aA
Europos Parlamento Užsienio reikalų komitetas antradienį (kovo 18 d.) milžiniška balsų dauguma (53 už, 1 prieš ir 2 susilaikė) pritarė Europos Parlamento rekomendacijos ES Tarybai projektui dėl vizų apribojimų nustatymo pareigūnams, susijusiems su Sergejaus Magnitskio byla, taip vadinamajam „Magnitskio sąrašui".
Europos parlamentas
© Reuters/Scanpix

Tarp 32 asmenų, kurių sąrašas pateikiamas rekomendacijoje – teisėjai, tardytojai, gydytojai, kiti Rusijos pareigūnai, kalti dėl neteisėto S. Magnitskio sulaikymo ir šio jauno teisininko smurtinės mirties kalėjime. Europos Parlamentas rekomenduoja, kad visiems 32-iems sąraše įvardintiems asmenims visoje Europos Sąjungoje būtų uždrausta išduoti vizas atvykti į ES teritoriją, taip pat jų ar jų šeimos narių Europos Sąjungoje visas turimas finansinis turtas būtų įšaldytas.

Balsavime dalyvavusi ir rekomendacijai pritarusi Lietuvos atstovė Laima Andrikienė po balsavimo sakė: „Rusijos atžvilgiu Europos Sąjungai reikia tvirtos, vieningos ir išsamios politikos, kuri apimtų ne tik pagalbą ar bendradarbiavimą, bet taip pat teisingą ir konstruktyvią kritiką, įskaitant sankcijas ir ribojamąsias priemones, kurios, kaip parodė pastarųjų mėnesių įvykiai, yra neišvengiamos ir būtinos“.

Pirmą kartą sankcijų su S. Magnitskio byla susijusiems Rusijos pareigūnams galimybė buvo įvardinta L. Andrikienės parengtame ir Europos Parlamento 2010 m. gruodžio 12 d. priimtoje rezoliucijoje dėl Metinio pranešimo dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje 2009 m. ir ES politikos šioje srityje: Europos Parlamentas pasiūlė ES Tarybai svarstyti galimybę uždrausti atvykti į ES teritoriją Rusijos pareigūnams, kurie susiję su šia byla, ir įšaldyti tų Rusijos pareigūnų bankų sąskaitas bei kitą turtą ES valstybėse.

„S. Magnitskio sulaikymas, kalinimas ir mirtis kalėjime yra svarbus pagrindinių žmogaus teisių nepaisymo, kurį įrodo nemažai dokumentų, Rusijoje atvejis. Rusija, kuri yra Europos Tarybos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos, Jungtinių Tautų narė, yra įsipareigojusi visapusiškai gerbti pagrindines teises ir teisinės valstybės principus", sakoma priimtame dokumente.

Europos Parlamentas savo rekomendacijoje ragina ES Tarybą, kad būtų sudarytas ES bendrasis sąrašas tų pareigūnų, kurie yra atsakingi už S. Magnitskio mirtį, už tikrųjų mirties aplinkybių slėpimą ir priekabiavimą prie S. Magnitskio motinos bei našlės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Apie asocialus, čigonus, pašalpinius ir kitus blogus žodžius (2)

Sužinojau, kad žodžio „asocialas“ mūsų vis dar laisvoje, bet sparčiai nelaisvėjančioje...

(Ne)Grįžtu. Į Airiją išvyko jau sulaukusi 50-ies: geriau nei čia savo pensijos net neįsivaizduoju į šalį plūsta vyresni lietuviai (60)

„Gerai, išgersime kavos“, – pasigirsta žodžiai už nugaros Monaghano, miestelio Airijoje,...

Vyriausybė galutinai apsisprendė, kaip kovos su kainomis: „vaučeriais“ naudosis ne visi papildyta 15.05 val.  (462)

Vyriausybės pasitarime pristatytos paruoštos ministerijų priemonės, kaip kovoti su augančiomis...

Greiti pinigai ir Trumpo draugai Laikykitės ten su Andriumi Tapinu (15)

„ Laikykitės ten su Andriumi Tapinu “ aptaria savaitės aktualijas, Kėdainių aktualijas ir...

Eimunto Nekrošiaus bičiulis apie prieš 7 metus režisierių ištikusias sveikatos problemas: kalba ėjo apie širdies operaciją (3)

Kartu su visa šalimi mylimo ir talentingo režisieriaus gedintys aktorius bei režisierius Adolfas...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nedaužė, bet santykiai nebuvo laimingi? (87)

„Mes gimėme laikais, kai sulūžusius daiktus buvo įprasta taisyti, o ne išmesti“ – tokios ir...

Kokios pensijos galime tikėtis: ką daryti, kad netektų skursti? (13)

Savaitgalis Druskininkų sanatorijoje, atostogos saulėtoje Ispanijoje, popietės su anūkais vandens...

Neeilinis smurtas prestižinėje Kauno gimnazijoje: apsiginklavęs mokinys daužė paauglį papildyta policijos pranešimu (223)

DELFI pasiekė informacija, kad vienoje prestižinėje Kauno gimnazijoje mokinys kastetu daužė kitą...

Pirkėjas pastebėjo išaugusią žaislo kainą: ar tai „Maximos“ triukas apgauti per akcijas? (94)

Švenčių sezonas artėja ir vis daugiau lietuvių pradeda ieškoti dovanų, kurias galėtų įsigyti...

Nuolaidos, apie kurias garsiai nekalbama: kaip sutaupyti, keliaujant su vaikais (2)

Gimus vaikams, kelionės dažnai tampa prabanga. Jei jau morališkai susitaikei, kad teks iškęsti...