aA
ES vadovai ketvirtadienį susitinka vienos dienos susitikimui Briuselyje po neseniai įvykusių susitikimų, kurių pagrindinė tema buvo nepaprastosios priemonės, skirtos įveikti Europos skolų krizei, praneša EuObserver.com.
Liuksemburgo premjeras Jeanas - Claude Junckeris ir Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy
© Scanpix

Valdininkai tvirtina, kad plėtra Ispanijoje nebus naudinga ir sutrikdys visų trokštamą ramybę, o Europos Komisijos atstovas trečiadienį teigė, kad pranešimai apie neišvengiamą finansinę pagalbą yra „nesąmonės“.

Vietoje to vadovai tikisi skirti dėmesį 2020 m. ES strategijai, skirtai atkurti ilgalaikį darnų regiono augimą ir diskusijai apie Europos Tarybos prezidento Hermano Van Rompuy'aus tarpinę ataskaitą apie tai, kad turi būti greičiau sureguliuotas Europos ekonominio valdymo būdas.

„Europos Tarybos susitikimo išvakarėse susiliejimas atrodo vis labiau realus“, – sakė vienas iš aukščiausius postus užimančių ES šaltinių, ruošiančių susitikimą, kalbėdamas apie Prancūzijos sprendimą atsisakyti prieštaringai vertinamų eurozonos „ekonominio valdymo“ planų ir nesenus valstybių narių susitarimus dėl likusių 2020 m. tikslų.

Ketvirtadienio galutinis politinis susitarimas dėl penkių svarbiausių ES tikslų įdarbinimo, inovacijų, klimato pokyčių, švietimo ir skurdo srityse leis sostinėms nustatyti nacionalinius šalių tikslus rudenį.

Analitikų teigimu, valdymas ir toliau išlieka augimo strategijos silpna vieta ir nepanašu, kad vadovai sutars dėl konkretaus mechanizmo, dėl kurio sutiktų visos valstybės narės.

Valdymo klausimas yra svarbiausias ir ES bandymuose išvengti šiuo metu regione esančios skolų krizės pasikartojimo, tačiau dar nėra sutarta dėl konkretaus sankcijų, taikomų lėšas pereikvojančioms valstybėms, pobūdžio. Lenkija ir kitos rytų valstybės yra susirūpinusios, kad planai apriboti ES finansavimą gali turėti neproporcingą poveikį neturtingesniems regionams.
Vokietijos pasiūlymams panaikinti balsavimo Taryboje teisę prasiskolinusioms valstybėms nepritaria keletas valstybių narių, kurios baiminasi, kad tokiam žingsniui visų pirma reikėtų pakeisti ES sutartį.

Didžioji Britanija stipriai prieštarauja raginimams įvertinti valstybių narių biudžetus prieš tai, kai juos įvertins šalių parlamentai, dėl to susitikimo išvadose gali būti nustatytas skirtumas tarp eurozonai priklausančių ir nepriklausančių valstybių.

Italija ragina iš naujo atkreipti dėmesį į skolų lygį, griežtinant bloko fiskalines taisykles ir atsižvelgti į valstybės ir privačias skolas. Šios šalies vyriausybės skola yra didžiausia ES, ji sudaro maždaug 125 proc. BVP, tačiau jų namų ūkio santaupos yra gana didelės, tai pagerina jų situaciją.

„Italija yra pasiruošusi anuliuoti savo sutikimą dėl viso susitikimo dokumento, jei nebus nurodyta bendra sukaupta skola, ne tik valstybės skola“, – pirmadienį įspėjo šalies užsienio reikalų ministras Franco Frattinis. Skolų turinti Belgija taip pat nori, kad dokumente būtų pateiktos ne tokios griežtos šios srities sąlygos.

Likus vos dešimčiai dienų iki G20 vadovų susitikimo Toronte, ES vadovai nori, kad Europa priimtų bendrą poziciją dėl naujojo darbotvarkės nustatymo. Panašu, kad pagrindinė Kanados susitikimo tema bus fiskalinio susivienijimo poreikio derinimas su atsinaujinusiu augimu, dėmesys taip pat bus skiriamas pasaulinio banko rinkliavų planams.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1212)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (59)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (37)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (65)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio (7)

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Festivalis Londone virto fiasko: žmonės „alpo, šliaužė ir dejavo“

Į Londone surengtą festivalį „We Are FSTVL“ atvykusiems žmonėms teko stovėti ilgiausiose...

Pasaulinio garso dizaineris apie tai, ko reikia, kad Lietuva pasiektų puikių rezultatų

„Burberry“, „YSL“, „Givenchy“. Šie prekių ženklai yra patikėję pakuočių kūrimą...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai (8)

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Nesportiškai pasielgusiam Galdikui – bauda ir diskvalifikacija

Lietuvos krepšinio lyga, išnagrinėjusi penktadienį įvykusį incidentą per „Betsafe– LKL “...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (227)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...