aA
Kitais metais Europos Sąjungos (ES) institucijoms prireiks 8,3 mlrd. eurų. Europos Komisijos (EK) pareigūnai baiminasi, kad, jei ES institucijos ir toliau „augs kaip grybai po lietaus“, tuo tarpu kai visų valstybių viešosios išlaidos yra mažinamos iki minimumo, gali iškilti klausimas dėl ES pagrįstumo, informuoja „EUobserver“.
© K.Šatūno nuotr.

Kalbėdamas su žurnalistais, vienas aukštas pareigas EK užimantis pareigūnas išreiškė savo nusivylimą dėl įsibėgėjusios ES institucijų plėtros ir apgailestavo, kad tiek daug Europos veikėjų nekreipia dėmesio į egzistuojantį neatitikimą tarp jų užimamos padėties ir esamos situacijos, nepaisydami visur kitur Europoje egzistuojančių ekonominių sunkumų.

„Šiuo metu griežtos priemonės dar turi įsitvirtinti, bet rudenį, tai bus realu, atlyginimų ir socialinių privilegijų sumažinimai, pensijų sumažinimai. Žmonės pajus tai, - teigė savo vardo nenorėjęs atskleisti pareigūnas. – Ir žmonės žiūrės į mus ir sakys: „Kodėl jie yra apsaugoti ir toliau plečiasi, kai mes turime taupyti?”

„Užduotis numeris vienas turėtų būti institucijų kaip grybų po lietaus dygimo sustabdymas. Mums nereikia naujų institucijų. Vyrauja tendencija manyti, kad kiekvieną kartą, kai yra nauja problema, ES gali išspręsti ją tik naujos institucijos pagalba”, - teigė EK darbuotojas.

„Turi pradėti veikti nauja diplomatinė tarnyba, kuri yra susijusi su papildomomis išlaidomis, ir parlamentas nori daugiau pinigų. Aš nerimavau, kad (Hermano) Van Rompuy sudaryta darbo grupė sukurs naują instituciją”, - pasakojo pareigūnas, kalbėdamas apie po paskolų krizės valstybėse narėse ES Tarybos prezidento inicijuotą tyrimą dėl ES „ekonomiškesnio valdymo” galimybių.

Užduotis numeris vienas turėtų būti institucijų kaip grybų po lietaus dygimo sustabdymas. Mums nereikia naujų institucijų. Vyrauja tendencija manyti, kad kiekvieną kartą, kai yra nauja problema, ES gali išspręsti ją tik naujos institucijos pagalba
EK darbuotojas

„Laimei, kas buvo sustabdyta, tai euro zonos sekretoriato sukūrimas, kurio siekė prancūzai. Vis dėlto, idėja vis dar sklando. Ekonominis valdymas turėtų būti susijęs su glaudesniu finansų ministrų darbu, o ne dar vienos institucijos sukūrimu”, - aiškino EK pareigūnas.

Naujos Europos sisteminės rizikos tarybos ir trijų naujų bankų, draudimo ir vertybinių popierių sektorių priežiūrą vykdančių ekonomikos priežiūros institucijų sukūrimas kainuos 15 mln. eurų. Tai yra mažiau, nei daugelis baiminosi.

Iš pradžių manyta, kad naujasis ES užsienio tarnybos ir diplomatinis korpusas Išorės veiksmų tarnyba nepareikalaus išlaidų iš biudžeto.

„Vis dėlto, kitais metais, tarnyba norėtų turėti daugiau – naują pastato apsauga, VIP įėjimą. Esant dabartinėms sąlygoms, tai nėra protinga. Tai yra būtent tokios rūšies institucija, kuri nuolat prašys daugiau pinigų”, - įsitikinęs pareigūnas.

2011 m. bendros ES institucijų administracinės išlaidos viršys 4,4 proc. Iš viso kitais metais iš ES biudžeto joms prireiks 8,3 mlrd. eurų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (219)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (19)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (138)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1273)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Sąvartyno gyventojų kasdienybė už 120 eurų: mes nieko nebijome ir jaučiamės kaip viršininkai (93)

Daugiau kaip 20 metų sąvartyne gyvenantys Laima ir Pavelas nesiskundžia: per mėnesį kiekvienas...

Bendžius žaidė kaip rinktinėje – „Rytas“ galingai startavo LKL „Neptūnas“ įmetė 100 taškų (40)

LKL vicečempionas Vilniaus „Rytas“ sekmadienį galingai pradėjo naująjį sezoną ir namuose...

Popiežius Pranciškus Lietuvoje – istorinio vizito akimirkos (11)

Popiežius Pranciškus baigė oficialią savo istorinio vizito Lietuvoje dalį, o rytoj keliaus...

Landsbergis įvertino popiežiaus vizitą: dabar mes turime ir draugą (87)

Sekmadienio vakarą popiežius nacių aukas pagerbė tylia malda buvusiame Vilniaus gete, o sovietų...

Pasiaukojimas dėl meno: įspūdingiausi aktorių pokyčiai dėl vaidmens sukels įspūdį net skeptikams (2)

Aktorių darbas – argi jis sudėtingas? Dauguma mūsų turbūt nekart svajojo apie vaidmenį kine...

Antroji popiežiaus diena: penkios įsimintiniausios citatos (1)

Popiežius Pranciškus sekmadienį aukojo šv. Mišias Kauno Santakos parke , susitiko su kunigais...