aA
Europos Sąjunga (ES) tiria Vokietijos kompaniją, kurios duomenimis ES naudojosi rengdama savo poziciją dėl saulės modulių dempingo ginčo su Kinija. Tyrimas pradėtas iš saulės modulių instaliuotojų gavus informacijos apie tai, jog Briuselis galėjo buvo suklaidintas melagingų duomenų, informuoja „Reuters”.
© Reuters/Scanpix

Duomenys, pateikti Bonoje įsikūrusios kompanijos „Europressedienst” buvo pagrindas, padėjęs suformuoti Europos Komisijos (EK) poziciją, esą Kinijos kompanijos dempinguoja saulės modulių kainas. Ginčas sušvelnėjo šį savaitgalį, kai Pekinas ir Briuselis susitarė apriboti Kinijos importą.

Duomenis užginčijo ES kompanijos, užsiimančios saulės jėgainių sistemų įrengimu. Jų manymu, duomenys galėjo būti suklastoti siekiant dirbtinai išpūsti Europos saulės modulių gamybos pajėgumą.

Įrengėjai džiaugiasi pigesne Kinijos produkcija ir dėl to stoja į priešingą poziciją nei modulius gaminančios Europos kompanijos, kurios apkaltino Kiniją dempinguojant kainas. Gamintojams buvo svarbu įrodyti, kad Europa gali pati patenkinti savo saulės modulių gamybos poreikius.

Bet kokios abejonės dėl šio klausimo gali pakenkti Komisijos pozicijai, kuri siekia suvaldyti įtemptus santykius su Kinija. Didžioji dauguma ES vyriausybių buvo prieš muitus saulės moduliams, įvežamiems iš Kinijos.

Kinija neigia kaltinimus dėl dempingo. Kiti prekybiniai ginčai su Kinija dar neišspręsti, įskaitant ginčą dėl ES vyno eksporto į Kiniją.

Liepos 2 d. laiškas, adresuotas „Europressedienst”, atskleidė, kad Komisija pradėjo šios įmonės tyrimą dėl duomenų tikrumo, siekdama dar kartą patikrinti informaciją, kurią kompanija pateikė apie saulės energetikos sektorių.

Įrengėjų teigimu, „Europressedienst” galimai įsivėlė į interesų konfliktą, kadangi anksčiau dirbo su pagrindine Vokietijos saulės modulių gamintoja „SolarWorld” ir gamintojų lobizmo grupe „EU ProSun”.

„Europressedienst” atsisakė komentuoti šį klausimą.

„Deja, kaip Europos Komisijos konsultantai, turintys specifinį užsakymą, mes žiniasklaidai negalime nieko komentuoti”, - kompanija rašė laiške. Jie atsisakė detalizuoti savo atsakymą ir nukreipė klausimus į Komisiją.

„EU ProSun” prezidentas ir „SolarWorld” viceprezidentas Milanas Nitzschke patvirtino, kad lobizmu užsiimanti grupė naudojosi „Europressedienst” duomenimis teikdama Komisijai savo pirminį skundą dėl dempingo praėjusiais metais, tačiau paneigė bet kokį susitarimą su „Europressedienst”, siekiant išpūsti ES saulės modulių pajėgumą įrodančius duomenis.

Jis taip pat patvirtino, kad „SolarWorld” buvo įdarbinusi „Europressedienst” direktorių rinkodaros ir leidybos projektams vystyti, tačiau neigė, kad „SolarWorld” mokėjo jam už tai, kad šis pateiktų duomenis ar dirbtų su antidempingo projektu.

Komisija pirmadienį paneigė, kad „Europressedienst” duomenys galėjo paveikti jos sprendimą dėl saulės modulių ir teigė, kad tai - standartinė procedūra, daroma siekiant patikrinti konsultantų pateiktus duomenis. Komisija taip pat teigė išvadas dėl esminių klausimo detalių pasidariusi remdamasi savo duomenimis.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių (19)

Kiekvienais metais Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai? (141)

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Praėjus metams po dingimo Argentinoje aptiktas povandeninis laivas

Argentiniečių povandeninis laivas, prieš metus sprogęs ir dingęs su 44 žmonių įgula,...

Pažadai nesutilpo į mokytojo piniginę: atlyginimų žirklės stulbina (1)

Geresnių laikų mokytojams dar teks palaukti. Iš prognozuoto iki 17 proc. atlyginimų šuolio...

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (135)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (109)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Vaikamušių judėjimo aktyvistams: gavote tai, ko nusipelnėte (91)

Dar savaitė, kita ir Lietuvos miestai bei miesteliai pradės varžytuves, kieno įžiebta Kalėdų...

Neįtikėtinas rašytojos Colette gyvenimas: vyras vogė jos talentą, o ši keršijo romanais su jo 16-mečiu posūniu ir kitomis moterimis (1)

Netrukus kelionę po Lietuvos kino teatrus pradės juosta „Koletė“ – dar vienas svarbus...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (106)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Šeimos tradicija, virtusi spontanišku nuotykiu – kaip keliauti su vaikais ir neišprotėti? (5)

Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, kitiems jos neatsiejamos nuo...