aA
Remiantis Danijos energetikos agentūros paruoštu dokumentu, Europos Sąjungos (ES) apšvietimo įrenginių strategija, pagal kurią ketinama stabdyti daug elektros energijos suvartojančių lempučių išėmimą iš rinkos per artimiausius dvejus metus, pakenktų švarios elektros energijos įmonėms, kliudytų ES teisės aktų įgyvendinimui bei keltų pavojų ateities draugiškų aplinkai teisės aktų priėmimui.
© Scanpix

Šis dokumentas buvo nusiųstas į Briuselį reaguojant į ES siūlymą atidėti 2016 m. turėjusį įsigalioti neefektyvių nekryptinių halogeninių lempų vartojimą pagal šeštąjį nekryptinių buitinių lempų ekologinio projektavimo reikalavimų, kurie turėtų įsigalioti iki 2018 m., etapą.

„Negalime paremti šeštojo etapo įgyvendinimo atidėjimo, nes tai ženkliai sumažintų Ekologinio projektavimo direktyvos įgyvendinimo efektyvumą bei turėtų neigiamo poveikio ES verslo subjektams, kurie investavo ir integravo šeštąjį etapą į savo verslo strategiją, bei sukeltų abejonių dėl kitų jau egzistuojančių ar ateities teisės aktų“, - teigiama Danijos parengtame dokumente.

Be to, kaip praneša „Euractiv“, Danijos ekspertai praneša, jog toks sprendimas taptų teisės akto neįgyvendinimo precedentu, pakenksiančiu verslo subjektams.

Praėjusių metų lapkričio mėn. Europos Komisija (EK) nurodė, kad LED technologija kol kas nėra pakankamai išvystyta tam, kad pakeistų nekryptines halogenines lempas. Tačiau, remiantis Danijos agentūras atliktu tyrimu, LED lempos jau dabar gali pakeisti beveik visas halogenines lempas.

Jau dabar 76 proc. LED lempų yra reguliuojamos, o iki 2016 m. dar 19 proc. didesnio šviesos srauto ir dydžio LED lempų apribojimų problema taip pat bus išspręsta. Likę 5 proc. lempų nepateko į Danijos energetikos agentūros atliktą tyrimą.

Remiantis Bendrojo ženklinimo ir standartų taikymo programos pateikiamais paskaičiavimais, papildomai sutaupomos elektros energijos kiekis, jei bus laikomasi anksčiau nustatyto plano, iki 2025 m. siektų 97,2 teravatų.

Remiantis Bendrojo ženklinimo ir standartų taikymo programos pateikiamais duomenimis, šis skaičius daugiau nei dvigubai viršija 43,2 teravatų, kuriuos EK nurodė dokumente, skirtame argumentuoti sprendimą dėl dviejų metų atidėjimo, bei prilygsta 34 mln. tonų anglies dioksido, kuris įvertintas 22,9 mlrd. eurų (79,1 mlrd. litų).

„Atsižvelgiant į Danijos atliktą tyrimą, EK atidėjimo argumentavimas labai nublanksta“, - patikino Stamatisas Sitivosas iš „Coolproducts“.

„Rinka yra pasiruošusi, kodėl vertėtų tai atidėlioti“?“, - uždavė klausimą jis. Prieš ne vienerius metus nustatytų tikslų atidėjimas sutrukdys planuotam energijos sutaupymui per artimiausius kelerius metus. Be to, bus siunčiamas netinkamas ženklas progresyviems gamintojams, kurie nori judėti į priekį. Manome, kad bet koks atnaujinto siūlymo variantas taptų geresniu sprendimu nei tai, ką turime šiuo metu“, - patikino S. Sivitosas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (148)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (14)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Liga, kuri prasideda nekaltu odos niežėjimu, o baigiasi sąnarių persodinimu: kam susirgti – didžiausia rizika? (63)

Sonata jau 25 metus serga žvyneline . Ji susirgo būdama vos 20 metų, kai dar studijavo. Ši liga...

Į teismą Lietuvos valstybę padavęs generalinis prokuroras teigia prieš ją nekovojantis papildyta Skvernelio komentaru (114)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo...

Dėl smurto prieš žmoną ir dukrą sulaikytas buvęs garsus serbų krepšininkas, pasaulio čempionas (13)

Serbijos žiniasklaida praneša, kad Belgrado policija areštavo 44-erių metų Milaną Gurovičių.

Lietuvis nustebo pamatęs sąskaitą už langus ir duris: o atrodė, kad brangiausia – jau praeityje

A++ klasė, 100 tūkst. eurų už 100 kv. metrų namą ir 500 eurų namo išlaikymui per metus. Ar tai...

Aušra Bytautienė: nebereikės visiškai išeiti į pensiją (101)

Europos Komisija ištransliavo iškalbingą žinutę Lietuvai – prognozuojama, jog 2050 m. mūsų...

Iš Trumpo besijuokiantys pasaulio lyderiai – dar ne blogiausia (94)

Žaibiškai išpopuliarėjęs praėjusios savaitės NATO viršūnių susitikimo vaizdo įrašas,...

Profesorius Landsbergis: Rusija turėjo savo didžiąją galimybę, bet ją prarado (556)

Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis teigia, kad Stalino ir Hitlerio...

Planuose – leisti už ES paramą pirkti žemę (7)

Žemės ūkio ministerija svarsto sekantį finansinį laikotarpį sukurti dar vieną paramos formą...