aA
Europos Parlamento Užsienio reikalų komitetas antradienį (kovo 18 d.) milžiniška balsų dauguma (53 už, 1 prieš ir 2 susilaikė) pritarė Europos Parlamento rekomendacijos ES Tarybai projektui dėl vizų apribojimų nustatymo pareigūnams, susijusiems su Sergejaus Magnitskio byla, taip vadinamajam „Magnitskio sąrašui".
Europos parlamentas
© Reuters/Scanpix

Tarp 32 asmenų, kurių sąrašas pateikiamas rekomendacijoje – teisėjai, tardytojai, gydytojai, kiti Rusijos pareigūnai, kalti dėl neteisėto S. Magnitskio sulaikymo ir šio jauno teisininko smurtinės mirties kalėjime. Europos Parlamentas rekomenduoja, kad visiems 32-iems sąraše įvardintiems asmenims visoje Europos Sąjungoje būtų uždrausta išduoti vizas atvykti į ES teritoriją, taip pat jų ar jų šeimos narių Europos Sąjungoje visas turimas finansinis turtas būtų įšaldytas.

Balsavime dalyvavusi ir rekomendacijai pritarusi Lietuvos atstovė Laima Andrikienė po balsavimo sakė: „Rusijos atžvilgiu Europos Sąjungai reikia tvirtos, vieningos ir išsamios politikos, kuri apimtų ne tik pagalbą ar bendradarbiavimą, bet taip pat teisingą ir konstruktyvią kritiką, įskaitant sankcijas ir ribojamąsias priemones, kurios, kaip parodė pastarųjų mėnesių įvykiai, yra neišvengiamos ir būtinos“.

Pirmą kartą sankcijų su S. Magnitskio byla susijusiems Rusijos pareigūnams galimybė buvo įvardinta L. Andrikienės parengtame ir Europos Parlamento 2010 m. gruodžio 12 d. priimtoje rezoliucijoje dėl Metinio pranešimo dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje 2009 m. ir ES politikos šioje srityje: Europos Parlamentas pasiūlė ES Tarybai svarstyti galimybę uždrausti atvykti į ES teritoriją Rusijos pareigūnams, kurie susiję su šia byla, ir įšaldyti tų Rusijos pareigūnų bankų sąskaitas bei kitą turtą ES valstybėse.

„S. Magnitskio sulaikymas, kalinimas ir mirtis kalėjime yra svarbus pagrindinių žmogaus teisių nepaisymo, kurį įrodo nemažai dokumentų, Rusijoje atvejis. Rusija, kuri yra Europos Tarybos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos, Jungtinių Tautų narė, yra įsipareigojusi visapusiškai gerbti pagrindines teises ir teisinės valstybės principus", sakoma priimtame dokumente.

Europos Parlamentas savo rekomendacijoje ragina ES Tarybą, kad būtų sudarytas ES bendrasis sąrašas tų pareigūnų, kurie yra atsakingi už S. Magnitskio mirtį, už tikrųjų mirties aplinkybių slėpimą ir priekabiavimą prie S. Magnitskio motinos bei našlės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (59)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (265)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Žiema trumpam atsitraukia, grįžta rudeniški orai (9)

Penktadienį dangumi plauks stori pilki kritulių debesys. Naktį ir rytą šlapias sniegas...

Kartu 53 taškus mėgėjų lygoje „suvertę“ Lavrinovičiai: vakar mama bažnyčioje buvo (22)

Sostinės krepšinio lygoje („GEALAN–SKL“) užtikrintą pergalę pasiekė „Sporto namai“...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina (5)

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Naujausios ir ilgiausiai rašytos Andriaus Užkalnio knygos pristatymo nepraleido ir žinomi bičiuliai: taps dar vienu bestseleriu (156)

Ketvirtadienio pavakarę sostinėje žinomas publicistas ir žurnalistas Andrius Užkalnis...

Šios frazės gali sugriauti bet kokius santykius (12)

Būtina visą laiką sekti, ką kalbame. Neretai artimieji girdi iš mūsų skaudžias frazes, o...

„Google“ ne juokais susirūpino saugumu: kaip sužinoti ar jūsų slaptažodis nėra pavogtas (7)

„ Google “ neseniai išleido 79-ą „ Chrome “ versiją, kurioje buvo patobulinta...

Kurtinaičio kariauna nutraukė pralaimėjimų seriją – nuskriaudė Giedraičio ALBA komandą (5)

Rimo Kurtinaičio treniruojami krepšininkai lipa iš nesėkmių liūno. Maskvos srities „Chimki“...