aA
Europos Parlamento (EP) nariai iš Vokietijos išreiškė pageidavimą, kad balsavimas būtų atidėtas, tačiau nevyriausybinės organizacijos (NVO) baiminasi, kad dėl to siūlymo likimas gali tapti nebeaiškus.
© Shutterstock nuotr.

EP šaltinių pateiktais duomenimis, centro dešinieji EP nariai iš Vokietijos daro spaudimą, kad būtų atidėtas EP balsavimas dėl naujųjų Europos Sąjungos (ES) tabako apribojimų, kuris turėtų įvykti rugsėjo 10 d.

Keletas centro dešiniųjų įstatymų leidėjų, tarp kurių ir EP iš Vokietijos narys Herbertas Reulas, prašo atidėti balsavimą, remdamiesi tuo, kad nėra pakankamai laiko direktyvos peržiūrai EP nariams grįžus iš vasaros atostogų.

Kaip rašo „European Voice“, kita priežastis, kodėl yra prašoma balsavimo atidėjimo , - rinkimai Vokietijoje, dėl kurių EP nariai iš Vokietijos bus išvykę. Taip pat bijoma, kokį poveikį šis balsavimas galimai turės prieš pat rinkimus Vokietijoje, įvyksiančius rugsėjo 22 d.

Rugsėjo 3 d. frakcijos lyderiai apsispręs, ar atidėti suplanuotą balsavimą. Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijos lyderis Josephas Daulas dar nėra priėmęs sprendimo, ar prašys atidėti balsavimą. EP narys iš Vokietijos Karlas-Heinzas Florenzas – Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijos įgaliotasis asmuo šios klausimo svarstymui – pageidautų, kad balsavimas vyktų kaip suplanuota.

Tikėtina, kad balsavimas galėtų būti atidėtas iki vienos iš spalio mėn. plenarinių sesijų. Tikimasi, kad centro dešiniųjų Europos konservatorių ir reformuotojų frakcija palaikys tokį atidėjimą, jei Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcija pateiks užklausą.

Tačiau sveikatos apsaugos šalininkai mano, kad toks atidėliojimas – tabako industrijos inicijuota taktika tam, kad nebūtų sutarta dėl Tabako produktų direktyvos peržiūros iki dabartinio EP kadencijos ir 2014 m. Europos Komisijos (EK) mandato pabaigos.

„Kai siūlymas pagaliau buvo paskelbtas 2012 m., EP ir Europos Taryba (ET) reiškė daug nusiskundimų, kad bus sudėtinga užbaigti šio klausimo svarstymą iki 2014 m. EP rinkimų“, - tvirtino „Smoke Free Partnership“ direktorė Florence Berteletti Kemp. „Vis dėlto institucijoms pavyko rasti būdų, kaip judėti į priekį, tačiau vis tiek buvo susidurta su naujuoju mėginimu atidėti klausimo svarstymą būtent tada, kai priartėjome prie taip laukto susitarimo.“

„Tuo tikslu tabako pramonė naudojasi šalininkų tinklu institucijose, jei EP leisis į tokio pobūdžio manipuliacijas, bus sukeltas skandalas“, - pridūrė ji.

EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas maža balsų persvara nubalsavo liepos 10 d. remti EK siūlymą dėl vaizdinių įspėjimų ant cigarečių pakelių, padengsiančių 75 proc. pakelio ploto, plonų ir aromatizuotų cigarečių uždraudimo ir elektroninių cigarečių kaip gydomosios priemonės reglamentavimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nausėda nutarė kirsti atgal: Šimonytės štabo lėšos pasiekė konservatorių partijos narius ir giminaičius (63)

Pirmadienį, likus mažiau nei savaitei iki antrojo prezidentinių rinkimų turo, Ingridos Šimonytės...

Oligarchai nusamdė aukščiausios kategorijos mušeikas, gyventojai įtūžo – galiausiai įsikišo Putinas (138)

Istorija apie nepastatytą bažnyčią Uralo kalnų mieste Jekaterinburge pasižymi visais elementais,...

Gyvai / DELFI Diena. Finalinis Nausėdos interviu: kandidatų kampanijų pinigai ir kiti aštrūs klausimai vyksta apklausa (30)

Išskirtinai „DELFI Dienai“ – kandidato į Prezidentus G. Nausėdos interviu: kodėl papuolė į...

Vairuojantys „devyndarbiai“ prisipažino apie avarijas: net nepastebėjo partrenkto žmogaus (1)

Sėdę prie vairo vairuotojai nesugeba susitelkti svarbiausiai veiklai – vairavimui, sako saugaus...

Zelenskiui – Kremliaus perspėjimas (27)

Kremlius antradienį perspėjo Ukrainos naująjį prezidentą Volodymyrą Zelenskį neprašyti...

Nauja tendencija: turtingieji kuria šeimos biurus, kad dar labiau praturtėtų (50)

Pasaulyje daugėja šeimos biurų, kurie skirti padėti turtingoms šeimoms ne tik valdyti jau turimą...

Surplys atleido NMA vadovą Bėrontą papildyta Bėronto komentaru (19)

Šiandien žemės ūkio ministras Giedrius Surplys pasirašė įsakymą dėl Nacionalinės mokėjimo...

Įvardijo sritį, kurioje Lietuva ir Partugalija yra ES čempionai

Prognozės dėl Vilniaus vakarinio aplinkkelio pasitvirtino – ši miesto arterija žymiai sumažino...

Artūras ir Augustinas Rakauskai atsidalino verslus: toliau vystys savarankiškai (24)

Investuotojai Artūras Rakauskas ir jo tėvas Augustinas Rakauskas pranešė, kad keičia iki...

Vaida Kurpienė – apie nedovanotinas lietuvių klaidas: mano, kad gamina sveikai, o iš tiesų mirtinai sau kenkia (74)

Pastaraisiais metais Lietuvoje grilinimo mada išpopuliarėjo tiek, kad kepti maistą ant žarijų...