aA
Gegužės pabaigoje vyksiančiame aukščiausiojo lygio susitikime Rostove prie Dono (Rusija) Europos Sąjunga (ES) gali žengti svarų žingsnį bevizio režimo su Rusija link, informuoja DELFI.lv. Lenkija nori įsitikinti, kad tai susiję ir su kitomis buvusiomis ES šalimis, ypač su Ukraina.

Gegužės 10 d. Briuselyje vykusiame ES Bendrųjų reikalų ir išorės santykių tarybos posėdyje užsienio reikalų ministrai aptarė kelionių kortos išdavimą Rusijai bevizėms kelionėms būsimame ES ir Rusijos aukščiausiojo lygio susitikime, praneša euobserver.com.

Kelionių korta – reformų sąrašas, kurias turi įvykdyti šalis, norėdama, kad jos piliečiams būtų suteikta teisė keliauti be vizų į Europą.

Pavyzdžiui, įvesti biometrinius pasus, priimti įstatymus dėl duomenų apsaugos ir saugumo pasienyje gerinimo. Ji nenustato konkrečios vizų atšaukimo datos, bet įpareigoja ES reaguoti, jei šalis atitinka minėtus kriterijus.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radekas Sikorskis sakė, kad ES neturėtų palikti už borto ir šešių postsovietinių valstybių, įtrauktų į Rytų partnerystės projektą – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos.

„Politinis impulsas dialogui dėl vizų turi būti vienodas šioms šalims, mes ginsime (šią teisę). Vizų politika negali prieštarauti su mūsų deklaruojama vidaus politika“, – teigė ministras Lenkijos žiniasklaidai.

Vakarų Europoje vizos tapo karštai aptariamu klausimu. Iki derybų dėl vizų režimo supaprastinimo pradžios Gruzija daug metų skundėsi, kad ES griauna jos teritorinį vientisumą, leisdama turintiesiems rusiškus pasus, taip pat ir Abchazijos bei Pietų Osetijos gyventojams, keliauti lengvesnėmis sąlygomis negu žmonėms su Gruzijos pasais.

Ukrainos diplomatai įsižeidė, kad ES pasirengusi atverti sienas su Rusija, o ne su Ukraina, nepaisydama šalyje vykdomų demokratinių reformų. Ukrainoje atlikti analitiniai tyrimai parodė, kad daugelis norinčiųjų vykti į ES susidūrė su ilgomis eilėmis, delsimu, paslaptingais papildomais rinkimais ir nepaaiškinimais atsisakymais išduoti vizą.

Ukrainos draugais save vadinančių 14-os šalių (Čekijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Ispanijos, Švedijos ir Didžiosios Britanijos) atstovai pirmadienį Lenkijos ambasadoje Briuselyje susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Konstantinu Griščenka.

Ministras pažadėjo, kad Ukraina nesudarys su Rusija prekybinės sąjungos, nepripažins Abchazijos su Pietų Osetija ir nesuarės su ES dėl geopolitinių priežasčių.

O Ukrainos užsienio reikalų ministerija pareiškė: „Nauja Ukrainos valdžia tiki, kad šios idėjos (integracijos į ES) integracija neįmanoma be aiškių, konstruktyvių ir parankių santykių su Rusija.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (56)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (82)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (25)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (26)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (195)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Kauniečiai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio statinio: vadina patraukliausia susibūrimų vieta (39)

Prieš aštuonerius metus, kai Kauno „Žalgirio arena“ atvėrė duris, buvo abejojančių jos...

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų (71)

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Po skaudžios vyro netekties pradėjo dirbti bokštiniame krane: ne aukso kalnai, bet vis tiek geriau (3)

Kiekvieną darbo rytą moteris kopetėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi...

Geltonuoja svogūnų ir česnakų laiškai – ko griebtis (2)

Svogūno ir česnako laiškai pavasarį dažnai geltonuoja. Įveikti šią problemą įmanoma, jeigu...