragedijos, įvykusios Šiaurės Osetijoje 2004 m., aukų motinos vis dar laukia tiesos ir teisingumo." Rugsėjo pradžioje Europos Parlamento pirmininkas J. Buzek tuo pačiu klausimu kreipėsi į Rusijos Federacijos prezidentą D. Medvedevą, ragindamas užtikrinti, kad būtų gerbiamos Beslano tragedijos aukų šeimų teisės, visu pirma - teisė į informaciją, ir kad galų gale būtų atskleista tiesa, kas yra kaltas dėl tokio didelio "kovos su terorizmu operacijos Beslane" aukų skaičiaus (336 asmenys), tarp kurių buvo 186 vaikai.

„Užsitęsęs nebaudžiamumas, žmonių žudymas, grobimai, kankinimai yra čečėnų kasdienybė. Ir visa tai vyksta Rusijoje, kuri yra Europos Sąjungos strateginė partnerė. Kova su terorizmu prisidengus vykdomi grubiausi žmogaus teisių pažeidimai. Natalijos Estemirovos, Anos Politkovskajos žudikai ir šių nusikaltimų užsakovai vis dar neišaiškinti, o žmogaus teisių gynėjai, jų organizacijos Rusijoje, taip pat ir Šiaurės Kaukaze veikia nuolatinio bauginimo, persekiojimo sąlygomis. Tai negali tęstis. Rusija privalo, kartoju - privalo griežtai laikytis ir vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje", - pabrėžė Laima Andrikienė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Medikams nesuvokiamas Verygos ministerijos sprendimas: tarsi laiko mašina nubloškė į praeitį (166)

Šių metų rugsėjį vaikų ugdymo įstaigose sviestas , kur įmanoma, keičiamas aliejumi arba...

Paskelbta, kada prasidės paraiškų namų elektrinėms rinkimas, kokia parama

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, Seime pristatydamas grandiozinį „žaliosios“...

Skaidrumo šaukliui Urbšiui – nemalonumai: jei būčiau vadovavęs Panevėžiui, mero sūnaus per patrankos šūvį nebūtų projektuose (124)

Parlamentaras, judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigia nesikratantis atsakomybės dėl...

Po skandalo Kybartų pataisos namuose lekia pirmosios galvos (38)

Antradienį apie pasitraukimą iš užimamų pareigų pranešė laikinai Kybartų pataisos namams...

Sukrečianti vienos nuotraukos istorija: emocijas sunkiai tvardė net fotografas (50)

Kai kurie vaizdai visam laikui įsirėžia visuomenės atmintin. Vienas iš tokių yra JAV pasienyje...

Konfliktas įsisiūbuoja: po Skvernelio ir Karbauskio pasiūlymo Jakeliūnas įregistravo priešingą projektą (58)

Seimui svarstant pensijų kaupimo pertvarką, Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys...

Su svarmeniu skandintas šuo – ne vienas: moteris įtaria, kad jos augintiniui nutiko kažkas panašaus (3)

Į DELFI redakciją kreipėsi kaunietė Audra, kurią sukrėtė neseniai šalies žiniasklaidą...

Apie moteris, kurios myli per stipriai: įsitikinimai, kurie įstumia į meilės spąstus

Nemažai moterų turi klaidingus įsitikinimus apie santykius su vyru ir pačią meilę, tie...

Kito sezono „Žalgiris“: didelė šeima skirstosi palikdama daug klaustukų (92)

Kauno „Žalgiris“ sužaidė istorinį sezoną, o jam dar nesibaigus du žaidėjai nusprendė...

„Sodra“ perskaičiavo esamas ir būsimas pensijas: pasitikrinkite, kiek gausite jūs (651)

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymas, pagal kurį jau skirtos ir būsimos pensijos...