aA
Dauguma Lietuvos atstovų Europos Parlamente pritarė, kad europarlamentarų pavaldiniams išlaikyti kas mėnesį būtų skirta 1500 eurų (5175 litų) daugiau nei iki šiol. Jie tokį sprendimą aiškina esą išaugusiu darbo krūviu.
© A.Solomino nuotr.

Gegužės 19 dieną Strasbūre vykusioje plenarinėje sesijoje 509 europarlamentarai, tarp jų ir 7 Lietuvos atstovai, priėmė rezoliuciją, kuri patvirtino sprendimą, jog europarlamentarai per mėnesį pavaldiniams išlaikyti vietoj 17,5 tūkst. eurų gaus 19 tūkst. eurų (daugiau kaip 65 tūkst. litų).

Tokiam sprendimui pritarė socialdemokratai Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė ir Justas Paleckis, konservatoriai Laima Andrikienė, Radvilė Morkūnaitė ir Algirdas Saudargas, liberalams atstovaujantis Leonidas Donskis.

"Tvarkietis" Juozas Imbrasas susilaikė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai atstovaujantis Valdemaras Tomaševskis balsavo prieš. Trys Lietuvos europarlamentarai - Vytautas Landsbergis, Rolandas Pakas ir Viktoras Uspaskichas - balsuojant nedalyvavo.

Skirtingi motyvai

L.Donskis BNS komentuodamas šį balsavimą teigė, kad Europos liberalų ir demokratų aljanso parlamentinėje grupėje, kurios nariu jis yra, dėl nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė.

"Aš prisipažinsiu, kad balsavau už. (...) Jei kalbama, kad padaugės dokumentacijos, aš atvirai prisipažinsiu, man yra per daug sudėtinga išanalizuoti visus techninius dokumentus. Tam aš turiu žmones. Aš atvėriau savo motyvus, tačiau jei būtų kalba apie lėšų didinimą sau, aš kategoriškai būčiau prieš, lygiai taip balsavau, kad posėdžiaujama būtų tiktai Briuselyje ir kad nebūtų kas mėnesį keliaujama į Strasbūrą, nes tai yra nepateisinamas pinigų švaistymas", - teigė L.Donskis.

Tuo metu socialdemokratų grupei EP priklausanti V.Blinkevičiūtė teigė, kad balsavo atsižvelgusi į frakcijoje vyravusią nuomonę.

"Balsavau taip, kaip buvo nusprendusi mūsų frakcija. Balsavau už, kadangi turime įvertinti tai, kad krūvis gerokai padidėjo, kai įsigaliojo naujoji ES sutartis. Darbo krūviai ypatingai padidėjo žmonėms, kurie dirba Briuselyje, nes EP vaidmuo yra sustiprintas, ir manau, kad tai yra pateisinamas dalykas", - BNS sakė socialdemokratė, buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

Iki šiol europarlamentarai savo pavaldiniams išlaikyti per mėnesį gaudavo 17,5 tūkst. eurų (daugiau kaip 60 tūkst.), priėmus šį sprendimą išlaidos personalui padidintos iki 19 tūkst. eurų (daugiau kaip 65 tūkst. litų).

Atlygis - 20 tūst. litų

Patys europarlamentarai atskaičius mokesčius gauna kiek daugiau nei 6000 eurų (daugiau kaip 20 tūkst. litų) siekiančius atlyginimus. Už lankymąsi posėdžiuose EP narys per dieną taip gali gauti beveik 300 eurų (apie 1000 litų) dienpinigių.
Pagal pateiktą 2011 metų EP biudžeto projektą kitais metais šiai Europos Sąjungos institucijai iš viso siūloma skirti 1,7 mlrd. eurų (5,8 mlrd. litų).

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (60)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (326)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (574)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...

Rusijos scenarijus 2050-iesiems: Kremlius prognozuoja neišvengiamą karą su Vakarais (774)

Susiskaldžiusi Europa , stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius...

Iš CSKA – į „Žalgirį“: Westermannas grįžta į Kauną Leo komentaras (13)

Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių. Į Kauną po sezono...

Bastys: man reikia mandato, kad galėčiau tarnauti su nauja priesaika (98)

2017 metų gruodį prieš pat Kalėdas Konstitucinis Teismas paskelbė, kad Seimo narys Mindaugas...

Velionės laidotuvės virto farsu: kur pagarba mirusiajam ir artimiesiems? (62)

Rugsėjo 9 dieną laidojome kaimynę ir daugiavaikę mamą, kuri buvo užauginusi 7 vaikus.

Finansų planavimo programėlės – išmanus būdas taupyti (6)

Finansų ekspertai sako, kad tarp turtuolio ir vargšo paprastai būna vienas esminis skirtumas –...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1386)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Tikrieji žmogaus teisių gynėjai nepamena Gražulio nuopelnų (252)

Petro Gražulio paskyrimas į Žmogaus teisių komitetą ne tik sulaukė 16 tūkst. parašų,...