aA
Europos sąjungos (ES) valstybės artėja prie sutarimo, kad Baltarusijos užsienio reikalų ministrui Vladimirui Makejui taikomi apribojimai vykti į ES gali būti suspenduoti, BNS teigė Lietuvos užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas. Pasak jo, toks sprendimas gali būti priimtas jau šį mėnesį.
© Shutterstock nuotr.

Tačiau URM pareigūnas pabrėžė, kad toks sankcijų suspendavimas būtų laikinas ir periodiškai peržiūrimas. Pasak A.Krivo, Baltarusijos atstovavimo klausimas Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje šių metų lapkritį kol kas lieka atviras.

"Iš tiesų ES viduje diskutuojama, ir valstybės narės artėja prie sutarimo, kad tam, jog būtų palaikomi komunikacijos kanalai su Baltarusijos valdžia, reikia suspenduoti Vladimiro Makejaus buvimą asmenų, kuriems taikomi ES apribojimai, sąraše. Toks suspendavimas galimas tam laikotarpiui, kurį V.Makejus eis užsienio reikalų ministro pareigas. Čia svarbu pabrėžti, kad jei toks sutarimas būtų pasiektas tarp ES narių, šios priemonės V.Makejaus atžvilgiu būtų ne atšaukiamos, o būtent - suspenduojamos", - BNS sakė A.Krivas.

Pasak viceministro, toks ribojančių priemonių suspendavimas užsienio reikalų ministrams yra įprasta diplomatinė praktika, leidžianti palaikyti tiesioginį dialogą su atitinkamos šalies Vyriausybe. Ribojimų suspendavimas, A.Krivo teigimu, turėtų būti periodiškai persvarstomas ES Taryboje kartu su visu ES ribojančių priemonių Baltarusijai paketu.

Anot A.Krivo, kol kas neaišku, ar būtent V.Makejus atstovaus Baltarusijai lapkritį Vilniuje vyksiančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime.

"Čia viena iš galimybių, tokia pat atvira, kaip ir visos kitos (...) Šiame procese dar lieka kelios svarbios stadijos - bus žiūrima, ar pavyks finalizuoti šį sprendimą (dėl sankcijų V.Makejui suspendavimo - BNS), bus žiūrima, kaip Baltarusijos užsienio reikalų ministras ta galimybe naudosis, ar jis dalyvaus ES ir Rytų Partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje liepos mėnesį, ar ne, ar tai bus sėkminga patirtis, ar ne. Paskui rudenį Lietuvai pirmininkaujant ES vyks ribojančių priemonių paketo peržiūra, kurios dalimi bus ir to suspendavimo peržiūra, ir t.t. Tad iki lapkričio pabaigos dar visko gali atsitikti", - BNS sakė viceministras.

Baltarusijos diplomatai anksčiau yra užsiminę, jog tikisi, kad pakvietimas dalyvauti Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje bus atsiųstas Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos vardu, o Baltarusija pati nuspręs, kas atstovaus šaliai per susitikimą.

Buvo svarstymų, jog į lapkričio susitikimą Vilniuje gali būti pakviestas Baltarusijos premjeras Michailas Miasnikovičius. Priešingai nei prezidentas ir užsienio reikalų ministras, jis nėra įtraukas į ES "juodąjį sąrašą".

Nuo 1994 metų Baltarusiją valdantis A.Lukašenka griežtų priemonių prieš opoziciją ėmėsi reaguodamas į protestus, kurie kilo po 2010 metų prezidento rinkimų.

Lietuva pirmininkavimą ES Tarybai perima liepos 1 dieną. Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas Vilniuje vyks lapkričio 28-29 dienomis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Navickas prarastus atlyginimus mokytojams žada kompensuoti per kelerius metus (113)

Mokytojai streikuoja jau nuo lapkričio 12 dienos, nuo lapkričio 28 dalis mokytojų budi ir derybų...

Sulaukus baltų Kalėdų suspaus šaltis – laukia dviženklis minusas (45)

Paskutinė savaitė iki Kalėdų bus žiemiškai šalta ir balta. Šalčio netruks ir per šventes...

Netikėčiausi apdrausti kroviniai – delfinai, šaldyti graužikai ir istorinės relikvijos

Mūsų šalies draudimo bendrovėse apdraudžiami ne tik įprasti kroviniai , bet ir transportuojami...

Meilutytei vaikų linkėjęs Juozaitis: sidabras 25 metrų baseine? Ne kažin kas (178)

Monrealio olimpinėse žaidynėse 1976-aisiais bronzos medalį 100 m krūtine plaukime iškovojusį...

Sniegas sukaustė Vilnių – miestas dūsta spūstyse, pasipylė eismo įvykiai (66)

Kone visą parą besitęsiantis snygis vairuotojams tapo rimtu išbandymu. Spūstys miesto gatvėse...

Kaunas siūlo geriausią darbą už 1000 eurų, bet niekas netrykšta noru jo imtis (196)

Viešoje erdvėje galima pastebėti reklamų, kviečiančių rinktis naują profesiją. „Kaunas...

Burnoje tirpstantys Beatos Nicholson pyragėliai su kopūstais: ilgai vargti nereiks (6)

Naminiams pyragėliams puikiai tiks sluoksniuota tešla , kurios nesunku įsigyti kiekvienoje...

Laikysenos principas, kuris gali padėti išvengti daugybės nepagydomų ligų

Cantienica laikysenos metodas gali būti laikomas viena didžiausių XXa. inovacijų sveikatos...

May paskelbė, kada britų parlamentas balsuos dėl „Brexit“ susitarimo (1)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pirmadienį paskelbė, kad jos parlamentas...

Žiniasklaida: Michaelis Schumacheris pakilo iš lovos (100)

Prabėgus beveik penkeriems metams nuo nelemto Michaelio Schumacherio pasivažinėjimo slidėmis...