aA
Remiantis Belgijos Liuveno universiteto neseniai atlikto tyrimo rezultatais, aukštųjų technologijų sektorius finansinės krizės metu išliko stabilus, o darbuotojų atlyginimai šiame sektoriuje buvo 19 proc. aukštesni nei kituose sektoriuose, tuo tarpu nedarbo lygis buvo 4 proc. mažesnis nei kituose sektoriuose, praneša www.euractiv.com.
© Shutterstock nuotr.

Remiantis Europos Sąjungos (ES) Užimtumo aukštųjų technologijų srityje tyrimu, aukštųjų technologijų verslas nuo 2000 m. augo du su puse karto labiau nei kiti darbo sektoriai.

Šio tyrimo ataskaitoje pateikiamos rekomendacijos Europos Komisijai (EK).

Vienas iš šio tyrimo autorių profesorius Martenas Goosas konferencijoje, kurią suorganizavo ekonomikos mokslinių tyrimų centras „Bruegel“, teigė, jog ES šalių narių vyriausybės ir ES institucijos privalo skatinti naujų darbo vietų kūrimą, investuoti į įgūdžių aukštųjų technologijų srityje formavimą bei dalintis šio šios srities žiniomis su kitais ES regionais.

Tyrimo autoriai taip pat pažymėjo darbo vietų kūrimo aukštųjų technologijų srityje poveikį kitiems ekonomikos sektoriams.

Esmė – išsilavinimas

„Paskaičiavome, kad vienos darbo vietos aukštųjų technologijų srityje sukūrimas vietos ekonomikai sukuria daugiau nei keturias kito sektoriaus darbo vietas tame pačiame regione. Į šią sritį įeina teisininkai, gydytojai, padavėjai, taksi vairuotojai, mokytojai ir t.t.

Investavimas į aukštųjų technologijų įgūdžius reiškia, jog įstatymų priėmėjai privalo sutelkti dėmesį į tai, jog gyventojams būtų suteikiamas reikiamas išsilavinimas aukštųjų technologijų srityje.

Investavimas į mokymąsi visą gyvenimą taip pat labai svarbus, nes šis sektorius labai greitai vystosi, o poreikis adaptuotis kyla nuolatos.

M. Goosas taip pat įspėjo, kad perkvalifikavimas ateityje vyks net keletą kartų per žmogaus gyvenimą, o tai darbuotojams gali kelti nesaugumo jausmą.

M. Gooso manymu, politinį kursą formuojantys asmenys turėtų nepamiršti apie šį neužtikrintumo jausmą, formuodami švietimo ir profesinio rengimo programas.

„Esminis dalykas – telkti dėmesį į darbo vietas aukštųjų technologijų srityje“, - apibendrino M. Goosas, įspėdamas, jog užimtumas aukštųjų technologijų srityje padeda sukurti daugiau ir geresnių darbo vietų, jei vykdoma politika suteikia galimybę žmonėms gauti būtinus įgūdžius.

Tačiau tyrimo autoriai leido aiškiai suprasti, jog būtina modernizuoti mokymosi programas. Lucilla Sioli iš EK Ryšių tinklų, turinio ir technologijų generalinio direktorato įsitikinusi, jog kodavimo kursas turėtų būti įtrauktas į informacinių technologijų mokymosi kursą. „Daugybėje darbo vietų dirbantiems asmenims ateityje prireiks kodavimo žinių, žmonėms prireiks programavimo įgūdžių, jie turės sugebėti savarankiškai pakeisti programinę įrangą“, - teigė L. Sioli.

Europai reikia iniciatyvių darbuotojų

EK vienbalsiai teigiamai įvertino šį tyrimą bei patikino, kad jis patvirtina, jog EK juda teisinga linkme.

Cornelisas Visas iš EK Europos politikos patarėjų biuro kalbėjo, jog EK per pastaruosius ketverius metus yra padariusi labai daug, taikydama priemones tiek europiniu, tiek ir valstybiniu lygmenimis tam, kad vystytųsi aukštųjų technologijų įmonių ekosistema.

Šio tyrimo ataskaitoje, kuri bus pateikta ES Tarybai šių metų kovo mėnesį, kritiškai vertinamas šiuo metu pasiektas progresas, nes, kaip teigia C. Visas, naujienos liūdina, nes judame atgal, tačiau jokių detalių, kodėl taip vyksta, jis nepateikė.

„Naujai išrinkta komisija turės nustatyti politikos kryptį ateinančiam periodui iki 2020 m.“, - sakė C. Visas, atkreipdamas dėmesį, kad ES teks artimiausiais metais teks būti iniciatyviai.

„Kadangi politikos formavimas visada šiek tiek vėluoja, (...) būtų negerai, jei Europa prabustų, kai jau bus per vėlu ir bus sukeltas socialinis ir ekonominis šokas“, - patikino C. Visas.

C. Viso teigimu, tiek ES institucijos, tiek ir ES šalys narės artimiausiais metais turės orientuotis į dvi pagrindines sritis. Pirmoji – tai mokslas ir plėtra, šiose srityje ES šalys narės yra įklimpusios jau 15 metų. C. Visas negailėjo kritikos ES valstybėms narėms dėl priešinimosi bet kokiems įstatyminiams EK mėginimams šioje srityje, atmetant tikslus dėl baiminimosi, kad jų nepavyks pasiekti.

Antroji sritis, anot mokslininkų, į kurią teks orientuotis, - tai švietimo sistemos modernizavimas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuva gerovės valstybę kuria iš likučių: kol vieni murkdosi skurde, kiti lepinasi privilegijomis (254)

„ Gerovės valstybė “ – šis terminas ne kartą nuskambėjo Gitano Nausėdos rinkiminėje...

Vieniša mama dirbo per du darbus, bet kai prireikė pagalbos, valstybei pasijuto „per turtinga“ (54)

Viena auginau vaikus, dirbau per du darbus, tačiau staiga tapau per turtinga, – taip į DELFI...

Nerimaujama dėl centrinių bankų vaidmens skaitmeninių pinigų revoliucijoje (36)

Pasak Tarptautinių atsiskaitymų banko (Bank for International Settlements, BIS) vadovo, centriniai...

Gydytoja sukritikavo populiarius vaistus nuo peršalimo: pasijaučiate apgaulingai gerai, bet situaciją tik pabloginate (18)

Tikriausiai ne kartą vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, skubate į vaistinę ir jau...

Draugas nusprendė papasakoti apie paskutines Freddie Mercury gyvenimo dienas: poelgis mirties patale padėjo jam mirti ramiau (17)

Legendinis grupės „Queen“ vokalistas Freddie Mercury viešai prisipažino apie savo kovą su...

Netoli Laisvės statulos – šūviai: per kapinėse prasidėjusį susišaudymą žuvo 6 žmonės (20)

Per kelias valandas trukusį susišaudymą Niujorko priemiestyje netoli Laisvės statulos antradienį...

Po svarbaus revanšo – taškais prapliupusio Echodo padėka sirgaliams ir komplimentai snaiperiams (5)

Jau rungtynių pradžioje Martynas Echodas po puikaus Pako Cruzo perdavimo efektingu epizodu...

Greičiausi planetos gyvūnai: jų nepavytume nei ore, nei vandenyje, nei ant žemės (6)

Jūs žinote, kad gepardas yra greičiausias bėgikas Žemėje, bet ar jis yra greičiausias...

Etan Bernstein ir Ben Waber

Tiesa apie atviruosius biurus: yra priežastys, kodėl jie būna neveiksmingi

Atrodo, kad darbuotojams bendradarbiauti dar niekada nebuvo lengviau. Darbovietėse kabinas pakeitė...

Pardavėjų triukai, ant kurių pasimauname patys to nesuprasdami (7)

Žmonių poelgių veikimas rinkodaroje – kasdienybė. Kaip bebūtų, prekybininkų vienas iš...