aA
Europos Parlamento (EP) nariai iš Vokietijos išreiškė pageidavimą, kad balsavimas būtų atidėtas, tačiau nevyriausybinės organizacijos (NVO) baiminasi, kad dėl to siūlymo likimas gali tapti nebeaiškus.
© Shutterstock nuotr.

EP šaltinių pateiktais duomenimis, centro dešinieji EP nariai iš Vokietijos daro spaudimą, kad būtų atidėtas EP balsavimas dėl naujųjų Europos Sąjungos (ES) tabako apribojimų, kuris turėtų įvykti rugsėjo 10 d.

Keletas centro dešiniųjų įstatymų leidėjų, tarp kurių ir EP iš Vokietijos narys Herbertas Reulas, prašo atidėti balsavimą, remdamiesi tuo, kad nėra pakankamai laiko direktyvos peržiūrai EP nariams grįžus iš vasaros atostogų.

Kaip rašo „European Voice“, kita priežastis, kodėl yra prašoma balsavimo atidėjimo , - rinkimai Vokietijoje, dėl kurių EP nariai iš Vokietijos bus išvykę. Taip pat bijoma, kokį poveikį šis balsavimas galimai turės prieš pat rinkimus Vokietijoje, įvyksiančius rugsėjo 22 d.

Rugsėjo 3 d. frakcijos lyderiai apsispręs, ar atidėti suplanuotą balsavimą. Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijos lyderis Josephas Daulas dar nėra priėmęs sprendimo, ar prašys atidėti balsavimą. EP narys iš Vokietijos Karlas-Heinzas Florenzas – Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijos įgaliotasis asmuo šios klausimo svarstymui – pageidautų, kad balsavimas vyktų kaip suplanuota.

Tikėtina, kad balsavimas galėtų būti atidėtas iki vienos iš spalio mėn. plenarinių sesijų. Tikimasi, kad centro dešiniųjų Europos konservatorių ir reformuotojų frakcija palaikys tokį atidėjimą, jei Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcija pateiks užklausą.

Tačiau sveikatos apsaugos šalininkai mano, kad toks atidėliojimas – tabako industrijos inicijuota taktika tam, kad nebūtų sutarta dėl Tabako produktų direktyvos peržiūros iki dabartinio EP kadencijos ir 2014 m. Europos Komisijos (EK) mandato pabaigos.

„Kai siūlymas pagaliau buvo paskelbtas 2012 m., EP ir Europos Taryba (ET) reiškė daug nusiskundimų, kad bus sudėtinga užbaigti šio klausimo svarstymą iki 2014 m. EP rinkimų“, - tvirtino „Smoke Free Partnership“ direktorė Florence Berteletti Kemp. „Vis dėlto institucijoms pavyko rasti būdų, kaip judėti į priekį, tačiau vis tiek buvo susidurta su naujuoju mėginimu atidėti klausimo svarstymą būtent tada, kai priartėjome prie taip laukto susitarimo.“

„Tuo tikslu tabako pramonė naudojasi šalininkų tinklu institucijose, jei EP leisis į tokio pobūdžio manipuliacijas, bus sukeltas skandalas“, - pridūrė ji.

EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas maža balsų persvara nubalsavo liepos 10 d. remti EK siūlymą dėl vaizdinių įspėjimų ant cigarečių pakelių, padengsiančių 75 proc. pakelio ploto, plonų ir aromatizuotų cigarečių uždraudimo ir elektroninių cigarečių kaip gydomosios priemonės reglamentavimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Eksperimentuos su moksleiviais: ikimokyklinis ugdymas – nuo 5, pirma klasė – nuo 6 metų (62)

„Nesame beviltiški autsaideriai. Nesame šiame klube blogiausi“, – po penkiolikmečių tyrimo...

Užkalni, kiek tu gali valgyti? (185)

Turiu gyvenime kelias pramogas, ir viena jų yra rašyti apie maistą, nes rašyti man net labiau...

Rimvydas Valatka. Prezidentas futliare (1)

Stojo ketvirtieji Lietuvos labą nušvilpusio lizinginio Karbauskio premjero metai. Gandrai ir...

Pirkėjai pamiršta turgelius: iš rinkos išstumia prekybos tinklai (1)

Turgaus pardavėjui jau nebeužtenka paprasto prekystalio ir stogelio nuo lietaus. Kad išsilaikytų...

Prieš didžiąsias šventes Anglijoje dingo lietuvis, artimieji prašo pagalbos (12)

Prieš didžiąsias metų šventes socialiniame tinkle ir Anglijos lietuvių feisbuko grupėse plinta...

Gyvai / „Betsafe-LKL“ rungtynės: „Žalgiris“ – „Šiauliai“ tiesioginė vaizdo transliacija (5)

Eurolygoje į pralaimėjimų liūną patekęs Kauno „Žalgiris“ prieš kitos savaitės mūšius su...

Leonid Bershidsky

Ką tik išverčiau „1984“ į rusų kalbą. Dūstu, man trūksta oro... (1)

Šiais metais gyvenau keturis dusnius mėnesius su George Orwello knyga „1984“. Nesupratau, į ką...

Vieniems tai košmaras, bet mokslininkai negali nustoti džiūgavę: aptiko gigantišką vorų lizdą (2)

Žaliavoriai – vieni iš didžiausių ir įspūdingiausių mįslingo ir pavojingo Australijos vorų...

Lietuvos šefai dalijosi gardžiomis šventinio stalo idėjomis

Artėjant švenčių sezonui, Lietuvos virtuvės meistrai kartu su HoReCa įmonių partneriais...