Europos Parlamento (EP) narė, Žmogaus teisių pakomitečio vicepirmininkė Laima Andrikienė įsitikinusi, kad Lietuvai vertėtų pasekti EP pavyzdžiu, kuris kasmet rengia ataskaitas apie žmogaus teisių padėtį Europoje ir pasaulyje. Jos manymu, jei politikai patys būtų priversti vertinti, ką jie daro, kokius įstatymus priima ir kaip tie įstatymai įgyvendinami, keistųsi jų pačių požiūris į darbą.
Laima Liucija Andrikienė
© DELFI / Audrius Solominas

Šiemet ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį pasaulyje rengusi europarlamentarė pasidžiaugė, kad šis 200 puslapių dokumentas gavo apie 400 pataisų ir papildymų, tačiau pirmą kartą EP istorijoje už jį balsuojant Užsienio reikalų komitete, nei vienas europarlamentaras nebalsavo prieš. Kitą savaitę ataskaitą tvirtins visas EP.

„Minėtas dokumentas turi priedą, kuriame pateikiami konkretūs atvejai – konkrečios pavardės, valstybės, įkalinti ir nužudyti žmonės, neatlikti tyrimai. Man atrodo, kad tai yra puikus pavyzdys, kaip galėtų elgtis Lietuvos Vyriausybė ir Seimas, vertindamas žmogaus teisių padėtį Lietuvoje ir stengdamasis ją pagerinti.

Maniau, kad bent vaiko teisių srityje Lietuva yra padariusi viską, kas įmanoma. Deja, žinant mūsų kontekstą, mūsų kasdienybę, mūsų diskusijas, ši svarbi konvencija nėra ratifikuota
L.Andrikienė

Lietuvoje Teisingumo ministerija arba Vyriausybė metų pradžioje galėtų Seimui pateikti ataskaitą apie žmogaus padėtį Lietuvoje. Tuomet Seimas galėtų parengti savo pranešimą apie tai, kaip mes visi gyvename. Pranešimas turėtų būti ne apie konvencijas, kurias Lietuva ratifikavo, bet kaip tos konvencijos pas mus įgyvendinamos. Prie šio pranešimo turėtų būti pridėtas priedas su konkrečiais žmogaus teisių pažeidimų atvejais“, - svarstė L. Andrikienė Pasaulinės žmogaus teisių dienos proga surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje buvo pristatyta padėtis ir Lietuvoje.

Pranešėja teigė buvusi labai nustebinta, kad Lietuva nėra ratifikavusi Europos Tarybos konvencijos dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos. „Maniau, kad bent vaiko teisių srityje Lietuva yra padariusi viską, kas įmanoma. Deja, žinant mūsų kontekstą, mūsų kasdienybę, mūsų diskusijas, ši svarbi konvencija nėra ratifikuota“, - apgailestavo L. Andrikienė.

Anot jos, Europos Sąjungoje (ES) žmogaus teisės buvo svarbios visada. Pagarba žmogaus teisėms, bendrosios vertybėms grindžiamas bendrumas, ji lemia ir tai, kodėl ES kuria aljansą su vienomis šalimis, bet nekuria su kitomis.

„Tačiau nuo praėjusių metų gruodžio 1 d. įsigaliojus Lisabonos sutarčiai, dėmesio žmogaus teisėms yra dar daugiau. ES Pagrindinių teisių chartija, kuri yra Lisabonos sutarties dalis, teisiškai privaloma. Taigi pačioje ES, jos viduje, dėmesio žmogaus teisėms neabejotinai daugės, mes tiesiog privalėsime padaryti dalykus, kurie ten surašyti. Žmogaus teisės – viena iš pagrindinių ES užsienio ir saugumo politikos krypčių“, - sakė europarlamentarė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (51)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (118)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (166)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (12)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (155)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (21)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (67)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (15)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (9)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (754)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...