aA
Trečiadienį Europos Komisijos pirmininkas José Manuel Barroso Europos Parlamente pristatė pranešimą dėl padėties Sąjungoje, kuris tapo paskutinio tokio pobūdžio pranešimu rengiantis kitų metų europiniams rinkimams. Reaguodami į J.M.Barroso kalbą EP politinių frakcijų pirmininkai pažymėjo, kad būtina sugrąžinti pasitikėjimą ES, o 2014 m. gegužės mėn. vyksiantys rinkimai į Europos Parlamentą suteiks progą rinkėjams nuspręsti dėl ES ateities.
© AFP/Scanpix

Pradėdamas diskusijas, EP pirmininkas Martin Schulz pažymėjo, kad "žmonės nebepasitiki ES, todėl siekiant sugrąžinti pasitikėjimą būtina plačiai atidaryti duris ir dirbti skaidriai". Jis kartu atkreipė dėmesį, kad ES turi labiau susitelkti į nuo krizės kenčiančių milijonus žmonių gyvenimo pagerinimą. "Jei jauni žmonės nemato perspektyvų, kaip galime tikėtis, kad jie pasitikės ES?", - klausė EP pirmininkas.

"Po aštuonių mėnesių rinkėjai spręs, ką mes sugebėjome pasiekti per paskutinius penkis metus",- tiegė J.M.Barroso. Jis kartu pažymėjo, kad Europa priešinosi krizei radikaliai reformuodama finansų sektorių ir skatindama kitas struktūrines reformas. Tačiau tuo pačiu metu būtina "pasiraitoti rankoves" ir pabaigti sukurti bankininkystės sąjungą, kovoti su nedarbu, panaikinti kliūtis vidaus rinkos funkcionavimui ir įgyvendinti priimtus sprendimus.

Joseph Daul (Europos liaudies partija, Prancūzija) pritarė tam, kad pasitikėjimas ES ir vyriausybėmis sumažėjo bei įspėjo, kad paprastų sprendimų nepakaks. "Ši krizė kilo ne dėl Europos. Atvirkščiai, Europa ir euras padėjo išgyventi", - teigė jis ir pakvietė piliečius dalyvauti kitų metų europiniuose rinkimuose.

Hannes Swoboda (Socialistai ir demokratai, Austrija) nesutiko su J.M.Barroso optimizmu ir pažymėjo, kad "pusę stiklinės vis dar tuščia". Jis atkreipė dėmesį, kad "griežtos taupymo priemonės toliau didina atskirtį tarp turtingųjų ir prislėgtų skurdo, Šiaurės ir Pietų [...] trūksta viešojo ir privataus sektoriaus investicijų". H.Swoboda kvietė būti vieningiems prieš kitų metų rinkimus ir kurti "artimesnę ir bendresnę Europa, kuri būti pakankamai stipri save apginti pasaulyje".

Guy Verhofstadt (Liberalai ir demokratai, Belgija) kritikavo Europos Komisiją, jog ji per mažai kovoja su stagnacija. "Šiek tiek atsigavimo galima pastebėti, tačiau neteisinga akcentuoti vien tik teigiamą kryptį. Stagnacija tęsiasi jau ilgai, o Jūs (J.M.Barroso) nesugebėjote sukurti politikos, kuri jos išvengtų. Mums reikia bankininkystės sąjungos, labiau integruotos Eurozonos ir Europos Centrinio Banko, kuris dirba su BVP", - papildė jis.

"Galėjote pagerinti Europą, jei būtumėte įgyvendinęs kitas politikas", - pažymėjo Žaliųjų frakcijos pirmininkė Rebecca Harms (Vokietija). "Nekreipta dėmesio į klimato kaitos politiką, o ES rengiasi remti atominės energijos ir anglies pramonę. Be to, žemės ūkio reforma yra neteisinga ir neekologiška", - teigė ji.

Martin Callanan (Europos konservatoriai reformistai, Jungtinė Karalystė) kvietė žmonės pasinaudoti būsimais rinkimais į Europos Parlamentą ir "suteikti ES naują pradžią. Siekis kitokios ES nereiškia, kad tu esi euroskeptikas".

"Mes gyvename kitokioje Europoje nei Barroso", - pažymėjo Vieningųjų kairiųjų frakcijos pirmininko pavaduotojas Takis Hadjigeorgiou (Kipras). "Visos griežtos taupymo priemonės pagilino krizę ir nedarbą", - teigė jis ir kartu kritikavo demokratijos ES trūkumą, primindamas, kad "demokratija nėra vien tik rinkimai - tai labiau gyvenimas tarp šių rinkimų".

Nigel Farrage (Frakcija "Laisvės ir demokratijos Europa", Jungtinė Karalystė) kritikavo J.M.Barroso už jo politikas. "Duodu jums aukštus balus už nuoseklumą. Tačiau šis nuoseklumas daug kam reiškė kančią, o, pavyzdžiui, Viduržemio jūros šalyse lėmė bedarbystę daugiau nei pusei jaunimo".

Nicole Sinclaire (Neprisijungusieji, Jungtinė Karalystė) teigė, kad ši Komisija nepasiekė rezultatų. "Jūsų Lisabonos strategija nuskendo nepalikusi nė ženklo, bedarbystė auga, o žmonės jaučia, kad ES neveikia. Laikas iš tikrųjų leisti žmonėms nuspręsti, kokios reikia ES", - teigė ji.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nausėda laimi rinkimus dideliu atotrūkiu: noriu padėkoti visiems konkurentams (2453)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuvos prezidento rinkimus dideliu atotrūkiu laimi Gitanas Nausėda.

Paskelbti pirmieji Europos Parlamento rinkimų rezultatai

Iš karto po vidurnakčio VRK paskelbė pirmuosius Europos Parlamento rinkimų rezultatus.

Gabrielius Landsbergis kviesiu Šimonytę vesti TS-LKD sąrašą 2020 Seimo rinkimuose (8)

Savo „Facebook“ paskyroje Gabrielius Landsbergis parašė, kad pasveikino telefonu Gitaną...

Nausėdos pergalės kalba Daukanto aikštėje: nuo šiol tikrai bus kitaip (73)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda miniai susirinkusių Daukanto aikštėje dėkojo už jam...

Karbauskis ruošia pareiškimą po 12 valandos nakties

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sveikino Lietuvą išsirinkus naują šalies vadovą.

DELFI šaltiniai: ryškėja preliminarus paveikslas EP rinkimuose, rezultatas – labai netikėtas (32)

Ryškėja pirminis paveikslas, kaip gali atrodyti pirminis ir dar negalutinis balsų pasiskirstymas...

Nausėdos užnugaryje stovėjęs Slušnys: klausiau jo – ar man reikės eiti į Prezidentūrą (11)

Pergalę Gitano Nausėdos štabe švenčia ir vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys . Jis...

Suomijos ledo ritulininkai patiesė kanadiečius bei tapo pasaulio čempionais (16)

Slovakijoje finišavusiame pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Suomijos rinktinė. Sekmadienį...

Nausėda: įsivaizduočiau I. Šimonytę premjerės pareigose (32)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako manantis, kad jo varžovė prezidento rinkimuose...

Grybauskaitė pasveikino Nausėdą papildyta (67)

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Gitaną Nausėdą su pergale šalies vadovo...