aA
Minint tarptautinę skurdo mažinimui skirtą dieną ir 2010-uosius Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metus, šią savaitę Europos Parlamentas siekė atkreipti dėmesį į skurdo ir socialinės atskirties problemas. Šiandien Europos Parlamentas balsavimo metu pritarė minimalių pajamų įtvirtinimui Europos Sąjungoje.
© Corbis

Pastangos įveikti skurdą buvo aptartos Parlamento plenarinėje sesijoje, kurios metu į europarlamentarus kreipėsi Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Ban Ki Moon, taip pat priimtas pranešimas dėl minimalių pajamų kovojant su skurdu Europos Sąjungoje, skelbiama EP narės V.Blinkevičiūtės biuro parengtame pranešime.

Deja, nepaisant daugybės deklaracijų dėl kovos su skurdu, Europoje jau yra daugiau kaip 85 milijonai žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos. Nors nedarbas yra pagrindinė skurdo priežastis, tačiau daugelis europiečių, net ir turintys darbą, kiekvieną dieną kovoja su skurdu ir neturi galimybės džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

Nenormalu, kai dirbančių žmonių darbo pajamų neužtenka oriam jų šeimų gyvenimui užtikrinti. Be to, dėl nedarbo, laikino ir mažai apmokamo darbo, atlyginimų skirtumų bei mažesnių socialinių ir senatvės pensijų, skurdą ir toliau daugiausia patiria moterys ir vaikai. Pagyvenę žmonės taip pat susiduria su didesne skurdo rizika.

Diskusijų metu Europos Parlamentas pabrėžė, kad Europos Sąjunga turi imtis aktyvesnių priemonių, skirtų kovai su skurdu ir socialine atskirtimi, ypatingą dėmesį skiriant žmonėms, dirbantiems atsitiktinius darbus, bedarbiams, vyresnio amžiaus žmonėms, moterims, vienišoms motinoms, socialiai remtiniems vaikams, ligoniams arba neįgaliems asmenims.

Viena iš pagrindinių ir veiksmingiausių kovos su skurdu priemonių yra minimalių pajamų garantija, kad būtų galima padėti šiems žmonėms išbristi iš skurdo bei suteikti jiems galimybę gyventi padoriomis sąlygomis.

Europarlamentarai priminė, kad Europos Sąjunga pagal strategiją „Europa 2020” įsipareigojo panaikinti bent 20 mln. žmonių skurdo ar atskirties grėsmę Europos Sąjungoje, todėl jie ragino Komisiją imtis konkrečių veiksmų ir siūlyti europinį teisės aktą – direktyvą, kuri užtikrintų minimalias pajamas visoje Europos Sąjungoje. Europos Parlamentas mano, kad tinkamos minimalios pajamos turi sudaryti ne mažiau kaip 60 proc. atitinkamos valstybės pajamų vidurkio.

Kaip tik šiandien Europos Parlamentas balsavimo metu pritarė minimalių pajamų įtvirtinimui Europos Sąjungoje. Belieka tikėtis, kad Europos Komisija ir valstybės narės išgirs europarlamentarų raginimą pateikti pagrindų direktyvą dėl minimalių pajamų kovojant su skurdu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užkalnis. Niekas nenorėjo dirbti (81)

Buvo toks filmas iš sovietinių laikų: „Niekas nenorėjo mirti“. Su šiomis dienomis niekaip...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (64)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (289)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Būsto rinka – visų laikų pike: kaip toliau keisis kainos ir palūkanos (19)

Trečiąjį šių metų ketvirtį būsto įperkamumo tendencijos Lietuvoje ir kitose Baltijos...

Liga, kuri prasideda nekaltu odos niežėjimu, o baigiasi sąnarių persodinimu: kam susirgti – didžiausia rizika? (78)

Sonata jau 25 metus serga žvyneline . Ji susirgo būdama vos 20 metų, kai dar studijavo. Ši liga...

Penkiametė, spaudžiant 35 laipsnių speigui, išgelbėjo vos 1,5 metukų mažylį

Viena namuose Aliaskos kaime palikta penkiametė, dingus elektrai, čiupo į glėbį pusantrų metukų...

Gyvai / „Kitokie pasikalbėjimai“ su Benu Aleksandravičiumi

Kaip teisingiausiai reikėtų apibūdinti Beną? Užduotis – ne iš lengvųjų. Jis – itin...

Lietuvis nustebo pamatęs sąskaitą už langus ir duris: o atrodė, kad brangiausia – jau praeityje (15)

A++ klasė, 100 tūkst. eurų už 100 kv. metrų namą ir 500 eurų namo išlaikymui per metus. Ar tai...

Į teismą Lietuvos valstybę padavęs generalinis prokuroras teigia prieš ją nekovojantis papildyta Skvernelio komentaru (163)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo...