aA
Įvyko pirmieji Europos Sąjungos (ES) istorijoje kandidatų į Europos Komisijos (EK) pirmininko postą debatai.
Jeanas Claude'as Junckeris
© AP/Scanpix

Pagrindinius vaidmenis ES politikos praeityje atlikę ir galimai ateityje atliksiantys Martinas Schulzas, Jeanas Claude’as Junckeris, Guy Verhofstadtas ir Ska Keller tiesioginiame televizijos eteryje išsakė savo poziciją dėl opiausių ES klausimų, praneša „Euronews“.

Be jokios abejonės, šie klausimai susiję su krizės įveikimu ir nedarbu, o taip pat su išorės politika ir bendru rinkėjų nepasitikėjimu viršvalstybine valdymo sistema.

M. Schulzas, Europos socialistų partija:

„ES rinkimų problema ta, jog ES šalių narių piliečiai nebevertina šių rinkimų rimtai. Kadangi ES rinkimai nėra vertinami rimtai, Europos Parlamente (EP) gali atsirasti vis daugiau radikalų. Būdamas vokiečiu, aš negaliu net įsivaizduoti, kad nacistinės partijos atstovai gali tapti europarlamentarais ir vėl imtis Adolfo Hilterio idėjų propagavimo.

ES kaip vieno organizmo išorės politika taip pat kelia nemažai klausimų. Nemaža rinkėjų dalis vadina ją „minkšta“ ar net „bedante“, ypač pastarųjų įvykių Ukrainoje kontekste.

J. C. Junckeris, Europos liaudies partija:

„Tie, kas kritikuoja ES dėl nepakankamai griežtos reakcijos, trokšta karo – tai yra alternatyva sankcijoms. Aš nenorėčiau karo Europoje, pakaks tų, kurie jau įvyko. Turėtume panaudoti minkštąją galią dialogui pradėti bei spaudimo Rusijai darymui. Nemanau, kad per artimiausius dešimt metų Ukraina įstos į ES. Šiai šaliai būtina įgyvendinti daugybę reformų.“

G. Verhofstadtas, Europos liberalų ir demokratų aljansas:

„V. Putinas nesustos, jei matys, kad ES silpna ir nepajėgi imtis bent jau sankcijų konkrečių V. Putino aplinkoje esančių asmenų atžvilgiu, jau nekalbant apie ekonomines sankcijas.

Šiuo metu mes to nesiimame. JAV ėmėsi oligarchų, tuo tarpu mes neturime drąsos prieš juos pradėti kovą.“

Kalbėdami apie Rusiją, debatų dalyviai negalėjo praleisti energetikos temos. Debatų dalyvių manymu, alternatyvų iš Rusijos tiekiamoms dujoms paieškos turėtų tapti esminiu tikslu ES.

Ska Keller, Europos žaliųjų partija:

„Esu visiškai įsitikinusi, kad būtina mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos. Man gėda, jog ES biudžetas buvo apkarpytas tokioje jautriose srityje kaip atsinaujinantys energijos ištekliai, energijos išteklių panaudojimo efektyvumas bei parama smulkiajam ir vidutiniam verslui. Lėšų karpymą šiose ypatingai reikšmingose srityse palaimino mano brangus kolegos, dalyvaujantys šiuose debatuose.“

Pabaigai kandidatai į EK postą išsakė, kas, jų nuomone, yra svarbiausia ES ateičiai. Kitaip tariant, kandidatų buvo paprašyta nurodyti, kodėl rinkėjai turėtų balsuoti būtent už jų atstovaujamą partiją.

J. C. Junckeris:

„Norėčiau ir vėl suvienyti ES. Esu kategoriškai prieš naujų skiriamųjų linijų Europos žemėlapyje braižymą – jų ir taip pakanka. Pasisakau prieš kalbas, jog ES yra padalinta į pietinę ir šiaurinę dalis. Turime ir vėl suvienyti Europą.“

M. Schulzas:

„Noriu grąžinti europiečiams tikėjimą teisingumu ir sąžiningumu, parodyti, kad ES institucijos rūpinasi kiekvieno ES gyventojo asmeniniais interesais. Mums reikia ES, kuri tarnautų ES šalių narių gyventojams, o ne bankininkams ir spekuliantams.“

Guy Verhofstadtas:

„Mums reikia naujų lyderių ES, kurie suplėšys senus konservatorių ir socialistų receptus, nes konservatoriai gina tik savo neliečiamumo statusą, tuo tarpu socialistai mano, kad naujos skolos padės jiems suduoti lemiamą smūgį krizei, nors būtent dėl įsiskolinimų krizė ir prasidėjo.“

Ska Keller:

„Mes, žalieji, norime, kad ES rūpintųsi žmonėmis. Tai ne tik bendroji rinka, stambus verslas, tai taip pat ir ES, kuri rūpinasi socialinėmis gyventojų teisėmis.“

EK pirmininkas nebus renkamas tiesiogiai, tačiau šiais metais pirmą kartą ES istorijoje šis pasirinkimas bus paremtas Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatais. Taip pat pirmą kartą EP turės patvirtinti arba atmesti ES Tarybos pasiūlytą kandidatą į EK pirmininko postą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Prieškalėdinė karštinė: pirkti brangiausią dovaną yra pigiausias būdas? koks pirkinys – jau greičiau įžeidimas (18)

Prieškalėdinė karštinė įgauna pagreitį, o tradiciniai klausimai, kaip išrinkti dovanas...

Profesorius papasakojo, kodėl smegenys ima vis mažiau atlikti savo darbą: pateikia 6 žingsnius, kaip to išvengti (74)

Žmogaus smegenys, kaip ir raumenys, negaudamos pakankamai darbo ir nespręsdamos užduočių praranda...

Seimo viešbučio istorijos: Pranckiečio ten laukia 4 kambarių butas, bet jis jame retas svečias (138)

Priešais Seimą, Gedimino prospekte stūksantis Seimo viešbutis paskutiniu metu kelia vis daugiau...

Įvardijo prasčiausias Vilniaus mokyklas: vadovai nesupranta vertinimo ir peikia reitingų sistemą (149)

Nors pirmajame geriausių Lietuvos gimnazijų penketuke – net kelios Vilniaus ugdymo įstaigos,...

JAV netrukus turės nepaskandinamą lėktuvnešį? (443)

Nedidelė maždaug 8,2 kvadratinio kilometro ploto vulkaninės kilmės sala Rytų Kinijos jūros...

Gyvai / LKL dvikova Pasvalyje: „Pieno žvaigždės“ – „Rytas“ tiesioginė transliacija (10)

Šeštadienio vakarą Pasvalyje vykstančiose „Betsafe-LKL“ antrojo rato rungtynėse susitinka...

Jūs net neįsivaizduojate, kam „Facebook“ naudoja jūsų nuotraukas: gebės atpažinti kiekvieną (14)

To paties pavadinimo socialinį tinklą valdanti amerikiečių kompanija „Facebook“ prieš...

Miesto gatvėje – tamsu kaip vienkiemy: klaidžioja ir laiškininkai, ir pagalbos tarnybos

Panevėžyje per pastaruosius metus gerokai sumažėjo tamsių užkaborių. Miestui elektrifikuoti...

Liūdnos žinios meilę „prirakinusioms“ poroms: nuo tiltų nuiminės spynas (9)

Kėdainių rajono savivaldybėje sparčiai vykdant miesto parko tvarkymo darbus prieita ir prie...