Minint tarptautinę skurdo mažinimui skirtą dieną ir 2010-uosius Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metus, šią savaitę Europos Parlamentas siekė atkreipti dėmesį į skurdo ir socialinės atskirties problemas. Šiandien Europos Parlamentas balsavimo metu pritarė minimalių pajamų įtvirtinimui Europos Sąjungoje.
© Corbis

Pastangos įveikti skurdą buvo aptartos Parlamento plenarinėje sesijoje, kurios metu į europarlamentarus kreipėsi Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Ban Ki Moon, taip pat priimtas pranešimas dėl minimalių pajamų kovojant su skurdu Europos Sąjungoje, skelbiama EP narės V.Blinkevičiūtės biuro parengtame pranešime.

Deja, nepaisant daugybės deklaracijų dėl kovos su skurdu, Europoje jau yra daugiau kaip 85 milijonai žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos. Nors nedarbas yra pagrindinė skurdo priežastis, tačiau daugelis europiečių, net ir turintys darbą, kiekvieną dieną kovoja su skurdu ir neturi galimybės džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

Nenormalu, kai dirbančių žmonių darbo pajamų neužtenka oriam jų šeimų gyvenimui užtikrinti. Be to, dėl nedarbo, laikino ir mažai apmokamo darbo, atlyginimų skirtumų bei mažesnių socialinių ir senatvės pensijų, skurdą ir toliau daugiausia patiria moterys ir vaikai. Pagyvenę žmonės taip pat susiduria su didesne skurdo rizika.

Diskusijų metu Europos Parlamentas pabrėžė, kad Europos Sąjunga turi imtis aktyvesnių priemonių, skirtų kovai su skurdu ir socialine atskirtimi, ypatingą dėmesį skiriant žmonėms, dirbantiems atsitiktinius darbus, bedarbiams, vyresnio amžiaus žmonėms, moterims, vienišoms motinoms, socialiai remtiniems vaikams, ligoniams arba neįgaliems asmenims.

Viena iš pagrindinių ir veiksmingiausių kovos su skurdu priemonių yra minimalių pajamų garantija, kad būtų galima padėti šiems žmonėms išbristi iš skurdo bei suteikti jiems galimybę gyventi padoriomis sąlygomis.

Europarlamentarai priminė, kad Europos Sąjunga pagal strategiją „Europa 2020” įsipareigojo panaikinti bent 20 mln. žmonių skurdo ar atskirties grėsmę Europos Sąjungoje, todėl jie ragino Komisiją imtis konkrečių veiksmų ir siūlyti europinį teisės aktą – direktyvą, kuri užtikrintų minimalias pajamas visoje Europos Sąjungoje. Europos Parlamentas mano, kad tinkamos minimalios pajamos turi sudaryti ne mažiau kaip 60 proc. atitinkamos valstybės pajamų vidurkio.

Kaip tik šiandien Europos Parlamentas balsavimo metu pritarė minimalių pajamų įtvirtinimui Europos Sąjungoje. Belieka tikėtis, kad Europos Komisija ir valstybės narės išgirs europarlamentarų raginimą pateikti pagrindų direktyvą dėl minimalių pajamų kovojant su skurdu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Monstru tapęs Daviesas „Žalgiriui“ nukalė 20-ą LKL čempionų titulą (249)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai aštuntą kartą iš eilės ir 20 kartą istorijoje tapo...

Lietuvos monarchijos projektas: karaliaus kandidatų sąraše nuo Ispanijos karo aviacijos aso iki veidmainio vietinio didiko

1918-ųjų vasarą Lietuvos Taryba pasitiko neramiai. Vokietija ir toliau neketino leisti grupelei...

Turistų išpaikintą Europą lietuviai iškeitė į vietą, kur gavo daug dėmesio ir nemokamų vaišių (18)

Po viešnagės Teherane, kuris yra tiesiog didelis miestas ir Irano sostinė, o ne koks gilus...

Laukiantiems savaitgalio – blogos žinios (67)

Į Lietuvą dar pavasarį atkeliavusi vasariška kaitra traukiasi. Šventinis savaitgalis, anot...

Politiniai veikėjai, kurių bijo partijos: kelia klausimus dėl jų skaidrumo ir atsakomybės (14)

Iš 58 visuomeninių rinkimų komitetų, kurie dalyvavo 2015 m. savivaldos rinkimuose, 19 turėjo...

Gyvai / Pasaulio futbolo čempionatas: Tunisas – Anglija 1:1 (32)

Pasaulio futbolo čempionatą pradeda Anglijos rinktinė. Garetho Southgate'o treniruojama „Trijų...

„Žalgirio“ auksakaliai: nuo žiedų valdovo Jankūno – iki 17-mečių dueto (3)

Pirmadienį Kauno „Žalgiris“ iškovojo jubiliejinį, 20-ąjį, LKL čempiono titulą ir jau...

Prieš mėnesį vairuotojo pažymėjimą gavusios merginos „Ford“ Klaipėdoje partrenkė dvi moteris viena moteris ligoninėje mirė (40)

Klaipėdoje vos prieš mėnesį vairuotojo pažymėjimą gavusios merginos vairuojamas automobilis...

Kosminiai Trumpo planai: įsakė Pentagonui sukurti naują karinių pajėgų atšaką (83)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį įsakė Pentagonui sukurti naująsias „kosminės...

Platelius pamatysi, jei tik į duobę neįkrisi (10)

Žemaitijos perlu vadinamas Platelių ežeras ir žiemą, ir vasarą traukia gamtos mylėtojus bei...