aA
Europos Parlamento (EP) užsienio reikalų komiteto pirmininko Elmaro Broko teigimu, derybos bus vis dar reikalingos tam, kad būtų rastas ilgalaikis sprendimas dėl Sirijos, nepriklausomai nuo karinių veiksmų, kurių gali būti imtasi.
© AFP/Scanpix

Kalbėdamas po rugpjūčio 28 d. įvykusio specialaus komiteto susirinkimo dėl situacijos Sirijoje ir Egipte, Vokietijos Krikščionių demokratų partijai priklausantis EP narys E. Brokas pasmerkė Rusiją ir Kiniją dėl to, kad šios valstybės daro per mažai tam, kad padėtų rasti taikų sprendimą.

“Net jei bus suduotas karinis smūgis, mes esame tikri, kad vis tiek reikės politinio sprendimo. Nenorime, kad į valdžią ateitų fundamentalistų vyriausybė, kas galbūt būtų net blogiau už tai, kas buvo”, - patikino E. Brokas.

Kaip rašo “European Jewish Press”, jis taip pat pasipiktino dėl Sirijoje galimai panaudotų cheminių ginklų. „Mums nepriimtinos masinio naikinimo priemonės, kurios buvo panaudotos, tai – dvejonių nepaliekantis pavojaus signalas tarptautinei bendruomenei.“

EP pirmininkas Martinas Schulzas įspėjo neskubėti imtis karinių veiksmų. „Pasisakau prieš skubotą ir vienašališką intervenciją į Siriją.

Tarptautinė bendruomenė privalo veikti drauge bei remtis Jungtinių Tautų (JT) ataskaitos rezultatais“, - pasakė M. Schulzas.

Londone britų įstatymų leidėjai pasiruošę aptarti galimą karinę intervenciją į Siriją. D. Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pasakė, kad Britanija siūlys JT rezoliuciją, kurioje Sirijos valdžia kaltinama cheminių ginklų panaudojimu praėjusios savaitės išpuolių metu bei suteikiamos „visos priemonės”, reikalingos apginti taikius gyventojus.

Ši rezoliucija, kuri bus išplatinta tarp penkių nuolatinių JT Saugumo Tarybos narių, tapo paskatinimu Vakarų šalių atsakomųjų karinių veiksmų rengimo planui.

D. Camerono teigimu, D. Britanija paruošė „pirminį rezoliucijos variantą, kuriame B. Assadas kaltinamas cheminių ginklų panaudojimu ir kuri įgalina imtis būtinų priemonių taikiems gyventojams apsaugoti.“
“Mes visada teigėme norintys, kad JT Saugumo Taryba vykdytų savo pareigas dėl Sirijos”, - socialiniame tinklapyje „Twitter“ paskelbė D. Cameronas.

D. Camerono atstovas spaudai pasakė, kad D. Britanijos pasiūlytas pirminis rezoliucijos variantas remiasi septintuoju JT Chartijos skyriumi, kuris gali būti panaudojamas įgalinti jėgos panaudojimą, siekiant „išlaikyti ar atkurti tarptautinę taiką ir saugumą“.

Pastarasis D. Britanijos veiksmas, atrodo, skirtas paruošti diplomatinį pagrindą išorės pajėgų koalicijos veiksmams, vadovaujamiems Jungtinių Valstijų, tuo atveju, jei nebus pasiektas JT susitarimas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1204)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (24)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (35)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (57)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio (6)

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Pasaulinio garso dizaineris apie tai, ko reikia, kad Lietuva pasiektų puikių rezultatų

„Burberry“, „YSL“, „Givenchy“. Šie prekių ženklai yra patikėję pakuočių kūrimą...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (215)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai (7)

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (9)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (103)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...