Birželio 20 d. Liuksemburge vykusioje Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų taryboje (EPSCO) socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus socialinės apsaugos ir užimtumo politikos srityse.
© DELFI / Tomas Vinickas

Ministrė pabrėžė, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas jaunimo nedarbo, su kuriuo susiduria visa Europa, mažinimo klausimams.

“Lietuva sieks užtikrinti, kad šios problemos sprendimui būtų skirtas dėmesys aukščiausiu politiniu lygmeniu. Prioritetą teiksime “Jaunimo garantijų” iniciatyvos įgyvendinimui, taip pat organizuosime ministrų ir socialinių partnerių diskusijas bei parengsime Tarybos deklaraciją dėl Europos pameistrystės aljanso”, - sakė ministrė.

Politiniuose Tarybos debatuose ministrė taip pat akcentavo, kad siekiant mažinti jaunimo nedarbą labai svarbu švietimo ir mokymo bei socialinės ir darbo sričių integralumas. Kartu būtina užtikrinti efektyvią ir kokybišką užimtumo tarnybų veiklą, kuri prisidėtų prie sėkmingo “Jaunimo garantijų” įgyvendinimo. “Net vykdant taupymo politiką svarbu išlaikyti pakankamą finansavimą aktyvios darbo rinkos priemonėms”, - teigė ministrė.

Dar vienas prioritetinis klausimas, kuris bus aptariamas per antrąjį šių metų pusmetį vyksiantį Lietuvos pirmininkavimą - geresnė darbuotojų apsauga. Bus siekiama sutarimo su Europos Parlamentu dėl Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo, skirto remti nuo krizės nukentėjusius darbuotojus, veiklos. Lietuva sieks, kad jis galėtų pradėti veikti nuo 2014-ųjų.

Pirmininkavimo metu taip pat tikimasi padaryti pažangą tariantis dėl Komandiruojamų darbuotojų įgyvendinimo direktyvos, taip pat sutarimo dėl Direktyvos dėl priemonių, leisiančių darbuotojams lengviau naudotis laisvo darbuotojų judėjimo teisėmis. Šie teisės aktai pagerintų ES piliečių judumo galimybes.

Šalia šių klausimų taip pat daug dėmesio bus skiriama ir de facto lygių vyrų ir moterų teisių užtikrinimui, institucinių mechanizmų efektyvumo didinimui. Sutarimo Taryboje bus siekiama ir dėl biržinių bendrovių nevykdomųjų direktorių pareigas einančių asmenų lyčių pusiausvyros gerinimo ir atitinkamų priemonių direktyvos. Taip pat bus siekiama pažangos dėl Lygių galimybių direktyvos bei sutarimo dėl Tarybos rekomendacijos dėl romų integracijos priemonių gerinimo.

Ministrė A. Pabedinskienė visus kolegas ES ministrus pakvietė į neformalų ministrų susitikimą, kuris vyks šių metų liepos 11-12 dienomis Vilniuje. Jo metu daug dėmesio bus skiriama jaunimo nedarbo mažinimui bei Europos pinigų sąjungos socialinės dimensijos stiprinimui.

Birželio 20 d. Liuksemburge vykusios EPSCO Tarybos metu valstybės narės pasiekė sutarimą dėl Direktyvos, kuria siekiama palengvinti teisių į papildomų pensijų įgijimą ir perkėlimą iš vienos profesinių pensijų schemos į kitą, darbuotojui migruojant. Direktyvos įgyvendinimas prisidės prie didesnio darbo rinkos lankstumo tose valstybėse, kuriose istoriškai susiformavo bei paplito profesinių pensijų sistemos.

Tarybai pirmininkaujanti Airija taip pat pristatė pasiektą pažangą dėl Direktyvos, užtikrinančios lyčių pusiausvyrą tarp skirtingų lyčių einant biržose listinguojamų bendrovių nevykdomųjų direktorių pareigas, taip pat dėl Direktyvos, numatančios vienodo požiūrio į asmenis, nepaisant jų religijos ar tikėjimo, negalios, amžiaus arba seksualinės orientacijos, principo įgyvendinimą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Amžiaus energetikos mįslė: kas yra energetikos pilkieji kardinolai (9)

Šių metų kovo gale premjeras Saulius Skvernelis staiga atleido savo patarėją energetikai Tomą...

Amerikiečių Lietuvoje suerzinti Kremliaus ruporai pratrūko: jūs patys prisiprašysite (1222)

Kelios milžiniškos JAV vadovaujamos pratybos Baltijos šalyse, didesnis Aljanso matomumas regione,...

Netikėtas pasiūlymas „dyzelių“ Europoje kritikams atskriejo iš JAV (9)

Dalį verslo Europoje prancūzams su džiaugsmu pardavusi bendrovė „ General Motors “ visų...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (21)

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo...

Japonija: drebėjimas toks stiprus, kad sunku išstovėti ant kojų papildyta (3)

Antrąjį pagal dydį Japonijos miestą Osaką pirmadienį rytinio piko valandą sukrėtė stiprus...

Nepersistenkite: šiuos daiktus valote gerokai dažniau nei reikėtų

Norite tikėkite, norite ne, bet būna ir taip, kad valoma per daug. Jei daiktus valote per dažnai,...

Skrydžio baimę padės įveikti ne tik aukštos klasės patogumai

Pilotai neretai nudžiunga, kai kas nors užsuka į jų kabiną pasisveikinti ar apsižvalgyti, tad...

Dažnai pašiepiamų Jorko princesių Beatrice ir Eugenie gyvenimas: buvo paskleista ir labai netikėtų gandų (2)

Daugelis mėgsta Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą, ne vienas norėtų būti jos dalimi,...

24 močiučių triukai, padėsiantys sutaupyti laiko ir pinigų tvarkant namus

Visko šiame pasaulyje reikia išmokti. Niekas negimsta mokėdamas greitai ir gražiai lyginti...