Briuseliui vis stiprinant galią pasaulyje, didelės viešojo sektoriaus ir komunikacijos sričių darbuotojų algos atspindi profesionalumo šiame sektoriuje augimą, tačiau dar gerokai atsilieka nuo kitų lobistų mėgiamų sostinių, pavyzdžiui, Vašingtono ar Londono, anot šiandien paskelbtos pirmosios Briuselio atlyginimus nagrinėjančios ataskaitos, skelbia „EurActiv“. Šiuo metu Briuselyje priskaičiuojama daugiau kaip 15 tūkst. lobistų ir 2500 lobizmu užsiimančių organizacijų.
© Corbis

Ši personalo atrankos kompanijos „Ellwood&Atfield“ (E&A) paskelbta ataskaita yra pirmasis tyrimas, lyginantis Briuselio viešojo ir privataus sektoriaus atlyginimus. Maždaug 200 vidutinio ir aukščiausio lygio profesionalų, dirbančių Briuselyje, atlyginimus pirmojoje 2010 m. pusėje nagrinėjęs tyrimas atskleidė, kad pačios pelningiausios vietos Europos viešajame sektoriuje yra konsultacinių bendrovių ir prekybinių asociacijų vadovų postai.

Konsultacinės kompanijos vykdantysis direktorius gali uždirbti 300–400 tūkst. eurų per metus, tiek pat kiek ir didelių kompanijų direktoriai Europos reikalams ar prekybos asociacijų generaliniai sekretoriai. Tokia alga gerokai viršija komunikacijos direktoriaus metinį atlyginimą, siekiantį iki 260 tūkst. eurų.
„Praeityje pabaigę karjerą Briuselio aukščiausi vadovai gal ir buvo išleidžiami į pensiją. Tačiau taip nebėra. Dabar, kai 80% teisės aktų, reguliuojančių tam tikras sritis, atkeliauja iš Briuselio ir išsiplėtusios iki 27 narių Europos Sąjungos, dauguma interesų grupių stengiasi padidinti savo atstovų skaičių“, - teigia E&A konsultantas Benas Atfieldas.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad aukščiausiame konsultacijų lygmenyje trūksta talentingų žmonių, taigi patyrusiems profesionalams tai puiki galimybė pasvarstyti apie atvykimą į Briuselį.

Nors ES pareigūnai dėl mažų mokesčių ir dosnios pensijų sistemos gauna gerą užmokestį, tyrimas rodo, kad jų atlyginimai, lyginant su atitinkamomis pareigybėmis privačiame sektoriuje, yra gana nedideli. Generaliniai direktoriai viešajame sektoriuje uždirba iki 217 tūkst. eurų per metus, Europos Komisijos pareigūnai – iki 300 tūkst. eurų, o europarlamentarai – „tik“ apie 125 tūkst.

Kitas dalykas – rotacija tarp viešojo ir privataus sektoriaus darbuotojų. Jei kitose lobistų mėgiamose sostinėse – Vašingtone ar Londone – visiškai natūralu, kai profesionalai tai ateina į viešąjį sektorių, tai iš jo pasitraukia, B. Atfieldo teigimu, Briuselyje yra kitaip.

Kai Europos Komisarai ir europarlamentarai persikėlė į privatų sektorių, susidarė įspūdis, kad Briuselyje vyksta „besisukančių durų“ procesas, kai pareigūnai pereina tiesiogiai į tą sritį, kurią prieš tai reguliavo. Tačiau vėl grįžti į viešąjį sektorių, iš kurio kartą pasitraukei, Briuselyje yra žymiai sunkiau.

Mažiausiai apmokamos su Europos reikalais susijusios aukščiausiojo lygio pareigos Briuselyje yra nevyriausybinės organizacijos (NVO) direktorius, per metus geriausiu atveju uždirbantis 120 tūkst. eurų. Tačiau, B. Atfieldo teigimu, žmonės mielai dirba NVO, nes mažesnę algą kompensuoja moralinė atliekamo darbo vertė.

E&A ataskaitoje pabrėžiama, kad daugiausia lobistų Briuselyje įdarbina prekybinės asociacijos. Tiesa, jų algos gali gerokai skirtis – nuo 250 tūkst. eurų viešųjų reikalų ir komunikacijos direktoriui iki daugiau kaip 400 tūkst. eurų generaliniam sekretoriui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kaimynus sukiršino vaizdo stebėjimo kameros (76)

Keturbučio namo kieme įtaisytos vaizdo stebėjimo kameros įplieskė konfliktą tarp kaimynų.

Prezidento rinkimai: trys svarbiausi kandidatai turi priežasčių tylėti (598)

Likus mažiau nei metams iki prezidento rinkimų populiariausiais kandidatais išlieka asmenys, kurie...

Užkalnis: pasveikinkim tuos, kas ne emigrantai (242)

Niekada nelaikiau, ir dabar nelaikau savęs emigrantu todėl, kad emigracija lietuvių kalboje yra...

Ir jaunučiai Europos čempionate liks be medalių – ketvirtfinalyje pralaimėta kroatams (159)

Europos jaunučių iki 16-os metų čempionate Lietuvos rinktinė traiškė varžovus keliasdešimties...

Ištyrė, į kuriuos automobilius ilgapirščiai nesidairo – savininkai visus susigrąžina (3)

Galbūt sunku tuo patikėti, tačiau Jungtinėse Valstijose vienu mažiausių pranešimų apie...

Psichologas paaiškino, kaip išgelbėti santykius užstrigus užburtame rate (1)

Prastais tarpusavio santykiais dažniausiai skundžiasi poros, patekusios į vadinamuosius užburtus...

Vilniaus rajone apvirtęs vilkikas užtvėrė kelią, eismas uždarytas (4)

Trečiadienį Vilniaus rajone, kelyje Nemenčinė - Pabradė , nuo Nemenčinės nuvažiavus 5 km...

Buvęs KGB karininkas: Rusijoje – didžiulės paranojos ženklai 2,3 mln. rusų – „stop sąrašuose“ (636)

Kremlius vis labiau ir labiau milijonams rusų apsunkina galimybes išvykti į kitas šalis. Ypač...

Rašytojas Edmundas Malūkas dovanojo 7 ha pievos šieną – kuo baigėsi eksperimentas (99)

Šimtų tūkstančių egzempliorių tiražu leidžiamų detektyvų autorius Edmundas Malūkas...

Įrengusi butą jaunai šeimai, dizainerė parodė, kaip reikia trūkumus paversti privalumais (18)

Neretai daugeliui iš mūsų tenka įsigyti butus, kuriuose iš anksto išvedžioti pagrindiniai...