Italija ir Prancūzija – didžiausios euro zonos valstybės, patekusios į Europos Komisijos (EK) ekonominės stebėsenos sąrašą dėl nuolatos didėjančių įsiskolinimų ir deficito.
© Reuters/Scanpix

Kaip praneša „Euobserver“, šios dvi valstybės pateko į EK sudarytą 14 šalių, kuriose fiksuojamas makroekonominis disbalansas, sąrašą, kuris kovo 5 d. buvo paskelbtas kartu su ataskaitomis dėl situacijos 17 euro zonos valstybėse.

Kaip teigiama parengtose ataskaitose, Italija privalo spręsti didelės valstybinės skolos ir silpno išorinio konkurencingumo problemas. Taip pat ataskaitoje rašoma, kad šios šalies ekonomiką sekina užsitęsęs neatitikimas tarp atlyginimų ir produktyvumo, didelis darbo jėgos apmokestinimas, nepalanki eksportuojamos produkcijos struktūra bei daugybė mažų verslo įmonių, kurioms sudėtinga konkuruoti tarptautinėje rinkoje.

Kovo 5 d. ekonomikos eurokomisaras Olli Rehnas taip pat paragino Italijos ministrą pirmininką Metteo Renzi imtis naujų priemonių, nes Italijai būtina pasiekti ir išlaikyti biudžeto perteklių virš istorinio vidurkio, toliau mažinti išlaidas bei siekti ekonomikos augimo.

Pastaruosius 20 metų Italijos įsiskolinimai sudarė apie 100 proc. šios šalies BVP, tačiau 2013 m. įsiskolinimų našta pasiekė 130 proc. Didesnė skolų našta slegia tik Graikijos pečius – šios šalies ekonomika traukėsi antrus metus iš eilės.

Tuo tarpu EK įspėjo, kad Prancūzijai gali nepavykti pasiekti tikslo – sumažinti biudžeto deficitą iki 3 proc. Ši riba nustatyta ES biudžeto stabilumo pakte, tačiau nepaisant to, kad šiai šaliai buvo skirti papildomi dveji metai, šis tikslas nebuvo pasiektas.

Dėl šių priežasčių Italija ir Prancūzija bus įtrauktos į griežtą EK priežiūros programą.

EK įspėjo Kroatiją ir Slovėniją, kad jų atžvilgiu bus taikomos griežtų taupymo priemonių programos tam, kad būtų ištaisytas pernelyg didelis šių šalių disbalansas. Pirmoji tai turėtų pajusti Kroatija, kuri prie Europos Sąjungos (ES) prisijungė tik praėjusių metų vasarą. Ši šalis išgyvena užsitęsusį nesėkmių periodą.

Šios ataskaitos – tai dalis ES ekonominės valstybių patikros plano, pagal kurį valstybės įpareigojamos imtis priemonių, skirtų įsiskolinimų naštos ir deficito bei ekonominio disbalanso mažinimui. Jei šioms valstybėms nepavyks įgyvendinti šių tikslų, jų laukia baudos.

Tuo tarpu Vokietija raginama didinti išlaidas šalies viduje, nes tai, EK teigimu, padidintų ekonominio augimo potencialą bei prisidėtų prie ekonomikos atsigavimo bei situacijos euro zonoje sureguliavimo.
„Norėčiau, kad kiekvienos euro zonai priklausančios valstybės eksporto konkurencingumas prilygtų Vokietijai“, - patikino O. Rehnas bei pridūrė, kad rekomenduoja valstybėms stiprinti investicijas šalių viduje.

EK paruoštose ataskaitose Ispanijai nepagailėta pagyrų dėl pastaruoju metu fiksuojamo ekonomikos atsigavimo, kurį EK apibūdino kaip akivaizdžiai pažangų procesą.

Kaip teigiama ataskaitose, šiuo metu ekonominė Ispanijos situacija perteklinė dėl importo sumažinimo ir eksporto bei konkurencingumo didinimo. Būsto rinka stabilizavosi, o darbo rinkos krizė taip pat eina į pabaigą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / „Žalgirio“ vyrai lenkiasi susirinkusiems sirgaliams (78)

Nuostabų sezoną Eurolygoje sužaidęs Kauno „Žalgiris“ paneigė daugybės krepšinio...

Kai kurie rezultatai sukrečia: praraja tarp mokyklų vis didėja (100)

Kai kurios šalies mokyklos daugiau neturi kur kristi – jos jau atsidūrusios dugne. Jas masiškai...

Lietuvos kurortai: po pernykštės nevasaros – puikaus sezono viltys (38)

Saulėtos dienos, plūstelėjusi vasariška šiluma poilsio sezoną Lietuvos kurortuose atidarė kur...

Kardiologas atsakė į 6 dažnus klausimus: elgiantis klaidingai, vaistas nuo daugybės ligų gali pražudyti (4)

Puoselėdami sveikos visuomenės ateities paveikslą, tikime, kad bemaž kas penktas gyventojas...

Liustracijos komisija: Sondeckis ir Banionis su KGB nebendradarbiavo artimieji svarsto kreiptis į teismą (201)

Negalima pripažinti, kad Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis slapta bendradarbiavo su KGB ....

Romas Lazutka. Laukėte didesnės pensijos? Ir vėl būsite išdurti (231)

Visuomenių senėjimas kelia viso pasaulio susirūpinimą kaip sustiprinti viešąsias pensijų...

Čempionų sutiktuvėse – nemalonūs priekaištai „Lietuvos ryto“ vadovui: švęsk su žaliai baltais (140)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo ekipa sekmadienį džiaugėsi Eurolygos jaunimo čempionų...

Ministras Surplys: ar galima mažinti ūkius ir piginti maistą

Praėjusią savaitę darbą pradėjęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sako ieškantis dar...

Oksana Pikul paviešino vyro žinutes: necenzūriniai žodžiai ir raginimas susikrovus daiktus su vaiku dingti iš jo namo (266)

Nuolatiniai išgėrinėjimai, nuo kelių dienų iki kelių savaičių trunkantys pasilinksminimai...

Prokuratūra priėmė sprendimą 6 vaikų motinos gyvybę nusinešusios BMW avarijos byloje (22)

Įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, liudytojų apklausas, specialistų išvadas,...