aA
Ketvirtadienį Europos Parlamentas patvirtino metinę ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį pasaulyje, kurią parengė Europos liaudies partijos narė Laima Andrikienė. Joje skiriama dėmesio žmogaus teisėms įvairiuose pasaulio regionuose. EP siūlo uždrausti už tam tikrus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus atsakingiems Rusijos ir Irano pareigūnams atvykti į ES, taip pat įšaldyti jų turtą, ragina atsisakyti mirties bausmės, apsaugoti moterų ir homoseksualų teises, atsisakyti ksenofobijos.
Laima Liucija Andrikienė
© DELFI / Audrius Solominas

Smerkia nužudymus Rusijoje

Parlamentas smerkia žurnalistų nužudymus Rusijoje, ragina užtikrinti taikių demonstracijų laisvę bei reiškia susirūpinimą dėl M. Chodorkovskio ir P. Lebedevo teismo procesų. EP taip pat ragina paspartinti tyrimą dėl teisininko S. Magnitskio mirties.

„Šis atvejis puikiai rodo, jog dar esama didelių minėtos šalies teisinės sistemos problemų“, – pažymi EP ir priduria, jog „už agresiją prieš žmogaus teisių gynėjus, nepriklausomus žurnalistus ir teisininkus ar netgi jų nužudymą atsakingi asmenys vis dar pernelyg dažnai yra nenubaudžiami“. Parlamentas siūlo apsvarstyti galimybę uždrausti atvykti į ES Rusijos pareigūnams, kurie susiję su šia byla, ir įšaldyti jų Rusijos pareigūnų bankų sąskaitas bei kitą turtą ES valstybėse.

Ragina atsisakyti mirties bausmės

Apsvarstyti galimybę uždrausti atvykti į ES Rusijos pareigūnams, kurie susiję su šia byla, ir įšaldyti jų Rusijos pareigūnų bankų sąskaitas bei kitą turtą ES valstybėse.
EP siūlo

Parlamentas dar kartą ragina visame pasaulyje atsisakyti mirties bausmės. Europarlamentarai sveikina planus atsisakyti jos Baltarusijoje, tačiau reiškia susirūpinimą tuo, kad ji tebevykdoma. Savo ruožtu jie reikalauja, kad Iranas uždraustų užmėtymą akmenimis – „barbariškiausią mirties bausmės formą“. Europarlamentarai ragina apsvarstyti galimybę uždrausti atvykti į ES Irano pareigūnams, atsakingiems už šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, ir įšaldyti jų turtą.

Apsaugoti moteris ir homoseksualus

Europarlamentarai ragina geriau apsaugoti moterų ir vaikų teises. Jie kviečia siekti Jungtinėse Tautose priimti visuotinį moterų lytinių organų žalojimo moratoriumą, taip pat pasiūlyti ES reglamentą, draudžiantį importuoti prekes, pagamintas naudojant priverstinį (ypač vaikų) darbą.

Parlamentas „reiškia didelį susirūpinimą dėl to, kad visame pasaulyje dėl asmenų lytinės orientacijos vėl pradedamos pažeidinėti jų teisės, ir smerkia bet kokį smurtą prieš šiuos asmenis“. Europarlamentarai „apgailestauja, kad daugelyje šalių homoseksualumas vis dar laikomas nusikaltimu, už kurį baudžiama kalėjimu, o kai kuriais atvejais – net mirties bausme“, ir ragina pakeisti padėtį.

Atsisakyti ksenofobijos

EP „su dideliu susirūpinimu pažymi priverstinį romų bendrijos narių išsiuntimą ir tai, kad padaugėjo ksenofobijos atvejų ir neapykantos prieš mažumas ir migruojančias bendrijas kurstymo“. Europarlamentarai pakartoja raginimą valstybėms gerbti visus savo įsipareigojimus pagal ES teisę, o tais atvejais, kai šalys jų nesilaiko, ragina Europos Komisiją pradėti pažeidimo procedūrą.

L. Andrikienė atkreipė dėmesį ir į Michailo Chodorkovskio ir Platono Lebedevo teismą, kuris, jos nuomone, „kaip veidrodis atspindi supuvusią teisminės sistemos padėtį ir teisės viršenybės nebuvimą Rusijoje“. L. Andrikienė ragino vyriausiąją įgaliotinę „nepamiršti šių atvejų ir dėti pastangas, kad teisingumas Rusijoje taptų norma, o ne išimtis“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Buvę kitų prezidentų patarėjai Nausėdai vertinimų negaili: tik dabar pasimatė tikrosios prezidento pažiūros (99)

Nuo iškilmingos naujojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos jau praėjo 100 dienų. Buvę...

Raudonasis turizmas Kinijoje: milijardas gyventojų raginamas lankyti „šventas“ Mao vietas

Persirengusios raudongvardiečių uniformomis, Gao Hongli ir grupelė kitų vaikų darželių...

Po įvykių Vokietijoje – nerimą keliančios užuominos: jau esama tokių, kurie rimtai svarsto palikti šalį (432)

Vokietijoje tebesitęsia po Halės išpuolio įsiplieskusios diskusijos apie šalyje stiprėjantį...

Metų seklys: gaujos jautėsi drąsiai, bet policija išdaužė visus   (47)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Gaisro Alytuje užgesinti nepavyksta, uždrausta dirbti šalia esančioms įmonėms (7)

Alytaus Ekstremalių situacijų komisija sekmadienį uždraudė dirbti Pramonės rajone, kur toliau...

Vaistininkė pateikė 7 grupes vaistų, kurie iš žmogaus organizmo pašalina vitaminus bei mineralus (41)

Svarbiausius žmogaus organizmui vitaminus ir mineralus turime gauti kiekvieną dieną su maistu....

Jonas Nainys atvirai prabilo apie didžiausias baimes ir ne pačius linksmiausius nuotykius Amerikoje (4)

Muzikos prodiuseris, didžėjus, laidų vedėjas Jonas Nainys apsilankė Laisvės TV laidoje...

Johnsonas ES išsiuntė du vienas kitam prieštaraujančius laiškus dėl „Brexit“ papildyta 9:48 (72)

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas vėlų šeštadienį parašė laišką, kuriame...

Apie tai garsiai niekas nekalba: 600 eurų vertas alinantis darbas, kasdien matoma mirtis ir patiriamas smurtas (205)

Kaip skelbia „Sodra“, Lietuvoje slaugytojais dirba 22,3 tūkst. žmonių. Tai – viena...

Pigūs ir paprasti būdai, kaip panaikinti bjaurų dvoką senuose namuose (11)

Senuose namuose dažnai būna prasta vėdinimo sistema, todėl ilgainiui įsimeta slogus, pelėsiais...