aA
Sekmadienį Kijeve su Europos Parlamento delegacija viešinti Lietuvos europarlamentarė L. Andrikienė BNS sakė, kad įvykiai Ukrainoje vystosi taip sparčiai, kad „jau artimiausią savaitę Europos Sąjungai teks atsakyti bent į tris svarbiausius klausimus dėl Ukrainos.
Laima Andrikienė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Klausimai, kurie iš ES pareikalaus politinės valios ir susitelkimo yra šie: pirma, ar ES pasirengusi pasirašyti Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimus su Ukraina, padaryti tai, kas nebuvo padaryta praėjusį lapkritį Vilniuje; antra, ar Ukrainai atveriama narystės ES perspektyva, ar ne; trečia, kokios apimties finansinę paramą ES suteiks Ukrainai šiais ir artimiausiais metais. Į šiuos klausimus Europos Sąjunga turės atsakyti neatidėliodama ir nevėluodama, kaip dažnai nutikdavo praeityje“.

Europos Parlamento delegacija, kuri Kijeve dirbs iki pirmadienio pietų, pirmosios dienos susitikimuose su Ukrainos parlamentarais, populiariais opozicijos, dabar perimančios valdžią Ukrainoje, politikais Vitalijumi Klyčko ir Petro Porošenko, taip pat su Maidano komendantu, parlamentaru Andrijumi Parubij, ES ambasadoriumi Ukrainoje Jan'u Tombinski turėjo progos aptarti ne tik dabartinę padėti, bet ir artimiausius tikslus bei uždavinius, kuriuos sau kelia buvusi opozicija, vadovaujama V. Klyčko, O. Tiahnyboko, A. Jaceniuko ir P. Porošenkos, prie kurių šeštadienį prisijungė ir laisvę atgavusi buvusi premjerė J. Tymošenko.

„Kova nebaigta, ukrainiečiai pergalės nešvenčia. Nors J. Tymošenko – jau laisvėje, sugrąžinta „senoji“ 2004 m. Konstitucija, gerokai apribojanti prezidento ir išplečianti Parlamento ir Vyriausybes galias, O. Turčynovas išrinktas ne tik Aukščiausiosios Rados pirmininku (vietoje atsistatydinusio V. Rybako), bet ir paskirtas l.e.p. Ukrainos Prezidentu, pakeistas generalinis prokuroras, prieš akis – daugybė darbų, kuriuos teks įveikti artimiausiu metu. Tai – naujos vyriausybės sudarymas iki kovo 3 d., prezidento rinkimai gegužės 25 d., rugsėjo mėnesį planuojamas naujos Konstitucijos priėmimas, valstybės teritorinio integralumo išsaugojimas, Asociacijos sutarties pasirašymas su ES.

Tikriausiai dar šiais metais – ir nauji parlamento rinkimai. Nepamirškime, kad tai reikia daryti sąlygomis, kai tauta apverkia 88 žuvusiuosius (oficialiais Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis), o ligoninėse gydoma apie pusė tūkstančio sužeistųjų. Visos netektys dar labai gyvos ir jautrios, žmonių pasipiktinimas buvusiais valdančiaisiais milžiniškas, o valstybės rezerve – vos keliolika milijardų dolerių, Ukraina – ant finansinio bankroto ribos, – sakė L. Andrikienė. – Jei tai matydami vėl tik žadėsime, raginsime atlikti naujus „namu darbus“, įvykdyti naujas sąlygas, prarasime ne tik „veidą“, bet ir pagal savo galimybes neprisidėsime prie to, kad po keleto mėnesių ukrainiečiai gyventų jau kokybiškai kitoje šalyje.“

Pasak L. Andrikienės, V. Janukovyčiaus sugrįžimas į Ukrainos politiką neįmanomas jokiomis aplinkybėmis. Regionų partija rodo pastangas persiorganizuoti, gavę pasiūlymą partijos lyderiai svarstytų galimybę dirbti valdančiojoje koalicijoje ir nacionalinio susitaikymo Vyriausybėje, tačiau V. Janukovyčius politinės ateities Ukrainoje jau neturi. Ukrainiečiai sako, kad jie už savo valstybės ateitį ne tik Europoje, bet ir Europos Sąjungoje sumokėjo pačią aukščiausią kainą – krauju, savo vaikų ir vyrų gyvybėmis. Ir Europa turinti tai įvertinti.

Pirmadienį EP delegacija tęs susitikimus Kijeve. L. Andrikiene į Vilnių sugrįš pirmadienio vakarą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (9)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (98)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Užkalnis: kvepiu kaip keiksmažodis (9)

Kai kas nors nori parašyti tekste keiksmažodį ir praslysti pro cenzorius ir davatkas, rašo su...

Didžiųjų valstybių spąstai Lietuvai verčia verslininkus panikuoti (149)

Šių metų balandžio mėnesį Europos Parlamentas ( EP ) balsavo už Mobilumo Paketo priėmimą....

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje (58)

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Geriausi Lietuvos paplūdimiai prie ežerų: ramybė, grynas oras ir atgaiva išvargusiam kūnui

Jei dar nežinojote – Lietuvoje mes turime beveik tris tūkstančius ežerų. Pasislėpę giliai...

Macrono didysis planas ėmė ir subliuško (2)

Mažiausiai 20 Europos Parlamento rinkimų dalyvių sieks iškovoti mandatą ne savo gimtinėje, o...

Jerai Grantas po sezono paliks „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūnas“ jau žino, kad kitą sezoną turės verstis ne tik be vyriausiojo...

Savaitgalio pusryčiai: traškūs belgiški vafliai kiekvienam smaližiui

Manau, savaitgalį dažnas iš mūsų pasvajoja apie vėlyvus, gardžius, sočius, ilgus pusryčius ....