aA
Ketvirtadienį Europos Parlamentas patvirtino metinę ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį pasaulyje, kurią parengė Europos liaudies partijos narė Laima Andrikienė. Joje skiriama dėmesio žmogaus teisėms įvairiuose pasaulio regionuose. EP siūlo uždrausti už tam tikrus šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus atsakingiems Rusijos ir Irano pareigūnams atvykti į ES, taip pat įšaldyti jų turtą, ragina atsisakyti mirties bausmės, apsaugoti moterų ir homoseksualų teises, atsisakyti ksenofobijos.
Laima Liucija Andrikienė
© DELFI / Audrius Solominas

Smerkia nužudymus Rusijoje

Parlamentas smerkia žurnalistų nužudymus Rusijoje, ragina užtikrinti taikių demonstracijų laisvę bei reiškia susirūpinimą dėl M. Chodorkovskio ir P. Lebedevo teismo procesų. EP taip pat ragina paspartinti tyrimą dėl teisininko S. Magnitskio mirties.

„Šis atvejis puikiai rodo, jog dar esama didelių minėtos šalies teisinės sistemos problemų“, – pažymi EP ir priduria, jog „už agresiją prieš žmogaus teisių gynėjus, nepriklausomus žurnalistus ir teisininkus ar netgi jų nužudymą atsakingi asmenys vis dar pernelyg dažnai yra nenubaudžiami“. Parlamentas siūlo apsvarstyti galimybę uždrausti atvykti į ES Rusijos pareigūnams, kurie susiję su šia byla, ir įšaldyti jų Rusijos pareigūnų bankų sąskaitas bei kitą turtą ES valstybėse.

Ragina atsisakyti mirties bausmės

Apsvarstyti galimybę uždrausti atvykti į ES Rusijos pareigūnams, kurie susiję su šia byla, ir įšaldyti jų Rusijos pareigūnų bankų sąskaitas bei kitą turtą ES valstybėse.
EP siūlo

Parlamentas dar kartą ragina visame pasaulyje atsisakyti mirties bausmės. Europarlamentarai sveikina planus atsisakyti jos Baltarusijoje, tačiau reiškia susirūpinimą tuo, kad ji tebevykdoma. Savo ruožtu jie reikalauja, kad Iranas uždraustų užmėtymą akmenimis – „barbariškiausią mirties bausmės formą“. Europarlamentarai ragina apsvarstyti galimybę uždrausti atvykti į ES Irano pareigūnams, atsakingiems už šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, ir įšaldyti jų turtą.

Apsaugoti moteris ir homoseksualus

Europarlamentarai ragina geriau apsaugoti moterų ir vaikų teises. Jie kviečia siekti Jungtinėse Tautose priimti visuotinį moterų lytinių organų žalojimo moratoriumą, taip pat pasiūlyti ES reglamentą, draudžiantį importuoti prekes, pagamintas naudojant priverstinį (ypač vaikų) darbą.

Parlamentas „reiškia didelį susirūpinimą dėl to, kad visame pasaulyje dėl asmenų lytinės orientacijos vėl pradedamos pažeidinėti jų teisės, ir smerkia bet kokį smurtą prieš šiuos asmenis“. Europarlamentarai „apgailestauja, kad daugelyje šalių homoseksualumas vis dar laikomas nusikaltimu, už kurį baudžiama kalėjimu, o kai kuriais atvejais – net mirties bausme“, ir ragina pakeisti padėtį.

Atsisakyti ksenofobijos

EP „su dideliu susirūpinimu pažymi priverstinį romų bendrijos narių išsiuntimą ir tai, kad padaugėjo ksenofobijos atvejų ir neapykantos prieš mažumas ir migruojančias bendrijas kurstymo“. Europarlamentarai pakartoja raginimą valstybėms gerbti visus savo įsipareigojimus pagal ES teisę, o tais atvejais, kai šalys jų nesilaiko, ragina Europos Komisiją pradėti pažeidimo procedūrą.

L. Andrikienė atkreipė dėmesį ir į Michailo Chodorkovskio ir Platono Lebedevo teismą, kuris, jos nuomone, „kaip veidrodis atspindi supuvusią teisminės sistemos padėtį ir teisės viršenybės nebuvimą Rusijoje“. L. Andrikienė ragino vyriausiąją įgaliotinę „nepamiršti šių atvejų ir dėti pastangas, kad teisingumas Rusijoje taptų norma, o ne išimtis“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / Proga atsitiesti: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ (172)

Penktadienį vakare Eurolygos centrinėje 19-o turo akistatoje Kauno „Žalgiris“ siekia nutraukti...

Ant raudonojo „Žmonių“ apdovanojimų kilimo – būrys garsiausių Lietuvos šou pasaulio atstovų (155)

Penktadienio vakarą Nacionaliniame operos ir baleto teatre rinkosi garsiausi šou ir kultūros...

Sunku patikėti tokiomis kainomis: lietuvius gundo butais šalia jūros kranto už 7,5 tūkst. eurų (24)

Lietuvių susidomėjimas užsienio NT rinka neblėsta, o ypač, kai parduodamas turtas kainuoja itin...

Emigrantai galėjo būti įtraukti į automatinį kaupimą – ragina pasitikrinti (106)

Išvykę iš šalies, tačiau to nedeklaravę ir kadaise išsiėmę, bet nepanaikinę individualios...

Vietos gyventojai pakraupo sužinoję, kas iškirto jų mišką: valstybinei institucijai gresia nemenkos baudos (204)

Vilniečiai nustėro, kai pamatė, kad medkirčiai įsisuko į jų pamėgtą miškelį. Tačiau dar...

Prabangų apdovanojimų vakarą sutrikdė incidentas: iš garsenybių besityčiojęs „šuo“ išvytas su apsauga (86)

Penktadienio vakarą prabangiame „Žmonių“ apdovanojimų renginyje Nacionaliniame operos ir...

Sibire – operacija „Patrauk kalną“: 11 priekabų sprogmenų, didžiulis „An-124“ ir keturi „Il-76“ (66)

Rusijoje sukama galvas, kaip sunaikinti didžiulę nuošliaužą, blokuojančią Burėjos upę ir...

Raudonuoju kilimu žengusios žvaigždės turėjo užduotį – paisyti aprangos kodo. Ar pavyko? (51)

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre susirinkę svečiai buvo...

Įstabiai turtinga, bet nebrangi šalis lietuvius pavergė savo grožiu (50)

Bekraštės stepės, Baikonuras, Astana ir Nursultanas Nazarbajevas – tiek žinojau apie...

Daugiau galimybių užsidirbti – šiuolaikinės kartos noriau perka iš robotų

Robotas gali parduoti nuo 4 iki 10 kartų daugiau prekių nei įprasti pardavimų aparatai, o žmonės...