aA
"Rusija yra Europos Tarybos, Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), Jungtinių Tautų ir Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė. Rusija yra įsipareigojusi ginti ir garantuoti žmogaus teises, pilietines laisves ir įgyvendinti teisinės valstybės principus. Tačiau šiandien Europos Žmogaus teisių teisme yra apie 20 000 ieškinių iš Rusijos Federacijos, daugiausia iš Šiaurės Kaukazo - Čečėnijos, Šiaurės Osetijos, Ingušijos", - pažymėjo Lietuvos atstovė EP dr. Laima Andrikienė.
Laima Andrikienė
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Europos Parlamentas spalio 21 d. didžiule balsų dauguma priėmė rezoliuciją dėl žmogaus teisių padėties Šiaurės Kaukaze (Rusijos Federacija) ir Olego Orlovo baudžiamojo persekiojimo.

Didžiausios Europos Parlamento ELP grupės derybininkė dėl šio dokumento Laima Andrikienė pabrėžė, kad „Europos Parlamentas rezoliucijoje ragina Rusijos valdžios institucijas vykdyti visus Europos žmogaus teisių teismo sprendimus ir užtikrinti, kad būtų atliekami veiksmingi nusikaltimų tyrimai, o kaltininkai būtų nubausti".

„Šiaurės Kaukaze apie 80 000 žmonių yra perkeltieji asmenys (internally displaced persons), bet svarbu pažymėti ir tai, kad dauguma jų neturi jokio teisinio statuso, todėl negali tikėtis gauti darbą, negali gauti jokių socialinių garantijų. Tūkstančiai beteisių žmonių, apie kuriuos turtinga Rusijos valstybė linkusi tiesiog pamiršti, ir tai tęsiasi nuo 1992-1994 metų", - kalbėjo dr. Laima Andrikienė, kuri šių metų rugsėjo pirmosiomis dienomis su EP Žmogaus teisių pakomitečio misija lankėsi Šiaurės Kaukaze ir Maskvoje.

Lietuvos atstovė atkreipė dėmesį ir į tai, jog „Beslano tragedijos, įvykusios Šiaurės Osetijoje 2004 m., aukų motinos vis dar laukia tiesos ir teisingumo." Rugsėjo pradžioje Europos Parlamento pirmininkas J. Buzek tuo pačiu klausimu kreipėsi į Rusijos Federacijos prezidentą D. Medvedevą, ragindamas užtikrinti, kad būtų gerbiamos Beslano tragedijos aukų šeimų teisės, visu pirma - teisė į informaciją, ir kad galų gale būtų atskleista tiesa, kas yra kaltas dėl tokio didelio "kovos su terorizmu operacijos Beslane" aukų skaičiaus (336 asmenys), tarp kurių buvo 186 vaikai.

„Užsitęsęs nebaudžiamumas, žmonių žudymas, grobimai, kankinimai yra čečėnų kasdienybė. Ir visa tai vyksta Rusijoje, kuri yra Europos Sąjungos strateginė partnerė. Kova su terorizmu prisidengus vykdomi grubiausi žmogaus teisių pažeidimai. Natalijos Estemirovos, Anos Politkovskajos žudikai ir šių nusikaltimų užsakovai vis dar neišaiškinti, o žmogaus teisių gynėjai, jų organizacijos Rusijoje, taip pat ir Šiaurės Kaukaze veikia nuolatinio bauginimo, persekiojimo sąlygomis. Tai negali tęstis. Rusija privalo, kartoju - privalo griežtai laikytis ir vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje", - pabrėžė Laima Andrikienė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užkalnis. Niekas nenorėjo dirbti (19)

Buvo toks filmas iš sovietinių laikų: „Niekas nenorėjo mirti“. Su šiomis dienomis niekaip...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (52)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (261)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Būsto rinka – visų laikų pike: kaip toliau keisis kainos ir palūkanos (5)

Trečiąjį šių metų ketvirtį būsto įperkamumo tendencijos Lietuvoje ir kitose Baltijos...

Liga, kuri prasideda nekaltu odos niežėjimu, o baigiasi sąnarių persodinimu: kam susirgti – didžiausia rizika? (75)

Sonata jau 25 metus serga žvyneline . Ji susirgo būdama vos 20 metų, kai dar studijavo. Ši liga...

Į teismą Lietuvos valstybę padavęs generalinis prokuroras teigia prieš ją nekovojantis papildyta Skvernelio komentaru (155)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo...

Lietuvis nustebo pamatęs sąskaitą už langus ir duris: o atrodė, kad brangiausia – jau praeityje (10)

A++ klasė, 100 tūkst. eurų už 100 kv. metrų namą ir 500 eurų namo išlaikymui per metus. Ar tai...

Agnė Bilotaitė pasidalino jaukia nuotrauka su sūneliu: kadre slypi žinutė moterims

Liepos 9-ąją žinoma politikė Agnė Bilotaitė pasidžiaugė puikia žinia – jos namuose...

Koks fizinis aktyvumas ir mityba neabejotinai pagerins jūsų sveikatą, o kas tik pablogins savijautą? (1)

Mityba ir fizinis aktyvumas yra du „stipriausi“ įrankiai, kuriuos tinkamai naudojant galime ne...

Dėl smurto prieš žmoną ir dukrą sulaikytas buvęs garsus serbų krepšininkas, pasaulio čempionas (15)

Serbijos žiniasklaida praneša, kad Belgrado policija areštavo 44-erių metų Milaną Gurovičių.