aA
Pilietinių teisių sargai ir Europos Parlamento (EP) nariai pasipiktino naujais Europos Sąjungos (ES) planais bandyti užbėgti už akių teroristiniams išpuoliams renkant informaciją apie žmones, kurie pasisako už ar pritaria „radikalioms idėjoms”, praneša „EUobserver”.

Kraštutiniais dešiniaisiais/kairiaisiais, islamistais, nacionalistais ir anti-globalistais” vadinami politiniai aktyvistai ateityje gali pasijusti stebimi, valstybių narių policijos pareigūnams ir saugumo tarnyboms taikant naują ES „informacijos rinkimo priemonę.

70 klausimų „priemonė”, apimanti ideologijas, platinimo šaltinius, asmeninio ir profesinio pobūdžio informaciją apie „agentus”, padės policijos ir saugumo pareigūnams visoje ES rinkti palyginamą informaciją, kurią vėliau bus galima suvesti į vieną duomenų bazę.

Nors gairės nėra teisiškai privalomos, jos gali įteisinti policijos bendradarbiavimą ir naują praktiką tarp valstybių narių. Praėjusį mėnesį pilietinių teisių gynimo organizacija „Statewatch“ paskelbė ES ministrų balandžio mėn. patvirtintas gaires.

Renkamos informacijos apimtis yra labai plati ir „lanksti”. Valstybės narės ir ES institucijos yra „skatinamos ir joms patariama kuo geriau išnaudoti joms suteikiamą informacijos rinkimo priemonę, ją keičiant ir pritaikant prie savo konkrečių reikalavimų, kaip joms atrodo tinkama”, teigiama vidiniame ES dokumente.

EP nariai, užsiimantys teisingumo ir vidaus reikalais, pasipiktino šia priemone, kurios atžvilgiu nenumatyta jokia parlamentinė kontrolė.

„Visa tai yra neįtikėtinai miglota. Pavojus yra, kad tai išplečia tinklą per daug plačiai, užuot rinkus tikslinę informaciją apie žmones, kurie tikrai tampa teroristine grėsme”, - teigė EP narė, britų Liberalų partijos narė Sarah Ludford, telefonu duodama interviu tinklalapiui. S. Ludford formaliai paprašė Tarybos paaiškinti šį sprendimą.

„Tokio pobūdžio „minkštasis” įstatymas nelabai veikia. Jei jie būtų norėję padaryti tikrai kažką rimto, tuomet jie būtų sugalvoję teisinį ES instrumentą ir pateikę jį bendram Europos Parlamento sprendimui”, - teigė europarlamentarė.

Anot S. Ludford, pagrindinis šio instrumento trūkumas yra tas, kad, kalbėdamas apie „radikalizaciją”, užuot kalbėjęs apie terorizmą, jis priskiria politinius aktyvistus ir disidentus tai pačiai grupei.

„Būti radikalu yra ne tas pats, kas būti teroristu. Pavyzdžiui, aš esu radikalė dėl informacijos apsaugos, - teigė S. Ludford. – Demokratinė visuomenė nefunkcionuotų be disidentų. Mes sugriovėme komunizmą ir fašizmą ne tam, kad pradėtume įtarinėti žmones, kurių pažiūros skiriasi nuo įsigalėjusių pažiūrų”.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1196)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (36)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (35)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (64)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio (6)

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Festivalis Londone virto fiasko: žmonės „alpo, šliaužė ir dejavo“

Į Londone surengtą festivalį „We Are FSTVL“ atvykusiems žmonėms teko stovėti ilgiausiose...

Pasaulinio garso dizaineris apie tai, ko reikia, kad Lietuva pasiektų puikių rezultatų

„Burberry“, „YSL“, „Givenchy“. Šie prekių ženklai yra patikėję pakuočių kūrimą...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai (7)

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (221)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (103)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...