aA
Paskutiniaisiais dabartinio Europos Parlamento (EP) ir Jose Manuelio Barroso vadovaujamos Europos Komisijos (EK) kadencijos metais dalinami pažadai dėl ES kelio perspektyvų. Vienas iš pokyčių – balsavimas: ES valstybių narių piliečiai galės rinkti EK vadovą.
© Shutterstock nuotr.

Kaip rašo www.euinside.eu, gerėjimo apraiškas pastebi ir žinomas EP politikas vokietis Danielis Kohnas Benditas – vienas iš Žaliųjų frakcijos ir Europos laisvojo aljanso pirmininkų. Kartu su Felixu Marquardtu, vadovaujančiu viešųjų ryšių įmonei, jie yra judėjimo „Europeans Now“ iniciatoriai. K. Benditas siūlo naikinti senąją nacionalinių valstybių sistemą ir pereiti prie aukšto lygmens europietiškosios – vienintelio būdo atitikti globalizaciją ir jos pasekmes.

„Leiskime suomiams mus mokyti švietimo, prancūzams – sveikatos priežiūros, vokiečiams – lankstaus įdarbinimo, o švedus – lyčių lygybės“, - savo straipsnyje „Receptas Europai: liaudies valdžia“ rašo D. Kohnas Benditas ir F. Marquardtas, kabėdami apie ateinančių metų EP rinkimus, atskleisiančius labiausiai saugotą politikų paslaptį: tai, kas vertinama kaip vienintelė modernaus valdymo forma – nacionalinės valstybės – greitu metu pavirs pasenusia politine struktūra. Šiandieninės problemos – menki ištekliai, miškų nykimas, chroniškas nedarbas, pasaulinis atšilimas, žuvų rezervo išeikvojimas – reikalauja transnacionalinių sprendimų.

Jei šis logiškas evoliucijos kelias nebus pasirinktas, Europai kyla pavojus atitikti amerikietišką stereotipą: tapti vieta, kur apstu puikių ligoninių, tačiau milijonai žmonių neturi sveikatos draudimo, vieta, turinčia pasaulio pažangiausias technologijas, bet daugybei žmonių jos nepasiekiamos, vieta, turinčia pasaulinio lygmens universitetus, tačiau žmonės apsiriboja pasenusia pasaulėžiūra.

Ar Angelos Merkel perrinkimas trečiai kadencijai ką nors pakeis? Į šį klausimą atsakyti dar per anksti, tačiau, kaip teigia D. Kohnas Benditas ir F. Marquardtas, ES nepasikeis po 2014 m. gegužės mėn. rinkimų, ji gali pasikeisti tik kai politikai, turintys „europietiškos sąžinės“, bus išrinkti į valstybinės administracijos struktūras ir pritars valdžios perdavimui ES institucijoms. „Arba mes suvaldysim visos ES galią ir išteklius, arba globalizacijos tėkmė praeis pro šalį“, - D. Kohnas Benditas ir F. Marquardtas kalbėjo apie pasirinkimą, kuris privalo būti atliktas.

Tačiau tam, kad tai įvyktų, visų pirma turime sulyginti mūsų solidarumo supratimą, kuris, kaip krizė akivaizdžiai parodė, skiriasi dramatiškai. Taip EP kalbėjo Suomijos ministras pirmininkas Jyrki Katainenas. Jis kaip tik ir yra jaunas bei praeities neapkrautas politikas, turintis „europietiškos sąžinės“, pats save įvardinantis „Erasmus kartos atstovu“. Tačiau jis pažymėjo, kad jei gilesnė integracija vyks, ji turi būti teisinga. Tačiau teisinga ne tuo, kad „visiems pagal jų poreikius“, bet tuo, kad „visiems pagal jų nuopelnus“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (9)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (98)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Užkalnis: kvepiu kaip keiksmažodis (9)

Kai kas nors nori parašyti tekste keiksmažodį ir praslysti pro cenzorius ir davatkas, rašo su...

Didžiųjų valstybių spąstai Lietuvai verčia verslininkus panikuoti (149)

Šių metų balandžio mėnesį Europos Parlamentas ( EP ) balsavo už Mobilumo Paketo priėmimą....

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje (58)

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Geriausi Lietuvos paplūdimiai prie ežerų: ramybė, grynas oras ir atgaiva išvargusiam kūnui

Jei dar nežinojote – Lietuvoje mes turime beveik tris tūkstančius ežerų. Pasislėpę giliai...

Macrono didysis planas ėmė ir subliuško (2)

Mažiausiai 20 Europos Parlamento rinkimų dalyvių sieks iškovoti mandatą ne savo gimtinėje, o...

Jerai Grantas po sezono paliks „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūnas“ jau žino, kad kitą sezoną turės verstis ne tik be vyriausiojo...

Savaitgalio pusryčiai: traškūs belgiški vafliai kiekvienam smaližiui

Manau, savaitgalį dažnas iš mūsų pasvajoja apie vėlyvus, gardžius, sočius, ilgus pusryčius ....