aA
Europos Parlamento (EP) užsienio reikalų komiteto pirmininko Elmaro Broko teigimu, derybos bus vis dar reikalingos tam, kad būtų rastas ilgalaikis sprendimas dėl Sirijos, nepriklausomai nuo karinių veiksmų, kurių gali būti imtasi.
© AFP/Scanpix

Kalbėdamas po rugpjūčio 28 d. įvykusio specialaus komiteto susirinkimo dėl situacijos Sirijoje ir Egipte, Vokietijos Krikščionių demokratų partijai priklausantis EP narys E. Brokas pasmerkė Rusiją ir Kiniją dėl to, kad šios valstybės daro per mažai tam, kad padėtų rasti taikų sprendimą.

“Net jei bus suduotas karinis smūgis, mes esame tikri, kad vis tiek reikės politinio sprendimo. Nenorime, kad į valdžią ateitų fundamentalistų vyriausybė, kas galbūt būtų net blogiau už tai, kas buvo”, - patikino E. Brokas.

Kaip rašo “European Jewish Press”, jis taip pat pasipiktino dėl Sirijoje galimai panaudotų cheminių ginklų. „Mums nepriimtinos masinio naikinimo priemonės, kurios buvo panaudotos, tai – dvejonių nepaliekantis pavojaus signalas tarptautinei bendruomenei.“

EP pirmininkas Martinas Schulzas įspėjo neskubėti imtis karinių veiksmų. „Pasisakau prieš skubotą ir vienašališką intervenciją į Siriją.

Tarptautinė bendruomenė privalo veikti drauge bei remtis Jungtinių Tautų (JT) ataskaitos rezultatais“, - pasakė M. Schulzas.

Londone britų įstatymų leidėjai pasiruošę aptarti galimą karinę intervenciją į Siriją. D. Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pasakė, kad Britanija siūlys JT rezoliuciją, kurioje Sirijos valdžia kaltinama cheminių ginklų panaudojimu praėjusios savaitės išpuolių metu bei suteikiamos „visos priemonės”, reikalingos apginti taikius gyventojus.

Ši rezoliucija, kuri bus išplatinta tarp penkių nuolatinių JT Saugumo Tarybos narių, tapo paskatinimu Vakarų šalių atsakomųjų karinių veiksmų rengimo planui.

D. Camerono teigimu, D. Britanija paruošė „pirminį rezoliucijos variantą, kuriame B. Assadas kaltinamas cheminių ginklų panaudojimu ir kuri įgalina imtis būtinų priemonių taikiems gyventojams apsaugoti.“
“Mes visada teigėme norintys, kad JT Saugumo Taryba vykdytų savo pareigas dėl Sirijos”, - socialiniame tinklapyje „Twitter“ paskelbė D. Cameronas.

D. Camerono atstovas spaudai pasakė, kad D. Britanijos pasiūlytas pirminis rezoliucijos variantas remiasi septintuoju JT Chartijos skyriumi, kuris gali būti panaudojamas įgalinti jėgos panaudojimą, siekiant „išlaikyti ar atkurti tarptautinę taiką ir saugumą“.

Pastarasis D. Britanijos veiksmas, atrodo, skirtas paruošti diplomatinį pagrindą išorės pajėgų koalicijos veiksmams, vadovaujamiems Jungtinių Valstijų, tuo atveju, jei nebus pasiektas JT susitarimas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (20)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (65)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Profesorius Lukoševičius: druska gali žudyti, bet jos visiškai atsisakius – tragiškos pasekmės (2)

Koks valgomosios druskos vaidmuo žmogaus mityboje ir jos sąsajos su kraujospūdžiu? Aiškinama, kad...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (25)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Dėl sulaužyto gyvenimo dabar nebežino, kur kreiptis: gailiuosi, kad nuvedusi dukterį pas gydytojus, paklausiau jų patarimo (222)

Prieš daugelį metų globėjų į užsienį kartu su seserimi išvežta lietuvaitė po dešimties ten...

Pavergė ne vieno garsaus menininko širdį: vieni vadino mūza, kiti – vyrus gniuždančiu monstru (3)

Ją vadino kūrėjų mūza. Ji įsimylėdavo talentingiausius to meto vyrus, jie atsakydavo tokiais...

Kalėdinės mugės pasaulyje – kur geriausia ieškoti šventinės nuotaikos? (1)

Rankas šildantis karšto gėrimo puodelis magiškomis švieselėmis blyksinčioje...

Prieš 23 metus duotam interviu Samas papasakojo apie išbyrėjusius dantis, o savo ateitį „numatė“ Rusijoje (28)

Internete pasirodė prie 23 metus kurta laida „X klanas“ (aut.Ligita Juknevičiūtė ir Remigijus...

Gabrielius Landsbergis: siūlome stabdyti mokesčių pertvarką (105)

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) Tarybos...