aA
Remiantis gegužės 6 d. atlikta 2009–2014 m. Europos Parlamento (EP) kadencijos „VoteWatch Europe“ atlikta analize, EP nariai iš 15 senbuvių Europos Sąjungos (ES) šalių narių vidutiniškai buvo aktyvesni nei jų kolegos iš 13 ES šalių narių naujokių. Ypatingai stipriai skyrėsi europarlamentarų iš senbuvių ir ES šalių narių naujokių rezultatai rengiant pranešimus. Tokiu būdu jie galėjo turėti daugiau įtakos ES teisės aktų priėmimui.
Europos Parlamentas
© Scanpix

Taip pat atliktas tyrimas parodė, jog EP nariai, atstovaujantys mažesnes ES valstybes nares, patenka tarp aktyviausių ir pasyviausių EP narių, tuo tarpu didžiąsias ES šalis nares atstovaujantys europarlamentarai atsidūrę šio sąrašo viduryje, rašo www.votewatch.eu.

Taip pat skirtingas ES šalis nares atstovaujančių europarlamentarų aktyvumas svyruoja priklausomai nuo vykdomos veiklos. Verta pastebėti, jog, pavyzdžiui, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę (JK) atstovaujantys EP nariai aktyvesni, kai teisės aktai svarstomi pagal bendro sprendimo procedūrą.

Portugalijai atstovaujantiems EP nariams dėl biurokratinių spragų vidutiniškai teko daugiausiai parengtų teisės aktų projektų, kurių didžioji dalis teko Tarptautinės prekybos komiteto pirmininkui Vitalui Moreirai. Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, mažiausiai pranešimų parengė EP nariai iš Baltijos šalių.

Įvertinus bendro sprendimo priėmimo procedūros ataskaitas, parengtas 2009 m. liepos mėn. – 2014 m. sausio mėn., bei atmetus jau minėtą susiklosčiusią situaciją su EP nariais iš Portugalijos, Vokietiją atstovaujančių EP narių veiklos rezultatų vidurkis aukščiausias.

Toliau išsirikiavusios Airija, Liuksemburgas, JK, Suomija ir Švedija. Visos šios valstybės – ES senbuvės. Šio sąrašo pabaigoje atsidūrusios Malta ir Lietuva. Šių ES šalių narių europarlamentarai neparengė nė vieno bendro sprendimo pranešimo, kuris būtų priimtas iki 2014 m. sausio mėn. vykusios plenarinės sesijos. Kroatija taip pat neparengė nė vieno pranešimo dėl bendro sprendimo priėmimo, tačiau būtina atsižvelgti į tai, jog Kroatija į ES įstojo tik 2013 m. liepos mėn.

2004–2009 m. EP kadencijos metu Austriją atstovaujantys EP nariai plenarinius posėdžius lankė pareigingiausiai. Tarp aktyviausių lankomumo prasme atsidūrė taip pat ir Slovakiją ir Liuksemburgą atstovaujantys EP nariai. Tuo tarpu tarp prasčiausiųjų atsidūrė Lietuvą, Graikiją ir Maltą atstovaujantys EP nariai.

MyEP primena, kad šių metų gegužės 25 dieną vyks rinkimai į Europos Parlamentą, kuriuose visi rinkimų teisę turintys Lietuvos piliečiai turės galimybę išreikšti savo valią ir tokiu būdu nulemti, koks Lietuvos veidas Europoje bus matomas kitus penkerius metus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Anglijoje išžagintos ir nužudytos 14-metės byloje – motinos liudijimas: ji kėlė labai daug rūpesčių (52)

14-metės iš Lietuvos, kuri buvo nužudyta Vulverhamptone, Jungtinėje Karalystėje, motina...

Ekspertai įvertino Statkevičiaus ir Janus rietenas: kažkas turi pasakyti, kad karalius nuogas (238)

Pirmadienio vakarą viešai skalbinius džiaustę dizaineriai Juozas Statkevičius ir Julija Janus...

Vėžiu susirgusi Vaiva pinigų negauna: kovoja ne tik su liga, bet ir su draudimo bendrove (123)

Kaip ir daugeliui vėžio diagnozė Vaivai Mickuvienei buvo tarsi žaibas iš giedro dangaus. „Man...

Įvertino „Barclays“ pasitraukimą: taip gerai Lietuvoje jau seniai nebuvo – bus dar daug kitų (77)

Daliai žmonių pradėjus skambinti pavojaus varpais, kad „ Barclays “ – tik pirmoji kregždė,...

Milžinišką sumą pasisavinusios vienuolės siautė kazino (10)

Dvi vienuolės iš katalikiškos mokyklos Kalifornijoje prisipažino pasisavinusios 500 tūkst. JAV...

Amerikos naftos renesansas: pirmą kartą per septynis dešimtmečius JAV – gryna naftos eksportuotoja (45)

Jungtinės Valstijos praėjusią savaitę tapo grynąja naftos eksportuotoja, nutraukdama beveik...

Netoli Lietuvos atrado tikrą rojų: tiek maisto nepajėgia suvalgyti net patys alkaniausi (34)

Jeigu esate didieji Kalėdų fanai – privalote iš Lietuvos nuplaukti į pietų Švediją. Tame...

Naujas tyrimas parodė, kad smegenų ląstelės gali keisti savo genus (5)

Mokslininkai atrado, kad kitaip nei dauguma kūno ląstelių, smegenų neuronai gali kaitalioti savo...

Kauniečiai Kručinskai atsisako įsileisti socialinius darbuotojus (31)

Vaikus atgavę kauniečiai Eglė ir Gintaras Kručinskai atsisako toliau lankyti pozityvios tėvystės...