aA
Ekonomikos krizė, rekordiškai aukštas nedarbo lygis ir finansinė pagalba sunkumų ištiktoms šalims daugeliui sudarė įspūdį, kad Europos Sąjungos sprendimams trūksta ryžto ir visuomenės palaikymo.
Europos parlamentas
© Reuters/Scanpix

Nemažai žmonių reiškia pyktį ir reikalauja pokyčių. Jie neturėtų jaustis bejėgiai žinodami, kad patys galės juos nulemti.

Kaip politinis veikėjas, Europos Parlamentas jau įrodė esąs pasiruošęs mesti iššūkį išankstinėms nuostatoms ir priimti žmonėms svarbius sprendimus. Kaip pavyzdį galėtume pateikti sprendimus dėl ES išlaidų, bankų reguliavimo, darbuotojų apsaugos, kelių eismo saugos, tarptinklinio ryšio tarifų ir net oro, kuriuo kvėpuojame, kokybės.

Parlamentas sėkmingai atsispyrė kitų ES institucijų ir kai kurių šalių vyriausybių bandymams sušvelninti šias ir kitas naujas taisykles. Jo dėka piliečiai gavo daugiau teisių ir demokratinės priežiūros galių, o ES atsirado daugiau skaidrumo – visų pirma ekonomikos valdymo, taip pat privatumo ir duomenų apsaugos srityse. Bankininkų premijų ribos, parama finansinių sandorių mokesčiui, taip pat nepritarimas Kovos su klastojimu prekyboje susitarimui bei sutarčiai dėl bankininkystės duomenų perdavimo JAV yra tik keletas pavyzdžių.

Europos Parlamentas yra pasiryžęs siekti dar didesnių pokyčių arba elgtis kitaip, jei tokia bus rinkėjų valia. Tai priklausys nuo to, kaip žmonės balsuos kitų metų gegužės mėn. rinkimuose. Šiandien vis daugiau rinkėjų supranta, kad tai, kas nusprendžiama Briuselyje ir Strasbūre, tiesiogiai veikia jų gyvenimą, o Europos Sąjunga yra pajėgiausia spręsti svarbiausius ateities klausimus.

Bėgant metams, Europos Parlamentas tapo, ko gero, skaidriausiu ir įtakingiausiu parlamentu Europoje. Todėl labai svarbu, kad jo įtaka atspindėtų kuo didesnio skaičiaus europiečių valią. Tik patys rinkėjai gali nuspręsti, kokia bus jo nauja dauguma, kuri nustatys naujas taisykles, iškels svarbiausius politinius klausimus, o prireikus galės pakeisti esamas politikos kryptis. Rinkėjų balsai nulems svarbiausius ekonomikos, finansų, sveikatos, aplinkos, laisvių ir teisingumo bei kitų sričių sprendimus.

Kitų metų Europos Parlamento rinkimai bus kitokie negu įprasta, nes rinkėjų valia bus svarbesnė negu kada nors anksčiau. Pirmą kartą, balsuodami EP rinkimuose, Lietuvos ir kitų 27 ES šalių žmonės nulems ne vien Parlamento partinę sudėtį, bet ir turės lemiamą įtaką Europos Komisijos pirmininko – savotiško ES vyriausybės vadovo – išrinkimui, o kartu ir visai tolesnei ES politikai.

Siekdami padėti žmonėms suvokti Europos Parlamento įtakos mastą, pradedame visuomenės informavimo kampaniją, kurios šūkis – „Veik. Spręsk. Paveik“. Ji tęsis iki 2014 m. gegužės 22–25 d. EP rinkimų, taip pat po jų, kol Parlamentas išrinks Europos Komisijos pirmininką ir balsuos dėl jo politinės programos.

Dalyvaudami EP rinkimuose, pasirūpinsite tuo, kokioje Europoje artimiausioje ateityje gyvensite. Europos Parlamentas yra Europos piliečių rūmai, juose jūsų balsas bus išgirstas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (15)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (64)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (19)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (12)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (185)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Kauniečiai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio statinio: vadina patraukliausia susibūrimų vieta (25)

Prieš aštuonerius metus, kai Kauno „Žalgirio arena“ atvėrė duris, buvo abejojančių jos...

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų (34)

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Po skaudžios vyro netekties pradėjo dirbti bokštiniame krane: ne aukso kalnai, bet vis tiek geriau

Kiekvieną darbo rytą moteris kopetėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi...

Geltonuoja svogūnų ir česnakų laiškai – ko griebtis

Svogūno ir česnako laiškai pavasarį dažnai geltonuoja. Įveikti šią problemą įmanoma, jeigu...