aA
Europos Sąjungos (ES) institucijos neranda bendro sutarimo dėl bendrosios žemės ūkio politikos reformos. Europos Komisijos teigimu, jei artimiausiu metu nepavyks sutarti dėl lėšų perskirstymo, ūkininkai gali patirti nuostolių.
© Shutterstock nuotr.

Žemdirbiams paskutiniai derliaus nuėmimo darbai, tuo metu ES politikai tariasi, kaip ūkininkai gyvens ateityje. Nors dar birželį buvo sutarta dėl pačios žemės ūkio reformos principų, tačiau dabar įstrigo derybos su Europos Parlamentu dėl lėšų perskirstymo.

„Svarbu pasiekti sutarimą dėl pasiūlymo, kuriuo nustatomos pereinamosios nuostatos 2014 m. dėl tam tikrų bendrosios žemės ūkio politikos reformos aspektų, susijusių su tiesioginių išmokų sistema ir kaimo plėtra“, – sako žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Žemės ūkio ministrai buvo sutarę, kad šalys, gaunančios mažiau išmokų nei Bendrijos vidurkis, galėtų joms skirti iki ketvirtadalio kaimo plėtros lėšų. Tačiau Europos Parlamento derybininkai nori šį skaičių mažinti iki 15 proc. ir tik mažiausias išmokas gaunančioms šalims. Tai aktualu ir Lietuvai, kur tiesioginės išmokos – mažiausios Europoje, tad joms papildomai Lietuva galėtų skirti iš kaimo plėtros programos ir taip tiesiogiai paremti ūkininkus.

Taip pat Taryba su Parlamentu nesutaria dėl tiesioginių išmokų laipsniško mažinimo ir ribojimo. Europarlamentarai nori jas stambiems ūkiams mažinti labiau, tuo metu kai kurios Europos šalysVokietija, Prancūzija – tam nepritaria. Europos Komisija sako, kad sutarti reikia kuo greičiau, nes kitaip reforma gali ir neprasidėti.

„Mes turime sutarti šią savaitę, jei visą teisinį paketą norime parengti dar šiais metais. Tai yra svarbu. Jei mes nerasime politinio sutarimo, ūkininkai gali patirti didelių nuostolių“, – teigia už žemės ūkį atsakingas Europos Komisijos narys Dacianas Ciolosas.

Žemės ūkio reforma turėtų įsigalioti po pusantrų metų, o kitąmet būtų taikomas pereinamasis laikotarpis. Žemės ūkio ministras pirmadienio vakarą dar bando švelninti pačios Tarybos pozicijas. Antradienį Lietuvos, kaip pirmininkaujančios Tarybai šalies, atstovai kartu su Europos Parlamento ir Komisijos derybininkais bandys rasti kompromisą. Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo reikalų komitetas dėl reformos turėtų balsuoti kitą savaitę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Apie asocialus, čigonus, pašalpinius ir kitus blogus žodžius (29)

Sužinojau, kad žodžio „asocialas“ mūsų vis dar laisvoje, bet sparčiai nelaisvėjančioje...

(Ne)Grįžtu. Į Airiją išvyko jau sulaukusi 50-ies: geriau nei čia savo pensijos net neįsivaizduoju į šalį plūsta vyresni lietuviai (63)

„Gerai, išgersime kavos“, – pasigirsta žodžiai už nugaros Monaghano, miestelio Airijoje,...

Vyriausybė galutinai apsisprendė, kaip kovos su kainomis: „vaučeriais“ naudosis ne visi papildyta 15.05 val.  (472)

Vyriausybės pasitarime pristatytos paruoštos ministerijų priemonės, kaip kovoti su augančiomis...

Greiti pinigai ir Trumpo draugai Laikykitės ten su Andriumi Tapinu (17)

„ Laikykitės ten su Andriumi Tapinu “ aptaria savaitės aktualijas, Kėdainių aktualijas ir...

Eimunto Nekrošiaus bičiulis apie prieš 7 metus režisierių ištikusias sveikatos problemas: kalba ėjo apie širdies operaciją (10)

Kartu su visa šalimi mylimo ir talentingo režisieriaus gedintys aktorius bei režisierius Adolfas...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nedaužė, bet santykiai nebuvo laimingi? (99)

„Mes gimėme laikais, kai sulūžusius daiktus buvo įprasta taisyti, o ne išmesti“ – tokios ir...

Kokios pensijos galime tikėtis: ką daryti, kad netektų skursti? (15)

Savaitgalis Druskininkų sanatorijoje, atostogos saulėtoje Ispanijoje, popietės su anūkais vandens...

Šiaulių rajone žuvo pėsčiasis

Trečiadienio vakarą Šiaulių rajone žuvo pėsčiasis.

Neeilinis smurtas prestižinėje Kauno gimnazijoje: apsiginklavęs mokinys daužė paauglį papildyta policijos pranešimu (229)

DELFI pasiekė informacija, kad vienoje prestižinėje Kauno gimnazijoje mokinys kastetu daužė kitą...

Pirkėjas pastebėjo išaugusią žaislo kainą: ar tai „Maximos“ triukas apgauti per akcijas? (102)

Švenčių sezonas artėja ir vis daugiau lietuvių pradeda ieškoti dovanų, kurias galėtų įsigyti...