aA
Europos Parlamento patvirtintas reglamentas užtikrins daugiau teisių reisinių laivų bei keltų keleiviams – pagalbą bei kompensaciją vėluojant, taip pat nemokamą pagalbą neįgaliesiems. Panašių teisių siekiama ir autobusų keleiviams – tačiau dėl to dar bus deramasi, praneša Europos Parlamento spaudos taryba.
© Reuters/Scanpix

Reisiniam laivui vėluojant išplaukti daugiau kaip pusantros valandos, keleivis turės galimybę pasirinkti – atgauti pinigus už bilietą ir nebeplaukti arba būti nukreiptas kitu maršrutu, kad greičiau pasiektų kelionės tikslą, nebent vėluojama dėl oro sąlygų ar kitų nuo laivų bendrovės nepriklausančių aplinkybių. Keleiviui taip pat turės būti pagal galimybes pasiūlyti užkandžiai arba maistas.

Taip pat bus kompensuojama dalis bilieto kainos, priklausomai nuo kelionės bei vėlavimo trukmės. Ketvirtadalio bilieto kainos dydžio kompensaciją keleiviai gaus, jei numatyta kelionės trukmė – iki 4 val., o pavėluojama atplaukti valandą; jei numatyta kelionės trukmė – nuo 4 iki 8 val., o pavėluojama atplaukti dvi valandas; jei numatyta kelionės trukmė – nuo 8 iki 24 val., o pavėluojama atplaukti tris valandas; jei numatyta kelionės trukmė – daugiau kaip para, o pavėluojama atplaukti šešias valandas. Jei vėluojama dvigubai daugiau negu nurodyta – keleiviai gaus pusės bilieto kainos dydžio kompensaciją. Keleiviui pageidaujant, kompensacija turės būti išmokama pinigais, o ne kelionės čekiais.

Keleiviui, kuris priverstas likti uoste nakčiai, turės būti apmokėta iki 80 eurų vertės nakvynė viešbutyje (iki trijų naktų). Nebus galima atsisakyti vežti keleivį dėl jo neįgalumo, be to, neįgalieji turės gauti nemokamą pagalbą įlaipinant ir išlaipinant, jei bendrovei apie tai pranešta ne vėliau kaip likus 48 val. iki kelionės (tai galios ir kruizinių laivų keleiviams).

Šios taisyklės įsigalios 2012 m. Pažymėtina, jog laivų keleiviai turės daugiau teisių negu lėktuvų keleiviai, nes pastariesiems kompensuojama tik atšaukus skrydį, o ne jį atidėjus.

Dėl autobusų tebesiderama

Laivų keleiviai turės daugiau teisių, dėl autobusų tebesiderama
© Corbis

Antradienį EP taip pat patvirtino autobusų keleivių teisių reglamento pataisas. Jose numatyta grąžinti keleiviui pinigus už bilietą ar nukreipti jį kitu maršrutu, jei vėluojama išvykti daugiau kaip dvi valandas, taip pat iki 1800 eurų kompensacija už prarastą ar sugadintą bagažą. Tuo tarpu keleivio sužalojimo ar mirties atveju kompensacijos dydis neturėtų būti ribojamas, mano europarlamentarai. Jie taip pat norėtų užtikrinti nemokamą pagalbą neįgaliems keleiviams.

Parlamentas siekia, kad šios taisyklės galiotų ne tik tarptautiniuose, bet ir regioniniuose maršrutuose, tuo tarpu šalių narių vyriausybėms atstovaujanti ES Taryba tam prieštarauja. Tikėtina taikinimo procedūra, kad EP ir ES Taryba turės priimti bendrą sprendimą.
EP prašo prireikus pradėti pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą dė

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1089)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (5)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (4)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (157)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (82)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (180)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...

Ališauskienė: į rinkimus neis tie, kurie balsavo už Juozaitį (5)

Sekmadienį vykstančiuose Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose sociologė Rasa Ališauskienė...

Eksperimentas – nutarė įsitikinti, ar obuolių actas padeda sulieknėti (10)

Daugelis garsenybių vartoja obuolių actą. Pvz., Kourtney Kardashian geria obuolių acto du kartus...