Dideli tarptinklinio ryšio paslaugų tarifai yra „pasenęs reikalas“, todėl ES pasirengusi skirtumus mažinti, ketvirtadienį pareiškė už skaitmeninę darbotvarkę atsakinga ES komisarė Neelie Kroes. Pasak naujienų agentūros „Dow Jones Newswires“, N.Kroes ketvirtadienį pareiškė, kad tikrai veikiančioje Europos telekomunikacijų rinkoje klientai neturėtų susidurti su skirtingais tarifais vien todėl, kad kerta vidines Europos Sąjungos (ES) sienas.
© Corbis/Scanpix

„Mano supratimu, tikra skaitmeninė rinka yra rinka, kurioje efektyvi konkurencija užtikrina, kad piliečiai, vartotojai ir verslas nesusidurtų su labai besiskiriančiomis paslaugomis ar kainomis, kai kerta ES šalies sieną į kitą ES valstybė“, - iš anksto paruoštoje kalboje sako N.Kroes. Eurokomisarė šią kalbą parengė telekomunikacijų specialistų ir aukščiausių vadovų susitikimui, suorganizuotam Europos telekomunikacijų tinklų operatorių asociacijos.

Ji pridėjo, kad laikantis šio požiūrio, „nesaikingi“ tarptautinio tarptinklinio ryšio paslaugų tarifai yra „pasenusi koncepcija“, ir į tai reikia žvelgti „išlindus iš savo dėžės“.

Pasak ES komisarės, kainų skirtumai tarp balso paslaugų, SMS žinučių ir duomenų perdavimo ES turėtų priklausyti tik nuo faktiškų sąnaudų teikiant šias paslaugas.

„Nustačiau pagrindinį tikslą pasiekti, kad tokia vientisa rinka Europoje pradėtų veikti“, - teigė N.Kroes.

N.Kroes taip pat pažymėjo, kad ji nebijos pasiūlyti naujų priemonių, kaip įveikti struktūrinius, ekonominius ir teisinius barjerus. Tačiau, pasak Reuters naujienų agentūros, N.Kroes žadėjo neįvesti naujų kainų „lubų“ (viršutinių ribos) tik tam, kad jos būtų įvestos.

„Nesiūlysiu naujo barjero arba tolimesnio dabartinių kainų lubų „karpymo“, nepridėdama nieko naujo. Tačiau noriu, kad skirtumas tarp tarptinklinio ryšio paslaugų kainų užsienyje ir vietinių paslaugų kainų valstybėse susitrauktų iki nulio“, - sakė ji.

Skambučiai atpigo 70 procentų

Pasak Reuters, N.Kroes pirmtakė, ankstesnės kadencijos ES komisarė Viviane Reding, šokiravo Europos telekomunikacijų rinką 2008 metais, nustatydama tarptautinių pokalbių, SMS žinučių bei duomenų perdavimo judriojo ryšio tinklais paslaugų kainų ribas.

Šį siūlymą pernai parėmė Europos Parlamentas.

Reuters primena, kad ankstesnėje EK kadencijoje dirbdama ES konkurencijos komisare, N.Kroes paskyrė milijardų eurų baudas bendrovėms, pažeidusias ES antimonopolinius įstatymus.

Nuo šių metų liepos 1 dienos Europos mobiliųjų telefonų bendrovės privalo nutraukti paslaugų teikimą savo klientams, jei per mėnesį suma, už kurią perduota duomenų naudojantis tarptinkliniu ryšiu, pasiekia 50 eurų (apie 173 litų), nebent jie būtų aiškiai sutikę mokėti daugiau.

Be to, didžiausia kaina, kurios viena telekomunikacijų bendrovė gali pareikalauti iš kitos už duomenų atsisiuntimą arba įkėlimą, buvo sumažinta nuo 1 euro (apie 3,45 lito) iki 80 euro centų (apie 2,76 lito) už megabaitą.

Pasak Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, nustačius šiuos apribojimus, kitose Europos Sąjungos šalyse atostogausiantiems ar dirbantiems žmonėms yra lengviau išvengti netikėtai didelių sąskaitų už naršymą internete, e. laiškų siuntimą ir kitų mobiliojo telefono programų naudojimą.

Be to, liepos mėnesį didžiausia skambučio iš užsienio kaina buvo sumažinta nuo 43 (apie 1,48 lito) iki 39 euro centų (apie 1,35 lito) už minutę, o didžiausia skambučių, į kuriuos atsiliepta užsienyje, kaina - nuo 19 (66 lietuviškų centų) iki 15 centų (apie 52 lietuviškų centų) už minutę be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Be to, operatoriams nebebus leidžiama imti mokesčio iš kitose Europos Sąjungos šalyse viešinčių klientų už naudojantis tarptinkliniu ryšiu gautus balso pašto pranešimus.

ES pradėjo riboti mokesčius už tarptautinius skambučius 2007 metais, kai nustatė, kad jie buvo vidutiniškai keturgubai brangesni nei skambučiai šalies viduje ir kad jų tarifai įvairiose šalyse labai skyrėsi. Nuo to laiko skambučiai naudojantis tarptinkliniu ryšiu, palyginti su 2005 metais, atpigo 70 procentų.

Birželio mėnesį keturios didžiausios telekomunikacijų bendrovės pralaimėjo bylą dėl apribojimų panaikinimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Amerikiečių Lietuvoje suerzinti Kremliaus ruporai pratrūko: jūs patys prisiprašysite (1023)

Kelios milžiniškos JAV vadovaujamos pratybos Baltijos šalyse, didesnis Aljanso matomumas regione,...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (3)

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo...

Neįprasta ūkininko pasiūla: juodą darbą padarys už jus, beliks tik mėgautis (20)

Klaipėdos rajone, Dituvoje, gyvenantis ūkininkas Vytautas Zapalskis su šeima raugina viską, ką...

Brazilijos vartininkas pralinksmino „Liverpool“ fanus: pirkite jį greičiau! (1)

Brazilijos rinktinė pasirodymą pasaulio futbolo čempionate pradėjo netikėtai sužaisdama...

Horizonte – pensijų krizė? Pagal kokią formulę gali būti ilginamas pensinis amžius (144)

Lietuvoje mažėjant gyventojų ir sprendžiant pensijų sistemos problemas, šaliai ateityje gali...

Rimvydas Valatka. Misija nuskinti konservatorius, o Lietuvą paleisti be kelnių (617)

Nudegusi pirštus Prezidentė nusivylė savo pačios šūkiu – atverti politinę sistemą...

Policija parodė, kas nutinka tiems, kurie nori iš sostinės į Klaipėdą nuvykti per valandą (108)

Noras per valandą iš Vilniaus nulėkti iki Klaipėdos , anot pareigūnų, labai brangus. Lietuvos...

Žilvinas Grigaitis greitąja išgabentas į ligoninę: nemalonias pasekmes jaus dar ilgai (224)

„Po fantastiško savaitgalio ryto sportas baigėsi kelione greitosios automobiliu į ligoninę....

Šveicarai sustabdė Brazilijos rinktinę su Neymaru (171)

Sekmadienio vakarą Rostovo stadione savo kelią 2018 metų pasaulio futbolo čempionate pradėjo...

Perspėjimai tiems, kurie darbo kompiuterį naudoja asmeniniams reikalams (5)

Šiais laikais daugelis įmonių aprūpina savo darbuotojus įvairiausiais darbui reikalingais...