aA
Birželio 20 d. Liuksemburge vykusioje Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų taryboje (EPSCO) socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus socialinės apsaugos ir užimtumo politikos srityse.
© DELFI / Tomas Vinickas

Ministrė pabrėžė, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas jaunimo nedarbo, su kuriuo susiduria visa Europa, mažinimo klausimams.

“Lietuva sieks užtikrinti, kad šios problemos sprendimui būtų skirtas dėmesys aukščiausiu politiniu lygmeniu. Prioritetą teiksime “Jaunimo garantijų” iniciatyvos įgyvendinimui, taip pat organizuosime ministrų ir socialinių partnerių diskusijas bei parengsime Tarybos deklaraciją dėl Europos pameistrystės aljanso”, - sakė ministrė.

Politiniuose Tarybos debatuose ministrė taip pat akcentavo, kad siekiant mažinti jaunimo nedarbą labai svarbu švietimo ir mokymo bei socialinės ir darbo sričių integralumas. Kartu būtina užtikrinti efektyvią ir kokybišką užimtumo tarnybų veiklą, kuri prisidėtų prie sėkmingo “Jaunimo garantijų” įgyvendinimo. “Net vykdant taupymo politiką svarbu išlaikyti pakankamą finansavimą aktyvios darbo rinkos priemonėms”, - teigė ministrė.

Dar vienas prioritetinis klausimas, kuris bus aptariamas per antrąjį šių metų pusmetį vyksiantį Lietuvos pirmininkavimą - geresnė darbuotojų apsauga. Bus siekiama sutarimo su Europos Parlamentu dėl Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo, skirto remti nuo krizės nukentėjusius darbuotojus, veiklos. Lietuva sieks, kad jis galėtų pradėti veikti nuo 2014-ųjų.

Pirmininkavimo metu taip pat tikimasi padaryti pažangą tariantis dėl Komandiruojamų darbuotojų įgyvendinimo direktyvos, taip pat sutarimo dėl Direktyvos dėl priemonių, leisiančių darbuotojams lengviau naudotis laisvo darbuotojų judėjimo teisėmis. Šie teisės aktai pagerintų ES piliečių judumo galimybes.

Šalia šių klausimų taip pat daug dėmesio bus skiriama ir de facto lygių vyrų ir moterų teisių užtikrinimui, institucinių mechanizmų efektyvumo didinimui. Sutarimo Taryboje bus siekiama ir dėl biržinių bendrovių nevykdomųjų direktorių pareigas einančių asmenų lyčių pusiausvyros gerinimo ir atitinkamų priemonių direktyvos. Taip pat bus siekiama pažangos dėl Lygių galimybių direktyvos bei sutarimo dėl Tarybos rekomendacijos dėl romų integracijos priemonių gerinimo.

Ministrė A. Pabedinskienė visus kolegas ES ministrus pakvietė į neformalų ministrų susitikimą, kuris vyks šių metų liepos 11-12 dienomis Vilniuje. Jo metu daug dėmesio bus skiriama jaunimo nedarbo mažinimui bei Europos pinigų sąjungos socialinės dimensijos stiprinimui.

Birželio 20 d. Liuksemburge vykusios EPSCO Tarybos metu valstybės narės pasiekė sutarimą dėl Direktyvos, kuria siekiama palengvinti teisių į papildomų pensijų įgijimą ir perkėlimą iš vienos profesinių pensijų schemos į kitą, darbuotojui migruojant. Direktyvos įgyvendinimas prisidės prie didesnio darbo rinkos lankstumo tose valstybėse, kuriose istoriškai susiformavo bei paplito profesinių pensijų sistemos.

Tarybai pirmininkaujanti Airija taip pat pristatė pasiektą pažangą dėl Direktyvos, užtikrinančios lyčių pusiausvyrą tarp skirtingų lyčių einant biržose listinguojamų bendrovių nevykdomųjų direktorių pareigas, taip pat dėl Direktyvos, numatančios vienodo požiūrio į asmenis, nepaisant jų religijos ar tikėjimo, negalios, amžiaus arba seksualinės orientacijos, principo įgyvendinimą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Aktorių prisiminimai apie anapilin iškeliavusį režisierių Nekrošių ir kiek kainuoja būsto paskola? (4)

Ko neteko Lietuvos teatras ir jo gerbėjai? „DELFI Dienoje“ prisiminimai apie anapilin išėjusį...

Skvernelio reitingo paslaptis: surastas priešas ir galandami nauji ginklai (61)

Spalis Lietuvos Vyriausybei buvo tikrai karštas, bet ne dėl to, kad šiemet mūsų šalyje...

Petrauskienė žada 40 proc. didesnes algas dėstytojams ir mokslininkams (27)

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl studijų kainų...

(Ne)Grįžtu. Į Airiją emigravusi Inga: kai žiūriu lietuviškas žinias apie Karbauskį – man baisu dėl Lietuvos (278)

Nuosavas namas, atostogos egzotiškuose kraštuose, daugiau nei dešimtmetį puoselėjamas savas...

Žinomi bičiuliai ir kolegos gedi netikėtai mirusio Eimunto Nekrošiaus: liko nepapasakotos istorijos ir neįgyvendinti planai (113)

Antradienį, lapkričio 20 dieną žinomas teatro režisierius Eimuntas Nekrošius iškeliavo...

Turkijos žiniasklaidoje – šiurpus paskutinių nužudyto žurnalisto gyvenimo akimirkų aprašymas (20)

Turkijos naujienų portalas publikuoja citatas ir viešina tapatybes asmenų, kurių balsai skamba...

Trakų pilies grožį užgožę lauko tualetai kelia pasipiktinimą: gėda prieš užsieniečius (4)

Trakų pilies lankytojus papiktino pilies saloje pastatyta eilė kilnojamų tualetų. Lankytojų...

Gintarės Gurevičiūtės grožio paslaptys: iki 30-ies nenaudojo veido kremo, o plaukų kondicionieriaus nereikia iki šiol (34)

Televizijos laidų vedėja ir prodiuserė Gintarė Gurevičiūtė vadinama viena gražiausių Lietuvos...

Kelerius metus su ketvirta vėžio stadija gyvenanti Rasa: be proto noriu gyventi (4)

Ketvirtos stadijos vėžio diagnozę prieš ketverius metus sužinojusi Rasa Vaitekūnienė savo...

Ministras rėžė: gal kas valandą ugniagesiams reikia kitos uniformos? (67)

Iš gaisro grįžę ugniagesiai dažnai net neturi antros uniformos, kurią galėtų persirengti, LRT...