Ekonomikos krizė, rekordiškai aukštas nedarbo lygis ir finansinė pagalba sunkumų ištiktoms šalims daugeliui sudarė įspūdį, kad Europos Sąjungos sprendimams trūksta ryžto ir visuomenės palaikymo.
Europos parlamentas
© Reuters/Scanpix

Nemažai žmonių reiškia pyktį ir reikalauja pokyčių. Jie neturėtų jaustis bejėgiai žinodami, kad patys galės juos nulemti.

Kaip politinis veikėjas, Europos Parlamentas jau įrodė esąs pasiruošęs mesti iššūkį išankstinėms nuostatoms ir priimti žmonėms svarbius sprendimus. Kaip pavyzdį galėtume pateikti sprendimus dėl ES išlaidų, bankų reguliavimo, darbuotojų apsaugos, kelių eismo saugos, tarptinklinio ryšio tarifų ir net oro, kuriuo kvėpuojame, kokybės.

Parlamentas sėkmingai atsispyrė kitų ES institucijų ir kai kurių šalių vyriausybių bandymams sušvelninti šias ir kitas naujas taisykles. Jo dėka piliečiai gavo daugiau teisių ir demokratinės priežiūros galių, o ES atsirado daugiau skaidrumo – visų pirma ekonomikos valdymo, taip pat privatumo ir duomenų apsaugos srityse. Bankininkų premijų ribos, parama finansinių sandorių mokesčiui, taip pat nepritarimas Kovos su klastojimu prekyboje susitarimui bei sutarčiai dėl bankininkystės duomenų perdavimo JAV yra tik keletas pavyzdžių.

Europos Parlamentas yra pasiryžęs siekti dar didesnių pokyčių arba elgtis kitaip, jei tokia bus rinkėjų valia. Tai priklausys nuo to, kaip žmonės balsuos kitų metų gegužės mėn. rinkimuose. Šiandien vis daugiau rinkėjų supranta, kad tai, kas nusprendžiama Briuselyje ir Strasbūre, tiesiogiai veikia jų gyvenimą, o Europos Sąjunga yra pajėgiausia spręsti svarbiausius ateities klausimus.

Bėgant metams, Europos Parlamentas tapo, ko gero, skaidriausiu ir įtakingiausiu parlamentu Europoje. Todėl labai svarbu, kad jo įtaka atspindėtų kuo didesnio skaičiaus europiečių valią. Tik patys rinkėjai gali nuspręsti, kokia bus jo nauja dauguma, kuri nustatys naujas taisykles, iškels svarbiausius politinius klausimus, o prireikus galės pakeisti esamas politikos kryptis. Rinkėjų balsai nulems svarbiausius ekonomikos, finansų, sveikatos, aplinkos, laisvių ir teisingumo bei kitų sričių sprendimus.

Kitų metų Europos Parlamento rinkimai bus kitokie negu įprasta, nes rinkėjų valia bus svarbesnė negu kada nors anksčiau. Pirmą kartą, balsuodami EP rinkimuose, Lietuvos ir kitų 27 ES šalių žmonės nulems ne vien Parlamento partinę sudėtį, bet ir turės lemiamą įtaką Europos Komisijos pirmininko – savotiško ES vyriausybės vadovo – išrinkimui, o kartu ir visai tolesnei ES politikai.

Siekdami padėti žmonėms suvokti Europos Parlamento įtakos mastą, pradedame visuomenės informavimo kampaniją, kurios šūkis – „Veik. Spręsk. Paveik“. Ji tęsis iki 2014 m. gegužės 22–25 d. EP rinkimų, taip pat po jų, kol Parlamentas išrinks Europos Komisijos pirmininką ir balsuos dėl jo politinės programos.

Dalyvaudami EP rinkimuose, pasirūpinsite tuo, kokioje Europoje artimiausioje ateityje gyvensite. Europos Parlamentas yra Europos piliečių rūmai, juose jūsų balsas bus išgirstas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos opozicionierius: reikia smūgiuoti į silpnąsias valdžios vietas (6)

Kova už demokratiją ir už permainas Rusijoje – tai ne kova su politine jėga ar ideologija, o...

Studentą nusikaltėliu pavertusiems prokurorams – skaudus antausis: tiesa net nerūpėjo (50)

Joks asmuo negali būti pripažintas kaltu dėl nusikaltimo, jeigu jo nepadarė arba – nesurinkta...

Palangoje – nauja burbulinė manija: burnoje sproginėjanti arbata (13)

Prieš metus tikrą burbulinę maniją Palangoje užviręs verslininkas Laurynas Rimavičius...

Viena mįslingiausių bylų: svarbios užuominos praleistos jau per pirmąsias trimetės dingimo valandas? (22)

Jau praėjo 11 metų nuo tada, kai Portugalijoje iš vieno atostogautojams nuomojamo buto dingo...

„Iš viršaus“: menkus šansus pakliūti į NBA turintis Kulboka pavyzdį turi imti iš „Spurs“ legionerių

Ankstyvą penktadienio rytą Lietuvos laiku Arnoldas Kulboka tapo keturioliktuoju savo pavardę NBA...

Po ilgos tylos Adomėnas konservatoriams trenkė durimis ir išklojo nuoskaudas papildyta (173)

„Sudie visa tai. Kiekviena politinė karjera baigiasi žlugimu“, - tokiu įrašu anglų kalba po...

Gražulio vaikelio susilaukusi palangiškė: jis atsiprašė visos Lietuvos, tik ne manęs ir dukrelės (1321)

Skandalingojo politiko Petro Gražulio vaikelio susilaukusi palangiškė Birutė Navickaitė neslepia,...

Solveiga Mykolaitytė Brazilijoje turėjo nepamiršti atsargumo: į kai kuriuos rajonus negalima net nosies kišti. (15)

Šiuo metu Brazilijoje dirbantis ir atostogaujantis modelis Solveiga Mykolaitytė turėjo progą...

9 žodžiai, kurių tėvai jokiais būdais neturėtų sakyti savo vaikams (1)

Politinis korektiškumas – klausimas, kiršinantis pačius įvairiausius socialinius darinius jau ne...

Pasiūlė paprastus būdus, kaip kasdien sutaupyti (11)

Šiais vartotojiškumo laikais vis dažniau kyla klausimų dėl finansinių sprendimų priėmimo ir...