aA
Europos Komisija pirmadienį pasiūlė pakeisti Europoje galiojančias taisykles dėl indėlininkų ir investuotojų apsaugos. ir taip dar pagerinti bankų indėlininkų ir mažmeninių investuotojų apsaugą. Be to, Komisija pradėjo viešąsias konsultacijas dėl galimybių gerinti draudėjų apsaugą, įskaitant galimybę sukurti draudimo garantijų sistemas visose valstybėse narėse, praneša Europos Komisija.
© Corbis

Banko indėlininkams šiandien priimtos priemonės reiškia, kad tuo atveju, jei jų bankas negalėtų vykdyti įsipareigojimų, jie greičiau (per 7 dienas) atgautų savo pinigus, kompensuojama suma būtų didesnė (iki 100 tūkst. eurų) ir jie būtų geriau informuoti apie jų indėlių apsaugą.

Investuotojams, kurie naudojasi investavimo paslaugomis, Komisija siūlo greitesnį kompensavimą, jei investicijų įmonė negalėtų gražinti investuotojų turto dėl sukčiavimo, administracinių pažeidimų ar operacinių klaidų, o kompensacijos suma turėtų būti padidinta nuo 20 tūkst. eurų iki 50 tūkst. eurų. Šie pasiūlymai įsigalios, jei jiems pritars šalių narių vyriausybėms atstovaujanti Ministrų taryba ir Europos Parlamentas. 

EK pasiūlymai:
- Didesnė kompensacija. Jau patvirtinta, kad iki šių metų pabaigos kompensacijos suma bus padidinta iki 100 000 EUR. Tai reiškia, kad 95 % visų ES bankų indėlininkų atgautų savo santaupas, jei bankas žlugtų. Kompensacija dabar taikoma mažosioms, vidutinėms ir stambiosioms įmonėms, taip pat visoms valiutoms. Netaikoma visiems finansinių įstaigų ir valdžios institucijų indėliams, struktūrizuotoms investicijoms ir skolos sertifikatams.
- Greitesnis išmokėjimas. Bankų indėlininkams kompensacija bus išmokama per septynias dienas. Siekiant palengvinti tokį greitą išmokėjimą, priežiūros institucijos turės anksti informuoti indėlių garantijų sistemų vadovus apie bankų problemas. Bankai savo apskaitos dokumentuose turės nurodyti, ar indėliai yra apsaugoti, ar ne.
- Mažiau biurokratizmo. Pavyzdžiui, gyvenantiems Lietuvoje ir turintiems sąskaitą žlungančiame banke, kurio pagrindinė buveinė yra Švedijoje, Lietuva sistema grąžins  indėlį savo iniciatyva ir bus kliento „kontaktinis punktas“. Tuomet Švedijos sistema kompensuos Lietuvos sistemai.
- Geresnis informavimas. Bankų indėlininkai bus geriau informuojami apie kompensacijas ir jų sistemos veikimą naudojant naują lengvai suprantamą standartinę formą ir per sąskaitų išrašus.Dauguma pakeitimų galėtų įsigalioti jau 2012 ir 2013 m. ir, įtraukti į Europos ekonominės erdvės susitarimą, būtų taikomi visose ES valstybėse narėse, taip pat Norvegijoje, Islandijoje ir Lichtenšteine.
Šaltinis: EK
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Prieš lemiamą dvikovą – ekspertinis žvilgsnis į abu kandidatus: vienam iš jų laikas kreiptis į žmones (177)

Iki Prezidento rinkimų lieka vis mažiau laiko, o abu kandidatai dar turi labai daug darbų. „...

Mačiulis prakalbo apie ateitį: tai bus tokia krizė, kurios aš labiausiai bijau (180)

„Tai bus tokia krizė, kurios aš labiausiai bijau“, – antradienį vykusiame kasmetiniame...

Net ir paskelbusi apie karjeros pabaigą Meilutytė veikiausiai bus nubausta sulaukė dar vieno dopingo kontrolės vizito (16)

Trečiadienį ryte Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė pranešė baigianti savo...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Kodėl jie smurtauja ir rėkia? (53)

„Beržinės košės gavom, bet normalūs užaugom“, tikina tie patys žmonės, kurių mėgstamas...

Žiniasklaida: Theresos May planas žlugs (6)

Britų ministrės pirmininkės Theresos May paskutinis bandymas gelbėti savo susitarimą su Europos...

Policija išaiškino 22 asmenų ginkluotą susivienijimą: vertėsi kontrabanda, įtariami Bugavičiaus nužudymu papildyta (164)

Trečiadienį spaudos konferencijos metu Lietuvos policija paskelbė, kad bendradarbiaujant su...

Karbauskis palinkėjo Nausėdai sėkmingų rinkimų ir pasiguodė dėl Grybauskaitės papildyta 13:00 val. (328)

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos Seime...

Įvardijo dažniausiai daromas būsto įrengimo klaidas ir kaip jas ištaisyti

Pirmieji nuosavi namai nenuginčijamai yra vienas įsimintiniausių įvykių gyvenime. Galėčiau...

Įspėja dėl miesto fontanų: kol vieni grožisi, kiti plauna butelius

Prasidėjus fontanų sezonui Lietuvoje, vis daugiau viešų vaizdo kamerų fiksuoja pikantiškus...

Patikrino techninę apžiūrą įveikusius automobilius: pusė TA gavo už „gražias akis“ (133)

Ar galima už kyšį netvarkingam automobiliui gauti galiojančią techninę apžiūrą (TA)?...