aA
„Akmenis mėtantiems vaikams“ bus skirtos trumpesnės bausmės pagal naująjį vyriausybės finansuojamą įstatymo projektą, kurį trečiadienį iš dalies patvirtino Turkijos parlamentas, praneša EurActiv.com. Šis žingsnis yra bandymas nuraminti žmogaus teisių gynimo grupes, kritikuojančias narystės Europos Sąjungoje siekiančios Turkijos kovos su terorizmu įstatymus, kurie pažeidžia Jungtinių Tautų vaikų konvencijas.
Turkija. Žaidžiantys vaikai
© V.Balkūno nuotr.

Vaikai, kurie yra teisiami už akmenų mėtymą, daugiau nebebus kaltinami tuo, kad yra teroristų organizacijos nariai arba skleidžia teroristinę propagandą, rašo Turkijos dienraštis „Hurriyet“.

Daugiau nei 2 tūkst. nepilnamečių, kurių daugelis yra kurdų tautybės, atlieka bausmę Turkijos kalėjimuose. Daugeliui jų skirtos griežtos bausmės pagal šalies kovos su terorizmu įstatymus.
Antradienio vakarą Turkijos parlamentas susirinko ir diskutavo apie pirmąją kovos su terorizmu įstatymo projekto, dar vadinamo „Akmenis mėtančių vaikų įstatymo projektu“, dalį. Susirinkimas truko iki ankstyvo trečiadienio ryto.

Šiame įstatyme, kuris yra dalis Teisingumo ir plėtros partijos iniciatyvos, skirtos atkreipti dėmesį į pietrytinę šalies dalį varginančias terorizmo problemas, pateikiamos svarbios taisyklės, susijusios su juridiniais kaltinimais nepilnamečiams ir jam pritaria kurdus remianti Taikos ir demokratijos partija.

Iš dalies šiam įstatymo projektui pritaria Respublikonų liaudies partija, tačiau nepritaria nacionalistų judėjimo partija (arba kraštutinių dešiniųjų partija), praneša „Hurriyet“.

Nepaisant jaučiamos įtampos ir nesutarimų, įstatymų leidžiamoji valdžia pritarė pagrindinėms AKP pasiūlymo dalims, kurios apsaugo nepilnamečius nuo galimų kaltinimų tuo, kad jie yra teroristų organizacijos nariai arba skleidžia teroristinę propagandą.

Faktai
  • Kurdai yra „tauta, neturinti šalies“. Pagal CŽV „duomenų žurnalą“, 18 proc. iš 77 milijonų Turkijos gyventojų yra kurdų tautybės. Panašiai, 15-20 proc. iš 30 milijonų Irako gyventojų sudaro kurdai ir 7 proc. iš 66 milijonų Irano gyventojų sudaro kurdai. Apskaičiuota, kad Sirijoje gyvena iki dviejų milijonų kurdų.
  • Turkijos kurdų problema, kuri paskatino separatistų konfliktą pagrindinėje jų gyvenamoje pietrytinėje šalies dalyje, jau seniai yra kliūtis Ankaros ambicijoms tapti ES nare.Kurdų advokatų teigimu, šimtai vaikų (kai kurie jų nevyresni nei 11) buvo kaltinami Turkijos valdžios įstaigų, kovojančių su kurdų maištininkais. Tarptautinės žmogaus teisių gynimo grupės teigia, kad Turkijos kovos su terorizmu įstatymai pažeidžia JT vaikų konvencijas.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (78)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (97)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (26)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (35)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (200)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Kauniečiai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio statinio: vadina patraukliausia susibūrimų vieta (44)

Prieš aštuonerius metus, kai Kauno „Žalgirio arena“ atvėrė duris, buvo abejojančių jos...

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų (95)

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Po skaudžios vyro netekties pradėjo dirbti bokštiniame krane: ne aukso kalnai, bet vis tiek geriau (8)

Kiekvieną darbo rytą moteris kopetėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi...

Geltonuoja svogūnų ir česnakų laiškai – ko griebtis (4)

Svogūno ir česnako laiškai pavasarį dažnai geltonuoja. Įveikti šią problemą įmanoma, jeigu...