aA
Europos Parlamentas (EP) įspėjo, kad, Briuselyje prasidėjus Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimui, bus reikalaujama iš ES valstybių narių finansų ministrų naujojo bankų sąjungos reglamentavimo plano patobulinimų užbaigimo.
© Shutterstock nuotr.

Kaip rašo DW, EP pirmininkas Martinas Schulzas gruodžio 19 d. įspėjo Briuselyje susirinkusius, kad vis dar reikia ilgų derybų dėl jų siūlomo bankų sąjungos susitarimo. Viršūnių susitikimas skirtas paspartinti reglamentavimo plano pateikimą galutiniam EP patvirtinimui.

Šalia viršūnių susitikimo vietos šimtai protestuotojų iš prekybinių sąjungų ir nevyriausybinių organizacijų pamėgino blokuoti penkias pagrindines gatves aplink centrinę ES būstinę taip išreikšdami pasipiktinimą dėl viešojo sektoriaus išlaidų apkarpymo euro zonai priklausančiose valstybėse.

M. Schulzo teigimu, bankų sąjungos susitarimas, patvirtintas gruodžio 18 d., dar toli gražu nebuvo toks, kokio tikėjosi EP.
Ypatingai daug klausimų M. Schulzui sukėlė bendrojo fondo, skirto bankų uždarymui, sąlygos. Jo teigimu, nėra priimtina tai, jog šios sąlygos nėra pateikiamos EP peržiūrai.

M. Schulzas pridūrė, kad derybos su EP bus sudėtingos.

Gruodžio 18 d. ministrų patvirtintas Bendrasis pertvarkymo mechanizmas, kurį paskubino pastaraisiais metais įvykusios finansinės krizės kai kuriose euro zonos valstybėse, ateityje padėtų uždaryti nesėkmingai veiklą vykdančius bankus anksčiau, nei jie pridarytų daug žalos.

Taip pat ketinama sukurti bendrą instituciją bankų priežiūrai vykdyti, kuri būtų finansuojama pačių bankų tam, kad būtų išvengta mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimo, kaip tai jau buvo įvykę anksčiau.

Istorinis susitarimas

Prieš gruodžio 19 d. įvykusį viršūnių susitikimo atidarymą, kuriame dalyvavo 28 ES valstybių finansų ministrai, Prancūzijos finansų ministras Pierre’as Mascovici pavadino šį ministrų susitarimą istoriniu.

„Mes norime, kad ES judėtų pirmyn ir taptų stipriu pasaulio žemynu“, - gruodžio 17 d. atvykusi į susitikimą su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande’u teigė neseniai trečiajai kadencijai išrinkta Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Viršūnių susitikimo dalyviai gruodžio 19d. aptarė planus dėl būtinos ekonominės reformos įsipareigojimų tarp ES šalių narių ir ES.
Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schauble sakė, kad tikėjosi, jog ES teisės aktas dėl siūlomos bankų sąjungos bus priimtas dabartinės EP kadencijos iki ateinančių metų gegužės mėn. įvyksiančių ES parlamentinių rinkimų.

Protestai šalia ES būstinės

Ankstesni finansiniai nurodymai, kuriuos ES ir tarptautiniai lyderiai skyrė krizės nualintoms valstybėms tapo ypatingai nepopuliarūs tarp euro zonos narių, tokių kaip Graikija ir Portugalija.

„Sukilkime prie griežtas taupymo priemones“, - skelbiama ant Briuselyje prie viršūnių susitikimo vietos protestuojančių plakatų.
EP socialistų frakcijos lyderio Hanneso Swobodos teigimu, ES vadovai vis dar, atrodo, nesupranta, jog norint padaryti ES sėkminga, europiečiai turi tapti laimingi.

„Tam reikia darbo vietų, ekonominio augimo, lygybės ir galimybių“, - patikino H. Swoboda.

Susitikimo dienotvarkėje – Ukraina ir gynyba

Vykdama į dvi dienas truksiantį viršūnių susitikimą, A. Merkel pažymėjo, kad Europa taip pat privalo daug labiau bendradarbiauti rengdama užsienio ir saugumo politiką.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas išreiškė nuomonę, kad ES šalių narių bendradarbiavimas yra prasmingas, tačiau ES nėra tikslinga turėti bendrą kariuomenę ir oro pajėgas.

Gruodžio 19 d. taip pat aptartas glaudesnis bendradarbiavimas gynybos klausimais bei ES ir Rusijos ginčas dėl Ukrainos, pastarąsias savaites sukėlęs masinius proeuropietiškus protestus Kijeve.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius neseniai atmetė planus pasirašyti Asociacijos sutartį su ES bei priėmė Rusijos pasiūlytas paskolas ir dujų kainų nuolaidas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gruzijoje tūkstantinė minia bando šturmuoti parlamentą pranešama apie pirmąsias aukas (198)

Gruzijoje ketvirtadienio vakarą apie 5 tūkst. žmonių susirinko į protestą prieš Rusijos...

80 proc. širdies ligų galima išvengti ir kardiologė pataria, kaip tai padaryti: vieno dalyko turite atsisakyti iškart (69)

Lietuvoje mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra daugiau nei 56 proc. DELFI laidoje „...

Atviras pokalbis su Agne Jagelavičiūte: visur, kur buvo galima tiesiog laimėti – aš pralaimėjau (132)

„Gal yra žmonių, kuriems kažkas gyvenime pasisekė ir galbūt sėkmė egzistuoja, bet savo...

Apie nuslėptą „bachūro“ praeitį Pravieniškėse prabilusiam kauniečiui – kalinių egzekucija (139)

Pravieniškių pataisos namus valdžiusiems Kauno nusikaltėliams įsiteikti norėjęs kalinys manė,...

Sabonis – gandų sūkuryje: gali būti iškeistas į aukštą naujokų biržos šaukimą (29)

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Brukline įvyks NBA naujokų birža. Savo pavardes joje...

Pasakė, kokių orų tikėtis per Jonines: galimi du scenarijai

Penktadienio dieną per Lietuvą keliaus šaltasis atmosferos frontas, kuris stums labai šiltą ir...

Vyro išpažintis: mergina ruošė man vakarienę, o aš tuo metu mylėjausi su kita (48)

„Mano mergina ruošė man šventinę vakarienę, o aš tuo metu buvau jai neištikimas. Esu...

Sparčiai populiarėjantis miego pagalbininkas – baltasis triukšmas: ką būtina žinoti apie galimus pavojus (18)

Prisimenu, kad kartais atrodydavo, jog visą dieną nieko kito neveikiu, kaip tik migdau savo...

30-metį glumina kolegių mėtomos užuominos: neprasidėčiau su jomis dėl vienos priežasties (163)

Man labai patiko naujas ir labai atmosferą įkaitinęs straipsnis apie vyrų ieškančias moteris...

Į Marakešo stiliaus vakarėlį susirinkusios garsenybės stebino savo įspūdingais kostiumais (64)

Ketvirtadienio vakarą „Relais & Châteaux Stikliai " kiemelyje vyko tradicija jau tapęs...