aA
Europoje yra tokių vietų, kur Velykų šventimo tradicijos yra ypatingos. Vatikanas, Traunšteinas, Sevilija ir Praha - idealios vietos norintiems susipažinti su išskirtinėmis šventimo tradicijomis.
Velykos Sevilijoje Ispanijoje
© Scanpix

Vatikanas, Traunšteinas, Sevilija ir Praha - idealios vietos norintiems susipažinti su išskirtinėmis šventimo tradicijomis.

Vatikanas ir Roma, Italija

Vienos didingiausių Velykų iškilmių vyksta Vatikane, kur Didžiąją savaitę plūsta milijonai piligrimų iš viso pasaulio. Jie stengiasi patekti į sekmadienines mišias Šv. Petro aikštėje bei išgirsti Romos Popiežiaus kreipimąsi Velykų proga.

Popiežius sveikina žmones su Velykomis
Popiežius sveikina žmones su Velykomis
© Scanpix

Tačiau į Romą vertėtų atvykti likus keletui dienų iki Velykų. Didįjį penktadienį aplink Koliziejų vyksta spalvinga eisena: didžiulė procesija su uždegtomis žvakėmis aplanko 14 stotelių, simbolizuojančių Kristaus ėjimą į Golgotos kalną.

Didžiojo šeštadienio vakarą mišios prasideda jau sutemus. Bažnyčią apšviečia žvakių šviesa, kurios uždegamos nuo pagrindinės Velykų žvakės.

Traunšteinas, Vokietija

Būtent Vokietijoje atsirado vienas populiariausių šios šventės simbolių – Velykų zuikis. Manoma, kad Velykų sekmadienio išvakarėse zuikis sode paslepia krepšelį su kiaušiniais ir saldumynais, o ryte vaikai leidžiasi į šių gėrybių paieškas.

Neįprasta Velykų tradicija gyvuoja ir Bavarijos Traunšteino miestelyje. Antrąją Velykų dieną miestą pripildo raiteliai ant išpuoštų arklių. Jie dalyvauja arklių ir galvijų globėjo Šv. Jurgio procesijoje. Raiteliai joja prie 3 kilometrus nuo Traunšteino nutolusios Ettendorfo bažnyčios, kur kunigas pašventina gyvulius.

Neįprasta Velykų tradicija gyvuoja Bavarijos Traunšteino miestelyje
Neįprasta Velykų tradicija gyvuoja Bavarijos Traunšteino miestelyje
© Scanpix

Ryte ir dieną čia rengiami tradiciniai šokiai su kardais. Šias iškilmes stebi tradiciniais bavarų kostiumais pasipuošę vietos gyventojai, turistai ir aukšto rango valstybės pareigūnai.

Sevilija, Ispanija

Turbūt niekur kitur Europoje Velykos nešvenčiamos taip iškilmingai, kaip tai daroma Ispanijoje, juk tai – viena reikšmingiausių šios šalies švenčių. Iškilmės prasideda Palmių sekmadienį ir tęsiasi visą savaitę iki pat Antrosios Velykų dienos. Kiekvienam Ispanijos regionui būdingos savos Velykų šventimo tradicijos, tačiau ypatingai spalvingos šventinės procesijos vyksta Sevilijoje.

Velykos Sevilijoje Ispanijoje
Velykos Sevilijoje Ispanijoje
© Scanpix

Kiekviena miesto katalikų brolija rengia eiseną tam tikru maršrutu, kuris baigiasi šalia Katedros. Procesijos dalyviai ilgais apsiaustais ir smailiaviršiais gaubtais iškilmingai neša įspūdingo dydžio Mergelės Marijos, Kristaus ir kitų biblijinių personažų skulptūras.

Šios rankų darbo skulptūros, kurias gaminant naudojami taurieji metalai, apsuptos dešimtimis žvakių. Mieste įsikūrę keletas dešimčių brolijų, todėl kiekvieną dieną iki pat sekmadienio miestas prisipildo muzikos ir akį džiuginančių eisenų.

Praha, Čekija

Čekai Velykas vadina Velikonoce. Švenčiama ilgai ir triukšmingai. Skirtingose Prahos vietose rengiamos Velykų mugės, vyksta vaidinimai, ruošiami tradiciniai patiekalai. Didįjį ketvirtadienį čekai vadina žaliuoju. Taip ši diena vadinama dėl ši dieną kunigų vilkimų žalios spalvos apsiaustų. Didįjį ketvirtadienį turėsite galimybę paragauti neįprasto žalio alaus, verdamo specialiai šia proga.

Velykinė mugė Prahoje
Velykinė mugė Prahoje
© Reuters/Scanpix

Po sekmadieninių iškilmių Antrąją Velykų dieną, Čekijoje vadinamą Raudonuoju pirmadieniu, Prahoje galima tapti originalaus ritualo liudininku: vyrai po miestą vaikšto rankose laikydami įvairių spalvų juostomis išpuoštas gluosnio rykšteles, kuriomis jie nestipriai nuplaka moteris. Manoma, kad tai joms suteikia sveikatos ir grožio.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Apie asocialus, čigonus, pašalpinius ir kitus blogus žodžius

Sužinojau, kad žodžio „asocialas“ mūsų vis dar laisvoje, bet sparčiai nelaisvėjančioje...

(Ne)Grįžtu. Į Airiją išvyko jau sulaukusi 50-ies: geriau nei čia savo pensijos net neįsivaizduoju į šalį plūsta vyresni lietuviai (62)

„Gerai, išgersime kavos“, – pasigirsta žodžiai už nugaros Monaghano, miestelio Airijoje,...

Vyriausybė galutinai apsisprendė, kaip kovos su kainomis: „vaučeriais“ naudosis ne visi papildyta 15.05 val.  (465)

Vyriausybės pasitarime pristatytos paruoštos ministerijų priemonės, kaip kovoti su augančiomis...

Greiti pinigai ir Trumpo draugai Laikykitės ten su Andriumi Tapinu (17)

„ Laikykitės ten su Andriumi Tapinu “ aptaria savaitės aktualijas, Kėdainių aktualijas ir...

Eimunto Nekrošiaus bičiulis apie prieš 7 metus režisierių ištikusias sveikatos problemas: kalba ėjo apie širdies operaciją (2)

Kartu su visa šalimi mylimo ir talentingo režisieriaus gedintys aktorius bei režisierius Adolfas...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nedaužė, bet santykiai nebuvo laimingi? (88)

„Mes gimėme laikais, kai sulūžusius daiktus buvo įprasta taisyti, o ne išmesti“ – tokios ir...

Kokios pensijos galime tikėtis: ką daryti, kad netektų skursti? (12)

Savaitgalis Druskininkų sanatorijoje, atostogos saulėtoje Ispanijoje, popietės su anūkais vandens...

Neeilinis smurtas prestižinėje Kauno gimnazijoje: apsiginklavęs mokinys daužė paauglį papildyta policijos pranešimu (221)

DELFI pasiekė informacija, kad vienoje prestižinėje Kauno gimnazijoje mokinys kastetu daužė kitą...

Pirkėjas pastebėjo išaugusią žaislo kainą: ar tai „Maximos“ triukas apgauti per akcijas? (90)

Švenčių sezonas artėja ir vis daugiau lietuvių pradeda ieškoti dovanų, kurias galėtų įsigyti...

Nuolaidos, apie kurias garsiai nekalbama: kaip sutaupyti, keliaujant su vaikais (2)

Gimus vaikams, kelionės dažnai tampa prabanga. Jei jau morališkai susitaikei, kad teks iškęsti...