aA
Europos Parlamento Užsienio reikalų komitetas antradienį (kovo 18 d.) milžiniška balsų dauguma (53 už, 1 prieš ir 2 susilaikė) pritarė Europos Parlamento rekomendacijos ES Tarybai projektui dėl vizų apribojimų nustatymo pareigūnams, susijusiems su Sergejaus Magnitskio byla, taip vadinamajam „Magnitskio sąrašui".
Europos parlamentas
© Reuters/Scanpix

Tarp 32 asmenų, kurių sąrašas pateikiamas rekomendacijoje – teisėjai, tardytojai, gydytojai, kiti Rusijos pareigūnai, kalti dėl neteisėto S. Magnitskio sulaikymo ir šio jauno teisininko smurtinės mirties kalėjime. Europos Parlamentas rekomenduoja, kad visiems 32-iems sąraše įvardintiems asmenims visoje Europos Sąjungoje būtų uždrausta išduoti vizas atvykti į ES teritoriją, taip pat jų ar jų šeimos narių Europos Sąjungoje visas turimas finansinis turtas būtų įšaldytas.

Balsavime dalyvavusi ir rekomendacijai pritarusi Lietuvos atstovė Laima Andrikienė po balsavimo sakė: „Rusijos atžvilgiu Europos Sąjungai reikia tvirtos, vieningos ir išsamios politikos, kuri apimtų ne tik pagalbą ar bendradarbiavimą, bet taip pat teisingą ir konstruktyvią kritiką, įskaitant sankcijas ir ribojamąsias priemones, kurios, kaip parodė pastarųjų mėnesių įvykiai, yra neišvengiamos ir būtinos“.

Pirmą kartą sankcijų su S. Magnitskio byla susijusiems Rusijos pareigūnams galimybė buvo įvardinta L. Andrikienės parengtame ir Europos Parlamento 2010 m. gruodžio 12 d. priimtoje rezoliucijoje dėl Metinio pranešimo dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje 2009 m. ir ES politikos šioje srityje: Europos Parlamentas pasiūlė ES Tarybai svarstyti galimybę uždrausti atvykti į ES teritoriją Rusijos pareigūnams, kurie susiję su šia byla, ir įšaldyti tų Rusijos pareigūnų bankų sąskaitas bei kitą turtą ES valstybėse.

„S. Magnitskio sulaikymas, kalinimas ir mirtis kalėjime yra svarbus pagrindinių žmogaus teisių nepaisymo, kurį įrodo nemažai dokumentų, Rusijoje atvejis. Rusija, kuri yra Europos Tarybos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos, Jungtinių Tautų narė, yra įsipareigojusi visapusiškai gerbti pagrindines teises ir teisinės valstybės principus", sakoma priimtame dokumente.

Europos Parlamentas savo rekomendacijoje ragina ES Tarybą, kad būtų sudarytas ES bendrasis sąrašas tų pareigūnų, kurie yra atsakingi už S. Magnitskio mirtį, už tikrųjų mirties aplinkybių slėpimą ir priekabiavimą prie S. Magnitskio motinos bei našlės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (8)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (94)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Užkalnis: kvepiu kaip keiksmažodis (2)

Kai kas nors nori parašyti tekste keiksmažodį ir praslysti pro cenzorius ir davatkas, rašo su...

Didžiųjų valstybių spąstai Lietuvai verčia verslininkus panikuoti (140)

Šių metų balandžio mėnesį Europos Parlamentas ( EP ) balsavo už Mobilumo Paketo priėmimą....

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje (55)

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Geriausi Lietuvos paplūdimiai prie ežerų: ramybė, grynas oras ir atgaiva išvargusiam kūnui

Jei dar nežinojote – Lietuvoje mes turime beveik tris tūkstančius ežerų. Pasislėpę giliai...

Macrono didysis planas ėmė ir subliuško (1)

Mažiausiai 20 Europos Parlamento rinkimų dalyvių sieks iškovoti mandatą ne savo gimtinėje, o...

Jerai Grantas po sezono paliks „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūnas“ jau žino, kad kitą sezoną turės verstis ne tik be vyriausiojo...

Savaitgalio pusryčiai: traškūs belgiški vafliai kiekvienam smaližiui

Manau, savaitgalį dažnas iš mūsų pasvajoja apie vėlyvus, gardžius, sočius, ilgus pusryčius ....