aA
Remiantis gegužės 6 d. atlikta 2009–2014 m. Europos Parlamento (EP) kadencijos „VoteWatch Europe“ atlikta analize, EP nariai iš 15 senbuvių Europos Sąjungos (ES) šalių narių vidutiniškai buvo aktyvesni nei jų kolegos iš 13 ES šalių narių naujokių. Ypatingai stipriai skyrėsi europarlamentarų iš senbuvių ir ES šalių narių naujokių rezultatai rengiant pranešimus. Tokiu būdu jie galėjo turėti daugiau įtakos ES teisės aktų priėmimui.
Europos Parlamentas
© Scanpix

Taip pat atliktas tyrimas parodė, jog EP nariai, atstovaujantys mažesnes ES valstybes nares, patenka tarp aktyviausių ir pasyviausių EP narių, tuo tarpu didžiąsias ES šalis nares atstovaujantys europarlamentarai atsidūrę šio sąrašo viduryje, rašo www.votewatch.eu.

Taip pat skirtingas ES šalis nares atstovaujančių europarlamentarų aktyvumas svyruoja priklausomai nuo vykdomos veiklos. Verta pastebėti, jog, pavyzdžiui, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę (JK) atstovaujantys EP nariai aktyvesni, kai teisės aktai svarstomi pagal bendro sprendimo procedūrą.

Portugalijai atstovaujantiems EP nariams dėl biurokratinių spragų vidutiniškai teko daugiausiai parengtų teisės aktų projektų, kurių didžioji dalis teko Tarptautinės prekybos komiteto pirmininkui Vitalui Moreirai. Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, mažiausiai pranešimų parengė EP nariai iš Baltijos šalių.

Įvertinus bendro sprendimo priėmimo procedūros ataskaitas, parengtas 2009 m. liepos mėn. – 2014 m. sausio mėn., bei atmetus jau minėtą susiklosčiusią situaciją su EP nariais iš Portugalijos, Vokietiją atstovaujančių EP narių veiklos rezultatų vidurkis aukščiausias.

Toliau išsirikiavusios Airija, Liuksemburgas, JK, Suomija ir Švedija. Visos šios valstybės – ES senbuvės. Šio sąrašo pabaigoje atsidūrusios Malta ir Lietuva. Šių ES šalių narių europarlamentarai neparengė nė vieno bendro sprendimo pranešimo, kuris būtų priimtas iki 2014 m. sausio mėn. vykusios plenarinės sesijos. Kroatija taip pat neparengė nė vieno pranešimo dėl bendro sprendimo priėmimo, tačiau būtina atsižvelgti į tai, jog Kroatija į ES įstojo tik 2013 m. liepos mėn.

2004–2009 m. EP kadencijos metu Austriją atstovaujantys EP nariai plenarinius posėdžius lankė pareigingiausiai. Tarp aktyviausių lankomumo prasme atsidūrė taip pat ir Slovakiją ir Liuksemburgą atstovaujantys EP nariai. Tuo tarpu tarp prasčiausiųjų atsidūrė Lietuvą, Graikiją ir Maltą atstovaujantys EP nariai.

MyEP primena, kad šių metų gegužės 25 dieną vyks rinkimai į Europos Parlamentą, kuriuose visi rinkimų teisę turintys Lietuvos piliečiai turės galimybę išreikšti savo valią ir tokiu būdu nulemti, koks Lietuvos veidas Europoje bus matomas kitus penkerius metus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

DELFI tyrimas. Iš Pranckiečio – itin dosni dovana jo dviems patarėjams: ko niekas nepastebėjo mokytojams užėmus ministeriją (79)

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio įnirtingas laikymasis savo posto vykstant koalicinėms deryboms...

Schema: ko reikia gerovės valstybei pagal ekonomistą Raimondą Kuodį (23)

Už gerovės valstybės mažinimą pasisakantieji nelabai suvokia šiuolaikinių rizikų masto ir...

Dauguma naftos perdirbėjų nepasirengę „aukso amžiaus“ pabaigai (5)

„ Deloitte LLP“ teigimu, didžioji dauguma naftos perdirbėjų ir chemikalų gamintojų nėra...

Kas atlygina žalą, kai avariją sukelia elektrinio paspirtuko vairuotojas arba dviratininkas

Automobilį iki tol, kol neiškyla poreikis važiuoti didesnį atstumą, vasarai garažuose ir...

Lietuvoje pastebėtas meškos jauniklis: ar rudieji lokiai vėl sugrįžo į mūsų miškus? (1)

Dar prieš 100 metų mūsų protėviams miške pamatyti mešką nebuvo jokia naujiena. Šiomis...

Avokadai – ne tik mados klyksmas: svarios priežastys, kodėl verta rinktis šiuos vaisius

Pastaruosius kelerius metus avokadas yra tapęs tikru mados klyksmu kiekvieno virtuvėje.

Po alinančio periodo – gaivios žinios, tačiau tik trumpam (52)

Ketvirtadienis išauš gaivesnis. Po nakties liūčių , dieną palis dar daugelyje rajonų, tačiau...

Po skaudžios traumos darbe moteris pajautė vadovų pagiežą: su manimi susidorojo, nes buvau per lėta (92)

Feisbuke plačiai išplito įrašas, kuriame dukra atvirai papasakojo skaudžią mamos istoriją. Po...

Vytautas Landsbergis apie Dagio atvejį: tai yra vieno žmogaus psichologinė problema (492)

Kalbėdamas apie Rimanto Jono Dagio išsakomą nepasitenkinimą, Tėvynės sąjungos-Lietuvos...

Buvusios žmonos paviešintuose kadruose – kitoks velionio Anthony Bourdaino veidas (2)

Buvusios sutuoktinės paviešintuose kadruose – kitoks garsiojo virtuvės chuligano veidas....